Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
I tak kupujecie cięgiem model po modelu?
Krezusi.... :roll:
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
ADestroyer, 2 posty wyżej Michu dał linka do wywiadu, z którego mało wynika, ale jest szansa, że na jesień być może coś się pokaże. Mam podobne dylematy. K-3II można kupić za niecałe 3600 z VAT. Jak wyjdzie K-3III będzie kosztować ~5000 zł :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
ADestroyer napisał/a:
Waham się ciągle czy czekać czy rozbijać skarbonkę?

Ja poczekam. Gryzę się z myślą o zakupie KP, ale jeśli to ma mi zastąpić docelowo K-5II to trochę jednak mu brakuje.

Color napisał/a:
Jak wyjdzie K-3III będzie kosztować ~5000 zł

Jeśli będzie w tym siedziała matryca z KP i poprawią jeszcze AF, to czemu nie? Poza tym - są zakupy grupowe, gdzie upusty/opusty na nowe modele bywają znaczne.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Enzo napisał/a:
Jeśli będzie w tym siedziała matryca z KP i poprawią jeszcze AF, to czemu nie? Poza tym - są zakupy grupowe, gdzie upusty/opusty na nowe modele bywają znaczne.

No i to jest jedyna nadzieja. KP do ręki mi nie pasuje zupełnie, ale matryca już tak :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Penteusz napisał/a:
I tak kupujecie cięgiem model po modelu?
Krezusi.... :roll:

Zaraz tam krezusi... K-5 od 2012, więc w 2019-20 mus zmienic :-P
Ja czekam. Od strony użytkowej K-3v2 byłby dla mnie super, ale jego matryca ma już pond trzy lata - to sporo. Mam tylko nadzieję że gdyby K-3v3 okazał się niewypałem to znajdę jeszcze jakieś magazynowe leżaki wersji drugiej.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
Ja poczekam. Gryzę się z myślą o zakupie KP, ale jeśli to ma mi zastąpić docelowo K-5II to trochę jednak mu brakuje.
Color napisał/a:
No i to jest jedyna nadzieja. KP do ręki mi nie pasuje zupełnie, ale matryca już tak :-)

Normalnie szok że pojawiły się takie strasznie negatywne opinie o KP a etatowego obrońcy KP tutaj jeszcze niema. :shock:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ah te z Wasze żaby i ślimaki. Sfiksowałyście, boście chłopa dawno nie miały. Zalewajka...!
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam pytanie odnośnie AF.
Jakiego trybu najczęściej używacie, z automatycznym wyborem punktów pomiaru ostrości czy z ustalonym n.p. centralnym punktem z późniejszym "przekadrowaniem"?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
paj napisał/a:
Mam pytanie odnośnie AF.
Jakiego trybu najczęściej używacie, z automatycznym wyborem punktów pomiaru ostrości czy z ustalonym n.p. centralnym punktem z późniejszym "przekadrowaniem"?
K-3 II wprawdzie nie mam, ale najczęściej ręcznie wybieram punkt ostrości. Przy jasnym szkle i pracy z papierową GOGO będzie to środkowy/środkowe (w zależności od modelu aparatu) - są najdokładniejsze (F2.8)
BTW. Zbliża się wysyp nowych sprzętów od konkurencji, tymczasem Richoh przygotowuje poradniki jak wycisnąć max z Pentaxa ;-) Tutaj o AF: http://www.ricoh-imaging....fe/technic/001/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy pracy z małą głębią ostrości wybieram ręcznie punkt ostrości, możliwie najbliższy obiektu, na którym chcę łapać ostrość.
Przy pracy z dużą głębią ostrości używam punktu centralnego.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
BTW - za parę dni Photokina - jakieś przecieki o nowej puszce APS-C?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Color napisał/a:
BTW - za parę dni Photokina - jakieś przecieki o nowej puszce APS-C?


Ponoć ma być zaprezentowane bezlustro FF od Pentaxa z nowym bagnetem. :mrgreen:
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Marek napisał/a:

Ponoć ma być zaprezentowane bezlustro FF od Pentaxa z nowym bagnetem. :mrgreen:

Nie kpij
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
arekzg napisał/a:
Marek napisał/a:

Ponoć ma być zaprezentowane bezlustro FF od Pentaxa z nowym bagnetem. :mrgreen:

Nie kpij

Ja nie kpię, ja... hmmmm... marzę? :-)

Może apatyczni jutro w plotkach coś napiszą. :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Color napisał/a:
BTW - za parę dni Photokina - jakieś przecieki o nowej puszce APS-C?
Cisza... niejaki asahi man pisał ostatnio na dpreview ze praktycznie cały wysiłek R&D jest skupiony na pełnej klatce. Z lustrem.
Pentax przykłada chyba większą wagę do rodzimych targów CP+. Najbliższe są na przełomie lutego/marca 2019.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
W sumie to by mnie nie zdziwiło, gdyby Ricoh przełożył premierę następcy K-3II na rok 2020. O ile w ogóle coś wypuści... :-P
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Spokojnie, w końcu to APS-C ciągnie sprzedaż, nie jakieś tam śladowe FF, choćby najfajniejsze... ja w każdym razie czekam :-?
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Witam.

Być może pominąłem to w instrukcji, być może tego nie ma tam wcale, ale czy w K3II da się zrobić takie rzeczy:
1. Live view -> przyblizenie na bardzo oddalone np. Drzewo -> tam zlapanie ostrości (takie dokladniejsze) -> powrot do pelnego kadru -> cyk fotka?
2. Ustawianie różnych formatow obrazka np 1:1, 4:3 itp?

Dziekuje.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
pbskarpy, ad. 1 - na LV naciśnij OK - obraz można powiększyć cyfrowo 10x, a wybierakiem najechać na interesujący nas obszar
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Dziękuję bardzo!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach