Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Takie tam peany Michała Wardy
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Takie tam peany
Taa... w szlachetnym cieniu Leiki ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale jak ktoś odfiltruje z tekstu zachwyt Leicą - i jak by nie patrzeć możliwości finansowe zakupu tychże aparatów (a tanie nie są) to całkiem miło opisują GRa
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... ale nawet profesjonalistom brakuje wbudowanej lampy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
myślę że mała lampa (wielkości tej wbudowanej) a montowana na sankach - czyli w drugiej kieszeni - rozwiązała by sprawę.
a ja nadal nie mogę znaleźć filmiku z recenzji na którym była lampa - która po zamontowaniu w aparacie dało się wypiąć stopkę (stopka zostawała w aparacie i zdalnie wyzwalała lampę która była w ręku)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rivelv napisał/a:
myślę że mała lampa (wielkości tej wbudowanej) a montowana na sankach - czyli w drugiej kieszeni - rozwiązała by sprawę.

Miałem tak w LX100 - beznadzieja. Chyba nie użyłem jej ani razu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
:-) hmm a może ktoś na filmiku dopasowywał po prostu inną do samego aparatu.

ja mam wrażenie że akurat to nie jest straszna przeszkoda w aparacie :)
owszem informacja, ze jej nie ma jest ważna. ale można bez niej żyć :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rivelv napisał/a:
owszem informacja, ze jej nie ma jest ważna. ale można bez niej żyć :)

Ja będę żądał dodatku rentowego.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak by to powiedzieć.
no możesz żądać :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Takie coś tylko czarna była :-)
Na tyle mała ze nie przeszkadza. A porownywalna mocą z wbudowaną i dajaca wiecej mozliwosc zabawy z uwagi na możliwość trzymania w reku
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
... ale nawet profesjonalistom brakuje wbudowanej lampy.
TYM brakuje, no i co teraz? ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
parafrazując klasyków.

"Nie mamy pańskiej lampy. I co nam pan zrobi?"
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
"Flesz to nie wszystko, ale wszystko bez flesza to ch.." :lol:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Odwiedziłem dziś targi wideo-foto w Łodzi i był jeden GR którym się pobawiłem. Wrażenia bardzo dobre, mały zgrabny solidny korpus mnogość funkcji ale bardzo przejrzyście poukładanych. Bardzo podoba mi się funkcja zmiany ogniskowych. Obecnie GR jest na mojej liście życzeń, ale jest długi czas oczekiwania tak dobrze się sprzedaje w Japonii.
Krótka refleksja która mi przychodzi po obcowaniu z GR, to taka, ze cena jest w miarę uzasadniona.

Dowiedziałem się, ze w tym roku Pentax ma wypuścić coś dla filmowców. pożyjemy zobaczymy.

Zrobiłem też przegląd systemów bezlusterkowych Canona FF, Panasonic FF, Nikona FF, SONY FF, FUJI MF Fujifilm GFX 50R pod względem wyświetlacza i:

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Nikon, obraz jest naprawdę dobrej jakości i to mnie już nie boli, Canon w miarę OK, Panasonic też bardzo ładnie i świetna dynamika wyświetlanego obrazu w wizjerze, SONY A7III , obraz mdły i wyprane kolory (najgorszy z całej stawki), SONY A9 obraz bardzo dobry, Fuji obraz dobry.
Najbardziej przypasował mi NIKON pod względem trzymania w rękach, później Canon, następnie Panasonic ale jakiś taki za duży trochę i Fuji jak dla mnie mało wygodny.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
foto napisał/a:
Dowiedziałem się, ze w tym roku Pentax ma wypuścić coś dla filmowców. pożyjemy zobaczymy.
Ciekawe... na stoisku Ricoha podczas EXPOzycji w Krakowie (2 tygodnie temu) pytania o nowości Pentaxa były zbywane krótkim "my nic nie wiemy".
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Dla filmowców? Pewnie kolejna wersja Thety. :roll:

cube007 napisał/a:
na stoisku Ricoha podczas EXPOzycji w Krakowie (2 tygodnie temu) pytania o nowości Pentaxa były zbywane krótkim "my nic nie wiemy".

To akurat nic nowego. :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Taką informację dostałem od jednego dystrybutora.
Stoiska Pentax -Ricoh nie było i stoiska Canona też nie było, reszta świata foto była

[ Dodano: 2019-06-04, 22:59 ]
Zrobiłem 58 zdjęć i po krótkich testach powiem, że to naprawdę świetnie obrazujący aparacik, tego mi brakowało. Bardzo podoba mi się funkcja crop 35 i 50mm. Aparat zapamiętuje też ostatnie menu i bardzo to pomaga właśnie przy zmianie ogniskowych, bo nie trzeba przewijać całego menu. Guzikologia dobra, menu czytelne. W rękach też leży bardzo dobrze, jest bardzo szybki. Obiektyw jest wyśmienity, aż się prosi żeby poprawili DA 15 Ltd. na brzegach bo w GR jest rewelacja.
Po krótkim obcowaniu z GR przyszła mi taka myśl, że chyba nie głupie byłoby posunięcie wypuścić takiego GR z matrycą FF i MF z możliwością cropa i bardzo dobrym obiektywem.
Po dłuższym użytkowaniu coś więcej napiszę

Poniżej zdjęcie na cropie 50mm

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
Po krótkim obcowaniu z GR przyszła mi taka myśl, że chyba nie głupie byłoby posunięcie wypuścić takiego GR z matrycą FF i MF z możliwością cropa i bardzo dobrym obiektywem.
Może i niegłupie, ale to nie byłby już GR, tylko na przykład GF i GM - większe, cięższe, po prostu inne. Pozwólmy GR'owi pozostać GR'em ;-)

[ Dodano: 2019-06-05, 09:53 ]
foto napisał/a:
jest bardzo szybki
Ten aspekt bardzo mnie ciekawi. Poćwiczyłem ostatnio swoim Canonem na hiperfokalnej i f/8 - ale automatyka ekspozycji oraz, co ciekawe, filtra ND dokładały swoje ułamki sekund. Wyłączenie auto-ND poprawiło sytuację, ale nadal automatyka naświetlania musi sobie cyknąć przysłoną, pomierzyć i pomyśleć... Następne próby będą na full-manualu. Aha, no i potrzebny jest doczepiany wizjer. Nawet tak mały aparacik w pozycji "na zombie" zwraca uwagę przechodniów. Przyłożony do oka będzie mniej widoczny. Rąk sobie nie skrócę :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, z biodra strzelaj :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach