marek777  Dołączył: 22 Maj 2011
K70 czy KP?
K50 niestety padła😆
Czas na nowe body.
Czy warto dopłacić ok.2tys do KP,czy też ok.500zł i brać K70?
Jak się ma jakość zdjęć do takiej różnicy w cenie?
Do typowej tzw."niedzielnej fotografii".
Kfiatki,słoneczka itp.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To nie tylko jakość zdjęć, ale i ergonomia zupełnie inna. Kwestia indywidualnych upodobań też jest nie bez znaczenia. KP ma w tej chwili jedną z najlepszych jakości obrazka wśród aparatów APS, co nie znaczy, że K70 czegokolwiek pod tym względem brakuje. Osobiście z bólem serca dołożyłbym większą kasę (i płakał rzewnymi łzami potem) do KP - ale mam słabość do tego korpusu. To inwestycja na długie lata, więc dopłata ma sens.
Ale jeżeli uważałeś, że K50 ma wzorcową ergonomię, to bliżej Ci chyba do K70. Bez względu na to, co wybierzesz, będziesz zadowolony.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie wiem ile kosztuje k-70, ale KP za cenę z f+ naprawdę warto wziąć. Jestem nieobiektywny - mam KP i bardzo go lubię.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
tref napisał/a:
KP za cenę z f+ naprawdę warto wziąć

A co to "f+"?
Pytam bo córce Arka, którego znasz, spodobały się moje limitedy i chyba będzie musiał wybetzalować jakąś kasę na Pentaxa niebawem :-D
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
ceny K-70 spadły od ub. roku o jakieś 500PLN, w tej chwili body ok 2.400
wybrałem ten aparat w ub. roku po wielu latach rozłąki z lustrzankami i absolutnie nie żałuję
wciąż się go uczę i wciąż odkrywam ciekawe rzeczy
jeżeli fotografujesz 'niedzielnie' to nie sądzę abyś czuł niedosyt
jedyna uwaga, która dotyczy chyba też KP: zaopatrz się od razu w przynajmniej jedna zapasową baterię
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
DeTe napisał/a:
A co to "f+"?

fotoplus
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
marek777 - padła Ci migawka w K-50? Sprawdź, czy w K-70 nie jest ta sama...
 
marek777  Dołączył: 22 Maj 2011
Nie padła mi migawka w k-50!
Pomimo ponad 250 tys.cykli😆😆
Jak by co
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
czy ktoś z szanownych kolegów posiada wiarygodną informację, cz w K-70 zastosowano ten sam typ migawki co w K-50?
jeżeli nie, może powinniśmy zwrócić się do RICOH Polska z tym pytaniem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakie to ma znaczenie? Problem w K-50 nie powoduje migawka lecz mechanizm kontroli otwarcia przysłony. Migawka działa poprawnie, ale przysłona nie jest otwierana do nastawionej wartości.

 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Na forum była pzreklejka z niemieckiego forum, że użytkownikowi k 70 pojawiła się ta sama usterka(solenoid) co w k 50, k 500 itp., ale to był odosobniony przypadek ( bądź jeszcze na tyle mało k 70 jest na rynku aby się te usterki pojawiły) zapewne czas to zweryfikuje. a z tego względu odpuściłem sobie zakup k 70, a że w sierpniu 2017 KP kosztowało ok 5 tys, to kupiłem
k 3 II.

 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Z tego, co widać po forach, to w K50 problem występuje tym częściej, im mniej ktoś używa aparatu (nie wiem, rdza ten popychacz bierze czy jak?). Więc jak ktoś trzaska 250k zdjęć, to raczej nie jest to użytkownik "w wakacje i urlop" więc szanse na awarię małe. A z drugiej strony, jak coś ma się zepsuć, to w każdym sprzęcie może się zepsuć.

Sam mam K50, ale miałem okazję bawić się po kilka dni obydwoma aparatami i jak bym miał kasę, zdecydowanie wybrał bym KP. W prawdzie K70 ma lepszy ekran odchylany (choć mniej bajerancki), i ma większy, wygodniejszy uchwyt, ale jeśli chodzi o samo fotografowanie, to KP ma dużo lepszą matrycę, lepszy AF, ogólnie jest to wyższa półka i właśnie na KP bym się zdecydował.

Chociaż brakuje mi jeszcze wyższej półki na rynku i ciągle nie wiadomo, kiedy następca K3 będzie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Co Wy z tymi półkami? Sklep otwieracie?
KP ma przede wszystkim zupełnie inną filozofię pracy ze względu na 3 kółka nastawcze. Moim zdaniem jest to lepiej rozwiązane, niż w K-1 (i K-1II) ze względu na większą ilość banków, do których można przypisać własne ustawienia.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
O, właśnie. To jest kolejny argument za KP. Dodatkowe pokrętło to faktycznie lepsze wykorzystanie miejsca, niż ekranik i rzeczywiście jest przydatne.

Ale w KP do pełni szczęścia brakuje mi miejsca na 2 kartę pamięci (już mi się zdarzyło, że się karta uszkodziła), większego bufora i ewentualnie trochę szybkostrzelności, stąd ta moja wypowiedź o wyższej półce.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
KP jest ciche w porównaniu z K-70, dla mnie to istotny argument.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Po prostu starajcie się robić tak dobre zdjęcia, na jakie Was stać. Anatomiczne szczegóły poszczególnych korpusów są tu mniej istotne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No właśnie nie. Bo w tym wszystkim chodzi także o to, by prócz zdjęć samo fotografowanie sprawiało frajdę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Odwracanie kota ogonem. Bo ostateczny efekt to przecież zdjęcia i z nich właśnie mamy mieć największą frajdę, czyż nie? A jakaż to frajda, jeśli mając wypasiony sprzęt robimy byle jakie zdjęcia?
No to czekamy na jeszcze bardziej wypasiony, tak?
W końcu można się zniechęcić i zacząć głosić, że jednak Pentaksem się nie da robić zdjęć.
Czasem spoglądam na niektóre stopki i dochodzę do niewesołych wniosków, że umieszczony tam majątek ma się nijak do widocznych na prezentowanych obrazkach efektów jego oddziaływania.Niestety.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Chyba muszę utajnić stopkę :roll:
Albo roztrwonić majątek :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Napisałem gdzieś, że wypasiony? Po prostu pasujący fotografującemu. Jednej osobie pasuje styl retro charakterystyczny dla serii X Fuji, komuś innemu guzikologia Canona. Sam ostatnio fotografuję ponad 12 letnią cyfrą i nie zamieniłbym jej na K-1, bowiem dla mnie posiada wystarczające parametry, a fotografowanie tym sprzętem daje mi zwyczajny wykwit banana na pysku.
Tak więc wbrew opiniom teoretyków, uważam, że ergonomia i przypasowanie sprzętu ma bardzo duże znaczenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach