plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To w liczniku do roweru wodnego.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A to się chociaż do jednego węzła rozpędza?
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
PiotrR napisał/a:
A to się chociaż do jednego węzła rozpędza?

To zależy jak gęsto babcia węzły robiła na lince :-)
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
Séniores,

Potrzebuję rowerka na foto-wypady. Trasa raczej szosa- polne drogi (70%-30%). Parę oób tutaj chwaliło Krossa za dobry stosunek cena jakość, czy to dobry wybór w okolicach 1000 zł (chodzi mi konkretnie o serie Trekking)?
Jeśli w tym budżecie warto rozejrzeć się za jakąś użytką, to chęcie przyjmę propozycje. Ma być przede wszystkim wygodny w jeździe i duży - mam 196cm wzrostu i 85 kg wagi.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
W cenie do 1000 to raczej tylko wersje marketowe, lub mocno używane. Kross trekingowy na przyzwoitym osprzęcie to cena powyżej 1500 zł. Najlepiej szukać na koniec sezonu, wtedy łatwiej o rabaty. A co do rozmiaru to dobry sprzedawca pomoże wybrać dobry rozmiar ramy. Każdy rodzaj roweru ma trochę inaczej określane rozmiary. Ale o tym możesz poczytać na stronach producentów.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Cena roweru to cena osprzętu na jakim jest złożony. Za 1kPLN to nierealne żeby coś przyzwoitego dostać. Tak jak radzą wszyscy mądrzy, kup najlepszą możliwą ramę, a osprzęt z czasem, stopniowo i tak wymienisz. W sklepie/serwisie rowerowym potrafią dobrać ramę dla użyszkodnika, w markecie na pewno nie.
Kross miał kiedyś opinię marki "marketowej" ale to już się chyba zmieniło. Zresztą wszystko zależy od półki w którą się celuje. Z naszych marek to na pewno Unibike ma bardzo rozsądne rowery, zwłaszcza w kategoriach cross i trekking.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Hermes napisał/a:
W cenie do 1000 to raczej tylko wersje marketowe

Choćby polecany w tym wątku TRIBAN 100 z Decathlonu za 999,99 zł.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek napisał/a:
W sklepie/serwisie rowerowym potrafią dobrać ramę dla użyszkodnika
Przy rozważanym tutaj wzroście 196 to będzie jeszcze standard, czy "Oooo Panie kochany, to na zamówienie trzeba..."

[ Dodano: 2019-08-20, 15:47 ]
Po prostu, mając w kieszeni 1000zł i będąc niższym o 5cm, odpuściłem sobie takie fachowe pytania. Na pewnym poziomie zwyczajnie potrzebna jest kasa, ot co.

[ Dodano: 2019-08-20, 15:49 ]
greentrek napisał/a:
Cena roweru to cena osprzętu na jakim jest złożony. Za 1kPLN to nierealne żeby coś przyzwoitego dostać.
Wskazówka: po co osprzęt? :-)
Albo inaczej, bo nie jestem aż takim hardcore'owcem: czego potrzeba oprócz hamulców? ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ryszard napisał/a:
Wskazówka: po co osprzęt? :-)
Albo inaczej, bo nie jestem aż takim hardcore'owcem: czego potrzeba oprócz hamulców? ;-)

Do jazdy oprócz hamulców przydać się może: kierownica, siodło, napęd [pedały, suport, łańcuch, wielotryb itp.], koła [obręcz, szprychy, dętka, opona]... to wszystko jest osprzętem, który się dobiera/można dobrać pod swoje wymagania, i co jakiś czas wymienia ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wspomnianego wyżej Tribana tłukę już ponad dwa lata, zajechałem już tylną oponę. Szutry, drogi polne, raczej twarde, daje radę nawet w lesie, większość szosa i miasto, jak mi się rozwali kupię taki sam ;)

[ Dodano: 2019-08-20, 16:39 ]
Nie należę do niedzielnych rowerzystów ;)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
Z naszych marek to na pewno Unibike ma bardzo rozsądne rowery, zwłaszcza w kategoriach cross i trekking.

A że ja kupowałem w ich mateczniku, to mają tu do przymiarki prawie wszystkie dostępne rozmiary itp. No chyba, że akurat środek sezonu zakupowego i ktoś coś zabrał ze sklepu firmowego... Doradzą, dobiorą, skonfigurują. Nie wiem skąd jest pytający, ale polecam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzisiaj, po wyruszeniu do pracy, rozpadło mi się łożyskowanie tylnego koła. Spadła podkładka z konusa (była tylko wciśnięta) a łożysko było w wykonaniu mocno budżetowym, kulki luzem bez wianka, więc się wysypały.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Okazało się, że pękła ośka, kulki wepchnęly miseczkę w piastę, zrobiło się miejsce i powypadały. Do wymiany też wolnobieg i łańcuch.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po weryfikacji okazało się, że miseczki nie są wepchnięte tylko są tak głęboko położone a wytoczone są bezpośrednio w materiale piasty.
Musiałem wymienić również przednie zębatki oraz linki przerzutek, wraz z pancerzami. W każdym razie rower zrobiony i od poniedziałku znowu jeżdżę nim do pracy.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Przyznajcie się, kto składa nowy rower na wiosnę?
Bo ja znowu nie wytrzymałem i kolejnego grata kompletuję... Ale mam mocne postanowienie sprzedać w zamian dwa inne!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja nie składam - przed zimą zrobiłem serwis i rower jeździ jeszcze lepiej (mniejsza zębatka z tyłu). Tej zimy dwukołowiec nie widział jeszcze śniegu i soli na ulicach, więc nic złego mu się nie działo.
No ale po cichu przyznam się, że korci mnie Strida (ale dlaczego taka droga jest?).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja tylko zregenerowałem swojego badziewia, wymieniłem napęd, linki i opony.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja nie składam. Mój zimowy Shwinn po wymianie kół, hamulców, kierownicy, opon, mostka, kasety, siodełka sprawuje się świetnie. Urwałem tylko łańcuch. Zaniedbałem go. Myślałem, że już cały napęd będę wymieniał bo już był tak rozciągnięty, że nowy był krótszy o 2 ogniwa. :mrgreen: Ale jakimś cudem po 3 dniach nowy się ułożył i można jeździć. :evilsmile:
Do stajni zawitał też świeży nabytek na miejskie turlanie Triban RC 100. Bardzo fajny rower w tej cenie. Z wad to ma tragiczne koła, a piasty to szkoda gadać. Aha i opony też do bani. Musiałem natychmiast zmienić. Reszta mz super. W tym roku już nabiłem 1000 km z małym hakiem.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Już po wakacjach.

Zjazd do Gral Carrera by syn_szklarza

Rower wyjazdowy chwilowo w częściach, rozwaliłem tylną piastę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
O kuchnia! Zazdraszczam :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach