bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
  Koniec Sigmy na bagnet K?
Smutna wiadomość - podobno Sigma planuje zaprzestania produkcji obiektywów na bagnet Pentax.
https://www.optyczne.pl/1...o_tygodnia.html

Nie znalazłem innego źródła tej plotki.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
W zasadzie tego należało się spodziewać. Już od dość dawna Sigma produkuje (produkowała?) mało obiektywów z bagnetem K. A nowych konstrukcji praktycznie nie było.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr teraz sobie pluje w brodę, bo mógł kupić białego kruka.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Nic nie szkodzi.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Emir, nie szkodzi? Co jak co, ale bagnet K nie cierpi na nadmiar dobrych szkieł w przyzwoitych cenach... Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
bbartlomiej napisał/a:
Emir, nie szkodzi? Co jak co, ale bagnet K nie cierpi na nadmiar dobrych szkieł w przyzwoitych cenach... Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Niestety - masz rację. Sigma wypuściła przez ostatnie kilka lat sporo naprawdę zacnych szkieł, które bardzo by się przydały pod nasz bagnet... Niestety, nie ma już na nie szans. Szkoda, bo alternatyw systemowych nie ma i nie wiadomo, czy będą. Biorąc pod uwagę, na co się 'nasz' system szarpnął w roku jubileuszu to mam obawy, że raczej nie ma na co liczyć.

PS. Proszę nie zadawać pytań retorycznych w stylu - a czego ci w ofercie pod bagnet K brakuje? Jest przecież wszystko! Ano jest, ale gdzie indziej też jest wszystko plus możliwość wyboru, z jakich źródeł owo wszystko możesz sobie skompletować i jak rozłożyć akcenty owego kompletowania...
PS.2 Proszę nie udzielać rad w stylu: to zmień system. Wiem, ze mogę go zmienić, naprawdę...
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Apas napisał/a:
bbartlomiej napisał/a:
Emir, nie szkodzi? Co jak co, ale bagnet K nie cierpi na nadmiar dobrych szkieł w przyzwoitych cenach... Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Niestety - masz rację. Sigma wypuściła przez ostatnie kilka lat sporo naprawdę zacnych szkieł, które bardzo by się przydały pod nasz bagnet... Niestety, nie ma już na nie szans. Szkoda, bo alternatyw systemowych nie ma i nie wiadomo, czy będą. Biorąc pod uwagę, na co się 'nasz' system szarpnął w roku jubileuszu to mam obawy, że raczej nie ma na co liczyć.

PS. Proszę nie zadawać pytań retorycznych w stylu - a czego ci w ofercie pod bagnet K brakuje? Jest przecież wszystko! Ano jest, ale gdzie indziej też jest wszystko plus możliwość wyboru, z jakich źródeł owo wszystko możesz sobie skompletować i jak rozłożyć akcenty owego kompletowania...
PS.2 Proszę nie udzielać rad w stylu: to zmień system. Wiem, ze mogę go zmienić, naprawdę...


Tak do końca to też nie jest prawdą, że jest wszystko w systemie. Jasne (a na dzisiejsze standardy to znaczy grubo poniżej f2) 30-35mm i 85mm pamiętają jeszcze czasy analoga.
FA31 jest genialny, 85 pewnie też, ale to szkła że śrubokrętem, które powinny być sporadycznie odpinane od z1p/mz-s do kadyszki żeby dostać cyfrowego "luftu".
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Czy ktoś przez przypadek ma Pentax-a? Ręka w górę! Skoro jesteśmy nieprzypadkowi to można domniemywać że z wyboru. Z całym dobrodziejstwem inwentarza. Decyzja Sigmy - w zasadzie to tylko zwieńczenie decyzji o braku nowych modeli pod nasz bagnet. Mnie bardziej bolało że nie było nowych szkieł (zwłaszcza długich tele) niż to że nie będzie nowych i świat Sigma+Pentax zaczyna być historią. Z innej strony - czy ktoś płakał jak Tokina wycofała się z naszego bagnetu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teraz już są nowe tele to ludzie narzekają, że drogie, bez spojrzenia na ceny podobnych szkieł systemowych u innych.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Cytat
czy ktoś płakał jak Tokina wycofała się z naszego bagnetu?
W czasach kiedy to tokina wycofała się z bagnetu K mieliśmy pełno Tamronów i Sigm więc strata była stosunkowo niewielka. Teraz nie ma już ani Sigmy ani Tamrona. Pozostają Iriksy i takie tam inne ciekawostki.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Pewnie, że szkoda...
... z drugiej strony, po długich rozważaniach niezamożnego amatora, zwykle wybierałem Pentax'y. Zamiast sigmy 70-300 kupiłem pentax'a 55-300, zamiast S 10-20 - P 12-24, zamiast S 100-300/4 - P 300/4. Miałem S 18-125 - sprzedałem. Wyjątkiem jest S 17-50 - ją zostawiłem, ale używam rzadko.
Najgorsze, że ciągle pentax'em da się robić zdjęcia. Może to nie jest system dla zawodowców, ale moim zdaniem amator nie ma na co narzekać.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
KITT napisał/a:
FA31 jest genialny

Ostatnio rozwiązał za mnie trudne zadanie z matmy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Enzo napisał/a:
KITT napisał/a:
FA31 jest genialny

Ostatnio rozwiązał za mnie trudne zadanie z matmy.


czasem trochę wąski - :) ale dlatego jest DA21 lub DA15 :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo napisał/a:
KITT napisał/a:
FA31 jest genialny

Ostatnio rozwiązał za mnie trudne zadanie z matmy.
rozumiem że chodzi o wersję japońską nie wietnamską?
;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
rozumiem że chodzi o wersję japońską nie wietnamską?

Owszem. Wietnamska woli krzyżówki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Chińska też woli krzyżówki. Kaczki. Na obiad.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
RPM napisał/a:
Czy ktoś przez przypadek ma Pentax-a? Ręka w górę! Skoro jesteśmy nieprzypadkowi to można domniemywać że z wyboru. Z całym dobrodziejstwem inwentarza. Decyzja Sigmy - w zasadzie to tylko zwieńczenie decyzji o braku nowych modeli pod nasz bagnet. Mnie bardziej bolało że nie było nowych szkieł (zwłaszcza długich tele) niż to że nie będzie nowych i świat Sigma+Pentax zaczyna być historią. Z innej strony - czy ktoś płakał jak Tokina wycofała się z naszego bagnetu?

Tyle, że wybór mógł być dokonany lata temu, kiedy 'plusy ujemne' były znane (zatem podlegały świadomemu rozważeniu), zaś 'plusów dodatnich' było więcej, niż obecnie: większy wybór szkieł od różnych producentów, jakieś perspektywy nowych puszek, innowacyjność pentaksowego R&D. Dziś innowacyjni są wszyscy, ale nie Pentax, szkieł jak na lekarstwo, a te co są - są drogawe, bo nie ma alternatyw. A nowe puszki? W roku jubileuszu nie ma nic, choć taki następca K-3 bardzo by się przydał...

[ Dodano: 2019-09-15, 21:59 ]
plwk napisał/a:
Teraz już są nowe tele to ludzie narzekają, że drogie, bez spojrzenia na ceny podobnych szkieł systemowych u innych.

Ale może za to ze spojrzeniem na niesystemowe alternatywy DOSTĘPNE dla innych systemów?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Apas napisał/a:
W roku jubileuszu nie ma nic, choć taki następca K-3 bardzo by się przydał...
I to jak by się przydał, przynajmniej dla mnie. Bardzo mi odpowiada funkcjonalność tego korpusu (oprócz przycisku aktywującego wybór pola AF) i chętnie bym zobaczył coś nowego z lepszą matrycą.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Apas napisał/a:
niesystemowe alternatywy DOSTĘPNE dla innych
Ciekawi mnie bardzo, ilu z tej alternatywy ostatecznie korzysta? Może być tak, że Nikoniarzy kupujących tylko Nikkory jest więcej niż wszystkich Pentaksiarzy razem wziętych (włącznie z Q i 645) :-D

Oświadczenie
Ja Ryszard, zgadzam się, że większy wybór szkieł do Pentaksa byłby fajny. Systemowych i niesystemowych.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach