KasiaMagda
[Usunięty]
Dzięki, poszukam serwisu w takim razie. Opisane metody na pewno się przydadzą.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Takie otwór mam wykonany w dupce Sonnara którym ma na fest zamocowaną redukcję z dodatkową podkładką aluminiową, by uzyskać odpowiednią pozycję skali . Od zwykłego wiertła lepszy jest frez , ma płaskie czoło.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, a jaki serwis w Katowicach byś polecał. Znalazłam kilka adresów ale wolę jeśli ktoś potwierdzi, że serwis jest ok.

Może wystarczy zwykłe naoliwienie, bo tak jak plwk pisał nie był używany, a może poproszę o wywiercenie tej dziury. :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
otworu :)

dziura to co innego ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KasiaMagda,
jeżeli chodzi ciężko z powodu zestarzenia smaru, to czyszczenie i smarowanie jest z pewnością najwłaściwszą drogą
w prostych i tanich obiektywach robię takie rzeczy sam, na własne ryzyko - na razie bez strat :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PiotrK., dla mnie jednak wygodniejszy będzie serwis. Dziękuję.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, jedyny serwis z jakiego korzystałem dawno, dawno temu, mieścił się w pawilonie na 1000leciu naprzeciw żyrafy.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Czy ktoś miał do czynienia z obiektywem Exakta 70-210 mm f/4-5.6? Byłabym wdzięczna za opinię. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kombinowanie z tanimi tele-zoomami może ostatecznie doprowadzić do zakupu DA 55-300, stałki macro 90/100mm albo czegoś jeszcze wyżej/drożej... ;-)
Asik, do czego Ci potrzebny ten obiektyw?

[ Dodano: 2019-07-24, 15:30 ]
Aha, tej Exakty nie znam - więc tym chętniej się wypowiadam :mrgreen:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Asik napisał/a:
Czy ktoś miał do czynienia z obiektywem Exakta 70-210 mm f/4-5.6? Byłabym wdzięczna za opinię. :-)

Mam i używałem w komplecie z manualnym 35-70 /3,5-4,8. Obydwa z funkcją makro. 70-210 ma odczyt przysłony "A" i jest to klasyczna "pompka". Obydwa ładnie ostrzą po przymknięciu. Przyjemny, miękki bokeh. Więcej na prv.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Ryszard, do "widoczków" :-) Nie będę z nim czychać w krzakach na motylki i inne zwierzaki.
Macro 100 mm już mam a nad 55-300 f/4-5,6 właśnie się zastanawiam (mam go od kilku dni i odnoszę wrażenie, że nie możemy się dogadać :-( )
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Macro 100mm - wysoko ustawia poprzeczkę jakościową.
55-300 - to chwalony zoom Pentaksa, a jednak Tobie "nie żre".
Stara, tania Exakta może tutaj blado wypaść...
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Zdaję sobie sprawę z dużego rozrzutu jakościowego a Exaktą zainteresowałam się przeglądając oferty ze starymi obiektywami.
55-300 jeszcze chwilę "pomęczę" (mam jeszcze trochę czasu na zwrot) a możliwe, że to ja jestem sierota a obiektyw jest ok.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
A zwróciłeś uwagę na to, ile to waży?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Waży niewiele, bo i ile może ważyć Exakta 70-210 ze światłem F4-5,6, która ma rozmiar filtra zdaje się 52mm?
Na dodatek jest to wersja A czyli już nowsza budowa (bebechy metal, obudowa tworzywo), tylko starsze Exakty bez wersji A były w pełni metalowe ale też nie ważyły wiele.
 

mtz  Dołączył: 06 Sty 2015
@Asik: A z ciekawości: dlaczego nie SMC A 70-210? Używałem go na K-50 i byłem bardzo zadowolony z rezultatów mimo, że kupiłem go po taniości z jakimiś tam wadami. Dla mnie, jeśli mam manualny zoom, to ważne jest stałe światło, bo jest mi wygodniej. Szczerze mówiąc, ten konkretny po podpięciu do K-1 już tak nie zachwyca... Nie wiem, o co chodzi.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
mtz, dopiero zaczęłam poszukiwania i rozważam różne warianty. Dziękuję za podpowiedź.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Asik napisał/a:
Czy ktoś miał do czynienia z obiektywem Exakta 70-210 mm f/4-5.6? Byłabym wdzięczna za opinię. :-)

Ja mam 70-210 ale on jest opisany jako Pentax f/4-5,6 a jako, że na sprzęcie nie znam się kompletnie to nie wiem czy to to samo. Jeśli tak, to polecam bardzo. Kupiłem w tym roku za grosze, jestem zadowolony. Pięknie oddaje kolory i za tę cenę uważam, że jest rewelacyjny.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Asik napisał/a:
55-300 jeszcze chwilę "pomęczę"
I jak, pomęczyłaś? Co Ci z tego wyszło? ;-)
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Pomęczyłam, poddałam się i oddałam :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach