Lipsky  Dołączył: 13 Lip 2007
  k100 problem z kartą
Witam.
Mam problem z moją kasetką, wyskoczył mi błąd "Memory card error" myślałem że kartę trafiło (OCZ 1GB) ale wkładam drugą (PRETEC 1GB) to samo i trzecią jakaś 16mb też nie działa.
Koledzy pomocy bo nie wiem czy to ja coś źle robie czy aparat na gwarancje??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czasem mogą to być brudne styki lub problemy z zasilaniem. W moim DL-u czasem się coś takiego zdarzy i pomaga otwarcie i zamknięcie klapki od baterii.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Zresetuj czyli wyjmij aku i ponownie zaladuj
 
Lipsky  Dołączył: 13 Lip 2007
Otwarcie i zamknięcie klapki od baterii, ani ich wymiana nie pomogło.
Styki na kartach na pewno czyste bo w innym aparacie wszystko ok. Styki w puszce nie wiem, ale powinny być czyste nie chce tam nic pchać, tylko przedmuchałem i dalej to samo.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Lipsky spróbuj menu następnie Set-up i z tego wybierz Format mam nadzieję, że pomoże
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem kiedyś taki przypadek z Kingstonem, który dał się sformatować dopiero w małpce Canona. Próby formatowania w Pentaksie ani w czytniku się nie powiodły.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
ale przeciezpisze, ze to niezaleznie od karty, wiec wina lezy w aparacie.
sprobuj moze wepchnac karte kilkanascie razy do gniazda, jesli jakaspatyna sie osadzilana stykach, to powinna zejsc.
 
Lipsky  Dołączył: 13 Lip 2007
Niestety powyższe rady nie pomogły. Aparat pójdzie w tym tyg. do serwisu gwarancyjnego i zobaczymy.
Żeby tylko nie wymyślili że to niby moja wina bo karty nie tych co trzeba firm wciskałem albo coś innego.
Dziękuje za podpowiedzi.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lipsky napisał/a:
karty nie tych co trzeba firm
Akurat używam Preteka 1 GB 133x (trochę strasza wersja z gepardem na okładce) i nic złego się nigdy jeszcze nie przydarzyło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach