PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
A warto w tej cenie :-) ? Facet obniży o 50zl plus wysyłka gratis
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dałbym za nią zegarek i wypchanego jenota.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Wypchanego, powiadasz? Zależy czym.
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Teraz to już w ogóle skłaniam się chyba mu 35mm 1.4 wole dołożyć skoro niby wg testów między 30mm 1.4 a 35mm 1.4 jest tak ogromna różnica w jakości, czy testował ktos obydwa?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Zapodaj fa31 i nie marudź. :D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kerebron napisał/a:
Zależy czym.

Postami pt.: warto w tej cenie?
PrzemoW napisał/a:
wg testów między 30mm 1.4 a 35mm 1.4 jest tak ogromna różnica w jakości

Ogromna powiadasz? Czym się objawia?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
PrzemoW

Może pooglądaj zdjęcia z tych obiktywów

Pentax 35/2.4
https://www.flickr.com/groups/1483953@N24/

Sigma 30/1.4
https://www.flickr.com/groups/2198883@N22/
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Pójdę chyba całkowicie w innym kierunku :-D i pokuszę się o ten sigma 18-35 f1.8 ze względu na większą uniwersalność i przydatne mi ogniskowale zarówno do wnętrz jak i krajobrazów :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tak sobie podczytuję... i (niestety) myślę... czy aby przypinanie takiej armatki śnieżnej do niedużego K-50 jest dobrym pomysłem? Te stałki to był fajny trop, PrzemoW.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
PrzemoW, trollujesz czy Ty tak na poważnie?

W pierwszym poście piszesz, że masz 18-55 i nie wiesz jakiej ogniskowej potrzebujesz wahając się między 50 vs 30 vs 35? Masz lampę a szukasz jaśniejszego szkła? Może lepiej zacznij bezkosztowo bawić się światłem zamiast szukać EV w jaśniejszych szkłach?
A jeśli szukasz płytkiej GO to musisz wiedzieć czym ona jest i zacząć manipulować stosunkiem odległości aparat-fotografowany_obiekt-tło.

Na koniec, jeśli elektromagnes sterujący przysłoną jeszcze działa, zastanów się nad puszczeniem puszki na rynek wtórny i zainwestowanie kasy w coś innego.
Pozdro!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jarkar napisał/a:
trollujesz czy Ty tak na poważnie?
Aj tam, od razu trollowanie... ;-) Udzielił się koledze BlackFriday, listy do Mikołaja i nastrojowe światło choinkowych lampek ;-)
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Cytat
PrzemoW, trollujesz czy Ty tak na poważnie?
Nie troluje tylko szukam jakiegoś jasnego i już sam sie gubię chce cos dosc uniwersalnego szkła ktore mozna użyć jak pisałem w trudnych warunkach oświetleniowych bez użycia lampy (lampę używam sporadycznie w domu). Chce czegoś lepszego po prostu mam już dość zabawy i ograniczeń KITowych ciemnych obiektywow. A co do tego jaka ogniskowa to coś krótszego bo wiadomo ze w domu nie będę używał tele :-) .
Cytat
Na koniec, jeśli elektromagnes sterujący przysłoną jeszcze działa, zastanów się nad puszczeniem puszki na rynek wtórny i zainwestowanie kasy w coś innego.
Pozdro!
A co k-50 Jest takim złym body? :-( Dbam o sprzęt i wszystko hula jak należy, a zawsze wszyscy mówią że głównie najważniejszy obiektyw
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Ryszard napisał/a:
jarkar napisał/a:
trollujesz czy Ty tak na poważnie?
Aj tam, od razu trollowanie... ;-) Udzielił się koledze BlackFriday, listy do Mikołaja i nastrojowe światło choinkowych lampek ;-)


A no tak, przypomniałeś mi dlaczego ominął mnie ten czarny piątunio...
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
A tak szczerze to skąd tak duża różnica cen między 30mm 1.4 a 35mm 1.4. ? Czy az tak sie różnią?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
jeden jest apsc, drugi to fufu, mają inną konstrukcję...
ale po dokładne wyliczenia ceny to proponowałbym uderzyć do producenta ;-)
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Z omawianych tu obiektywów mam tylko Sigmę 35 Art.
Z Kr-ką nie najlepiej leżał w dłoni, puszka za mała jakby, do tego af Kr-ki okazał się mało skuteczny przy słabym świetle.
K3 + Sigma Art to już inna bajka, ten zestaw mam podpięty na co dzień. Ogniskowa bardzo uniwersalna, jakość obrazka bardzo dobra.
Ten obiektyw był moim pierwszym jasnym szkłem i dopiero używając go dotarło do mnie, że w słabym świetle nie jest łatwo zrobić dobre/ostre zdjęcie ruchliwemu dziecku.
Na 1,4 miałem dużo światła, ale za to trudniej było się wstrzelić z ostrością tam gdzie chcę gdy dziecko wszędzie jest w tym samym czasie ;) Przymykając np: do 3,2 głębia większa,
ale za to musiałem podbijać ISO, albo wydłużając czas migawki, co też groziło poruszeniem.
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Rozmawiałem z facetem z serwisu dobrze obeznanym w temacie (opinia niezależna) i posiada on 2 obiektywy Sigma 18-35mm 1.8 zarówno pod canona i Nikona niestety żadnego pentaxa ale bardzo sobie go chwali lecz jedynym minusem jak wspomniał jest kapryśna AF na pełnej dziurze o którym sie duzo piszę. Problem ten znika ponoc od przymkniecia do ok 2 wzwyż. Muszę zatem gdzieś wypróbować to na mojej puszce
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
PrzemoW, Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM wg testów osiąga najlepszą rozdz. w zakresie f2.8-4 i jest to ~50-55 lpmm, czyli po przymknięciu o ~2EV. Dla porównania DA 35 mm f/2.4 AL przy tych samych przysłonach notuje 45-50 lpmm.

Od kilku lat mam 35-tkę i złego słowa na nią nie powiem, mało kiedy AF pudłuje (po mikrokalibracji w body), portrety dzieciakom robi. Co do sigmy, nie miałem 18-35 ale jakiś czas temu kupiłem Sigmę C 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM - rozdzielczość w omawianym zakresie F, na poziomie DA35. Ciche, szybkie i celne (po skalibrowaniu USB Dockiem), a dużo zdjęć nią zrobiłem...

Chcesz wydać kasę? DO IT! Jeśli budżet pozwala, szkoda czasu na dywagacje...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach