PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
  Pentax smc DA 70 mm f/2.4 Limited jaka jest rozsądna cena?
Cześć jak w temacie mam pytanko jaka jest rozsądna cena za obiektyw Pentax smc DA 70 mm f/2.4 Limited.
Kumpla ojciec kupił sądząc ze będzie używał A okazało się że większość czasu przeleżał w szafie,więc jest w stanie idealnym i teraz chce go opchnąć. Ile ma wołać zeby nie przesadzić i nie stracić?
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Realnie to używki są wyceniane pomiędzy 1.3-1.4 K .
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
1000-1300 dolny pułap za SMC, górny za HD. Za tyle można kupić, mówię oczywiście o cenach zweryfikowanych przez rynek a nie o marzeniach sprzedających.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ostatnio były dwa HD na Allegro. Jednego niestety nie wylicytowałem, a poszedł za niecałe 1200 zł. Drugi już wylicytowałem, ale niestety za 1440, choć sprzedawca wydawał się bardziej wiarygodny. Także w tych okolicach powinien pójść. Bez HD to myślę, że max ok. 1000 zł. Poza tym te wszystkie inne Limitedy na Allegro to mają porażające ceny. Tylko wiszą i nikt nie chce kupować. Raz chciałem negocjować FA31 w Interfoto, ale sprzedawca tylko nawijał jak nawiedzony, że to wyjątkowo rzadki obiektyw i nie zejdzie z ceny. Do dziś go chyba nie sprzedali.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
krzychu1979 napisał/a:
1000-1300 dolny pułap za SMC, górny za HD. Za tyle można kupić, mówię oczywiście o cenach zweryfikowanych przez rynek a nie o marzeniach sprzedających.

Nowy to wydatek ok 2500PLN - używane często w stanie idealnym połowa tego. Szkło bardzo dobre i ciekawe dlaczego tak się dzieje. Podobno nawet pracuje znośnie z K-1.
Albo nowe jest zdecydowanie za drogie, albo generalnie ceny szkieł Pentaxa na rynku wtórnym poszły w dół z powodów wiadomych.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
"Regularne" ceny szkieł Pentaxa są b. wysokie. Trzeba polować na promocje. Takiego HD DA70 można zimą w SRS upolować za równowartość ok. 1750pln, więc nic dziwnego, że używki chodzą po 1200pln. To samo dotyczy pozostałych "limitedów".

Ale niszowość Pentaxa też robi swoje...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach