noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
[ analog] ME Super - problem
Jakiś czas temu zauważyłem, że mój MES ma problem z pomiarem. Bardzo często wskazuje mi np. 1/2000 lub OVER i przymknięcie nawet do f/32 nic nie daje. Co więcej, łapię pomiar z np. nieba i z ziemi i mam dokładnie to samo wskazanie. Nie jest to reguła ale nie wiem co jest grane? Czasami również mam wskazanie na 1/250 a po naciśnięciu spustu otwarcie jest jak dla 1/15 albo i dłuższych :shock:

Znacie może jakiś dobry serwi w Wawie, do którego mógłbym bez obaw zanieść moją zabawkę?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Moze baterie padly ? Probowales wymienic i sprawdzic czy dziala ?
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
yourNIGHTMARE, myślałem też o tym dlatego zamówiłem zeby sprawdzić. Jednak zastanawia mnie czy migawka miałaby takie "zacięcia", przecież jest z lekka mechaniczna.
fotonyf, dzięki za namiar. Jeśli wymiana baterii pomoże to i tak oddam go do przeglądu bo coś pokrętło mi się zacina :-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Też mam coś podobnego. To chyba coś ze stykami. U mnie pomogło poruszanie pokrętłem od korekcji ekspozycji. Mam wszakże wrażenie, że to poprawa tylko chwilowa. Też myślę o serwisie. Myślę tez, że gdybyśmy się zbili w kupę, to byłoby rażniej. Pozdrawiam z nieśmiałą nadzieją naciąg dalszy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przypomnialo mi sie! - tez kiedys tak mialem. Pomoglo rozebranie kolka ekspozycji i i przeczyszczenie stykow drobnym papierem sciernym i chuchem spirytusu ;-)

Z drugiej strony w innym korpusie (K2) trzeba bylo sie dostac do stykow przy bagnecie...
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
W takim razie mój MES powędruje do Imć Pana Bieńka :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach