irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83, aleś wlepkę wypatrzył ;-) Nasi tu byli! ;-)

[ Dodano: 2019-09-11, 21:01 ]
Fajny ten GR III. Rivelv, zamawiasz w końcu, czy nie? :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, najpierw motocykl ogarne potem GR. A na razie mam pentaxa :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, Pentaksy mam trzy a jeszcze dla Canona znalazło się miejsce ;-) :mrgreen:

[ Dodano: 2019-09-11, 21:59 ]
Faktem jest jednak, że nie mam motocykla :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, a ile takich uzywasz na raz?
Ostatnio od uczam sie zbieractwa.
Staram się ograniczyć wszystko w ilosci do minimum. I coraz mi z tym lepiej
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Używam pojedynczo, no bo jak inaczej :mrgreen: A czy to jest zbieractwo? Bo ja wiem? K20D z trzema stałkami - normalny, fajny zestaw, wcale nie przesadzony. ME-Super + 28mm - kliszak, ciągle na chodzie, wizjer cudo, fajna mechanika, mały, smaczek i szczypta sentymentu. Canon - nieoceniony kompan do samolotu i do zabierania "przy okazji". K-x + 35mm - trudniej go racjonalnie obronić, ale też nie leży bezczynnie ;-) Zresztą, nie o racjonalizm tu chodzi. Gdyby tak było, robiłbym zdjęcia smartfonem albo wyprzedał wszystko i kupił A7 z kitem i jakimś Samyangiem. I nie pisałbym Ci o tym o pierwszej w nocy na żadnym forum ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, przecie nie mowilem o Tobie tylko o sobie :-)
Spoko i tak podziwiam
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja się wcale nie tłumaczę :-> ;-) :mrgreen:

Czasem się zastanawiam, ile mi tego potrzebne. Mało nie mam. Bardzo dużo też nie, jak na hobbystę. W każdym razie wystarczy, żeby robić dobre zdjęcia. No właśnie, słowa-klucze robić i dobre.
Dobre sobie... ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dobre sobie taaaa

też bym chciał robić dobre zdjęcia
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Hejka,
Ogarnąłem snap focus i powiem Wam, że jestem mega zadowolony. Super sprawa i działa fantastycznie.
Podobają mi się dżejpegi BW prosto z puszki, te trochę niedoświetlone, wrzucam kilka sampli ;-)







 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83 napisał/a:
Podobają mi się dżejpegi BW prosto z puszki
Muszę ponarzekać na mojego Canona - niby ma kilka profili kolorystycznych JPG, ale tylko jeden edytowalny. Kolorowy. Nie da się zrobić BW z podbitym kontrastem :roll:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kolory prosto z aparatu?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Kytutr, nie, tutaj była lekka ingerencja w LR



[ Dodano: 2019-09-15, 00:12 ]
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Poniżej tama nad Soliną i praca pod ostre światło

 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
irek83 napisał/a:
Kytutr, nie, tutaj była lekka ingerencja w LR
Efekty są świetne. Sam bym kupił sobie, bo matryca świetna i bardzo fajnie się tego aparatu używa (testowałem na XVI PPD), tylko to przywiązanie do jednej ogniskowej - w takiej cenie chętnie bym zobaczył bezlusterkowca na bagnet K :-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Kytutr, powiem tak, jeżeli duża głębia ostrości Ci nie straszna to crop 35 i 50mm daje na tyle wystarczającą jakość obrazu, że z powodzeniem można tego używać ;-) Fajne jest to, że crop masz już na wyświetlaczu i widzisz rzeczywisty kadr. Nie stosuję go często, ale gdyby trzeba było szybko coś przybliżyć to można tego ficzera użyć i jest ok, jak najbardziej na plus. Największymi zaletami jest rozmiar i IQ
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach