Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Słowo się rzekło, pierwszy wyjazd obrobiony. Teraz selekcja, ale byłem na wagarach jak były warsztaty z tej trudnej profesji, więc może na PPD sobie odświeżę. Ale "niedługo" ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Odkryłem właśnie jeszcze jeden minus, którego nie przewidziałem. Wg wiedzy internetowej, nie ma możliwości wyzwolenia aparatu przez kabel. Tylko aplikacja na telefonie. Jest to na tyle problematyczne, że odpadają wszelkie automatyczne wyzwolenia (głowice pano, zewnętrzne timelapsery, wyzwalacze na podstawie zdarzenia typu błysk czy przecięcie wiązki kontrolnej).

Trochę fuckup z mojej strony, bo taka głowica jest na mojej liście todo i jedyną opcją to fizyczne naciskanie spustu migawki albo hackowanie wifi. Nie przypuszczałem, że może zabraknąć tak podstawowej i banalnej rzeczy :-|
 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Póki co kilka fotek z XV PPD. Część na 12-32, część na Olympusie 40-150. Panas 45-150 jest już w drodze do mnie, więc będzie można porównać.

Zdjęcia z większych wypraw "w drodze".
 
Robert  Dołączył: 19.11.2006
Cytuj
Jesteś zadowolony z przesiadki? Ciekawe jak się ma 45-150 do 45-200, ten drugi kusi.
Niestety nie przeskoczyłem ciągle problemu z mocowaniem niektórych pentaksowych szkieł przez adapter Fotga, także nie wiem co zrobić, by bateria wystarczała na chociaż 200 zdjęć ;)
 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Na pewno ma się tak, że jest ~1k tańszy.

Po pierwszych 5 minutach Olek wydaje się przyjemniejszy, zoom w drugą stronę (tu niestety zawsze losowo, brak standardu), pierścienie oddalone od siebie. W Panasie pierścienie bardzo blisko i pierwsze zmiany ogniskowej kręciły przy okazji pierścieniem ostrości (na szczęście ten nic nie robi w trybie auto).
Panas jest też odczuwalnie cięższy (mimo, że specka mówi tylko o 10g - może to kwestia metalu zamiast plastiku na wierzchu).

Popstrykam trochę to dam znać.
 
Robert  Dołączył: 19.11.2006
Cytuj
Dzisiaj próby zdjęć 4K z Cosiną 100 makro. Jakoś strasznie mi ręka lata, jednak to nie pewny uchwyt lustra.

 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Odkryłem kolejny dość spory minus. Mimo ładowarki wbudowanej, nie da się korzystać z aparatu i jednocześnie ładować/zasilać, więc przy time-lapse bateria umarła po ~1h mimo, że aparat wpięty w ładowarkę sieciową. Ładowanie tylko przy wyłączonym aparacie (a to trwa bardzo długo). Aż oczy przetarłem ze zdziwienia na taki fuckup :shock:

Jedyną opcją na takie zabawy to adapter zamiast akumulatora.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach