pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
ogniskowym 24 do 35 na pełnej klatce.

nawet do 50mm, wielu znanych fotografów, których należy ignorować używało tej ogniskowej ;)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
plwk napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Według EXIF-u, to jest 45,8 mm

Owszem, ale na matrycy 1/1.6 cala, co odpowiada 205 mm na FF. :-P

Chyba że tak, nie zwróciłem na to uwagi. :oops:
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
mr.ra66it - bardzo mi się podoba :-B
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Charli1902, gdybyś chciał objąć te 2 panie obiektywem 28mm, to byś musiał do nich podejść na jakiś metr. Czy zrobiłbyś wtedy to zdjęcie? Fotografia uliczna to nie fotografia ptaków, gdzie się człowiek czai w ambonie z teleobiektywem.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
jorge.martinez, właśnie z tego względu dla mnie to najtrudniejszy rodzaj fotografii, ludzie na ulicy i to na wyciągnięcie dłoni ? nie jestem jeszcze na to gotowy :-| , ale wiem że takie foty są najlepsze.
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
"Fotografia uliczna to nie fotografia ptaków, gdzie się człowiek czai w ambonie z teleobiektywem.'
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Charli1902, ale o co choziii... bo już teraz po ostatnim Twoim poście nie wiem, to Twoje zdjęcie?

[ Dodano: 2019-07-08, 20:54 ]
mamy się domyślać czy to tele czy nie? dużo takich jest..
Może pooglądaj, poczytaj, pomyśl... i zadaj sobie pytanie czy chciałbyś pokazać swoje zdjęcie w tym wątku ;)
przepraszam wszystkich
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
pszczołowaty napisał/a:

mamy się domyślać czy to tele czy nie? dużo takich jest..
Może pooglądaj, poczytaj, pomyśl...


Pszczołowaty.
Czy to tele czy nie, zapytaj się Jorge.Martineza.
Obiecuję Ci, że pooglądam, poczytam i pomyślę.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dla pszczołowatego, na pożarcie. Jak ja uwielbiam Waszą konstruktywną krytykę - mucha nie siada :evilsmile:



 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
KasiaMagda, ten blur to celowy zabieg artystyczny?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda, na drugim za dużo pleców. To nie jest akt, żeby pokazywać plecy ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
jorge.martinez, w pewnym sensie tak, bo zdjęcia robiłam Heliosem, w dodatku z niską wartością przysłony.

Kytutr, teraz rozumiem, to te akty robione z przodu należą do fotografii ulicznej - dobra wskazówka ;-)

Dzięki :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
KasiaMagda napisał/a:
zdjęcia robiłam Heliosem

Masz jakiś kiepski egzemplarz? Dobry Helios, otwarty, nie ustępuje ostrością pentaksowej 50/1.7.

Helios 58/2 na 2 https://photos.app.goo.gl/94H8C3pKHtcgjMfbA
 
KasiaMagda
[Usunięty]
plwk napisał/a:
Masz jakiś kiepski egzemplarz? Dobry Helios, otwarty, nie ustępuje ostrością pentaksowej 50/1.7.

Nie wiem. W zbliżeniach jest bardzo ostry.
Jak robiłam nim zdjęcia powiedzmy "uliczne", to zauważyłam, że dużo zależy od światła. Niektóre wychodziły ostre, a niektóre zdjęcia robione kilka razy i wychodziły tak jakby wyprane z kolorów i pokryte "mgłą". Może brakowało "kapturka" jako ochrony przed słońcem. Ostatecznie trzeba poznać ten obiektyw i moje próby robienia zdjęć na ulicy właśnie miały, to na celu.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, widzę mój Urząd Skarbowy ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KasiaMagda napisał/a:

Jak robiłam nim zdjęcia powiedzmy "uliczne", to zauważyłam, że dużo zależy od światła. Niektóre wychodziły ostre, a niektóre zdjęcia robione kilka razy i wychodziły tak jakby wyprane z kolorów i pokryte "mgłą". Może brakowało "kapturka" jako ochrony przed słońcem.


jego trzeba dobrze osłonić - gdzieś już dyskutowalismy o tym; na APSC możesz mu śmiało zaaplikować głęboką osłonę od jakiegoś teleobiektywu, albo posłużyć się czarną blendą
 
KasiaMagda
[Usunięty]
szpajchel, to Ci zazdroszczę :mrgreen:
PiotrK., tak, pamiętam dyskusję.

Nikt nie zauważył, że na pierwszym zdjęciu Urząd Skarbowy trochę leci w lewo :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, ale czego tu zazdrościć? :-D Nie mieszkam w pobliżu. Ten US obsługuje też opłotki Krakowa, gdzie mieszkam.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
KasiaMagda napisał/a:
(...) ciach(...)

Nikt nie zauważył, że na pierwszym zdjęciu Urząd Skarbowy trochę leci w lewo :-P


Może i leci ale tylko wejście do skarbówki a reszta budynków wzdłuż ulicy jest tylko co nieco pochylona - na pewno nie tak, żeby od razu używać określenia "lecą".
Poza tym najważniejszym elementem tego zdjęcia okazał się "blur" a nie horyzonty i prostopadłe do niego. A jeszcze dodatkowo poza tym, to na pewno był celowy zabieg artystyczny, ponieważ: prezentujesz zdjęcia typu street a to nie są pstryki tylko artystyczny wyraz widzenia swojego otoczenia i najprawdopodobniej tak to widzisz (ja mam okulary - tak ok. -1 to ja to rozumiem) a ponadto nie tak pokrzywione (i nieostre) fotografie były tu prezentowane jako "streetowe" i wzbudzały zachwyty.
Co innego gdybyś zamieściła to zdjęcie pod nazwą "krajobraz" a właściwie to "architektura". Tam linie odchylające się od poziomu czy pionu (w tym budynkowe) byłyby co najmniej "ofuknięte" a kto wie czy nie zmieszane z błotem.

Powodzenia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach