dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Jaki projektor/rzutnik do zdjęć? 2019r.
Zastanawiam się nad jakimś rzutnikiem do oglądania zdjęć. Może ktoś ma jakieś doświadczenia? Co polecacie dla wymagającego amatora? Budżet bardziej z 1 na przedzie lub mniej, użwek nie wykluczam.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Podłącze się.
Czy ma ktoś doświadczenie z rzutnikiem zamiast telewizora?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Chodzi o projektor multimedialny? Używam od dłuższego czasu. Nie zastępuje telewizora (nie oglądam TV), ale świetnie nadaje się do oglądania filmów i zdjęć.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Cytat
projektor multimedialny


Tak. Kiedyś oglądałem filmy w świetlicy i (z dobrymi głośnikami) efekt był jak w kinie.
Mam dwa pytania:
- jak sprawdza się w mniejszym pomieszczeniu
- jaki poziom zaciemnienia jest potrzebny.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kocur napisał/a:
- jak sprawdza się w mniejszym pomieszczeniu

Dobrze się sprawdza. Tu znajdziesz kalkulator przekątnej i odległości: https://www.projectorcent...culator-pro.cfm

Kocur napisał/a:
- jaki poziom zaciemnienia jest potrzebny.

Zależy od jasności projektora. Jednak zasłony zaciemniające mogą się przydać.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Kocur napisał/a:
Czy ma ktoś doświadczenie z rzutnikiem zamiast telewizora?
Zamiast, to jest słaby pomysł, bo to dwa różne urządzenia..
Kocur napisał/a:

- jak sprawdza się w mniejszym pomieszczeniu
- jaki poziom zaciemnienia jest potrzebny.


Teoretycznie ciemno być nie musi, lampy są na tyle mocne, że można oglądać w dzień,
tyle że duża jasność, to większa temperatura i wyższe obroty wentylatora.
Więc głośno i ciepło. Ciepło na tyle, że po 3 godzinach oglądania mam dodatkowe +3'C w pokoju.
Zimą fajnie, ale jak jest upał latem, to w pomieszczeniu bez klimy :-?
No i nie ma czerni, bo skąd ma być..

Jeżeli jest ciemno, można zjechać świeceniem na tryb ECO, jest wtedy ciszej, daje się uzyskać kontrastowy obraz.
Ale z projektorem, a właściwie ekranem, jest taka sytuacja, że każde światło padające na ekran obniża kontrast i uniemożliwia uzyskanie czerni.
Bardzo ważne jest więc przygotowanie pomieszczenia.
Nie chodzi tylko o rolety w oknach i zasłonięcie światła z zewnątrz,
ale o to że jak powiesisz ekran np. blisko sufitu, to światło będzie odbijało się od sufitu i padało z powrotem na ekran, dokładnie ta sama historia z jasnymi ścianami.

Idealnie jeśli jest osobne pomieszczenie, które można przygotować w ciemnych nie odbijających światła kolorach. Jeżeli jest to użytkowany na co dzień pokój, to nie zawsze jest taka możliwość.

Ja telewizji nie oglądam, ale nie bardzo wyobrażam sobie używać do tego projektora.
Tzn. da się, ale są lepsze rozwiązania ;-) Chyba że bardzo sporadycznie..
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
A jaki model tego projektora masz?
Enzo napisał/a:
Chodzi o projektor multimedialny? Używam od dłuższego czasu. Nie zastępuje telewizora (nie oglądam TV), ale świetnie nadaje się do oglądania filmów i zdjęć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
dendrol napisał/a:
A jaki model tego projektora masz?

Acer H5360. Ma już parę lat, ale nadal daje radę.
 
lordshaitis  Dołączył: 05 Kwi 2012
Wiem że totalnie poza budżetem, Kocur jeżeli szukasz rozwiązania do "wszystkiego" co ma zastąpić tv to może rozejrzyj się za Xiaomi Mi Laser Projector 150', fakt że cena jeszcze jest w granicach 7k, ale zamiast tv powinien dobrze się spisać. Dostępne są również ekrany "sztywne" ale cenowo tez około 4k za 120", chociaż w słoneczny dzień naprawdę robi to wrażenie. dla mnie jedyny minus to input lag za wysoki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
lordshaitis napisał/a:
cena jeszcze jest w granicach 7k

Tańszy prawie o połowę jest Epson EF-100. Może to być ciekawy kierunek, jeśli chodzi o ciszę i jakość obrazu. Na Foto Art Festivalu mieliśmy w tym roku wypożyczonego topowego, laserowego Epsona z wymiennym obiektywem - mimo gabarytów i pracy na pełnych obrotach nie było go w ogóle słychać - prawie wcale się nie grzał.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Posiadam projektor Optoma i daje on radę ale raczej w nocy .
Chyba ,że w trybie pełnej jasności ale wtedy radykalnie skraca się żywotność żarówki.
Na dziś używam żółtej ściany do wyświetlania obrazu,kolor ściany da się wybrać w menu projektora.
Fajna sprawa z tym projektorem ale oglądanie wiadomości to jednak na TV.
Film z laptopa , czy gra z PS4 bez problemu się wyświetla.
Kolory ładne , obraz kinowy, czerń w normie.
Generalnie polecam do filmów np. z vod.pl czy ze stałych nośników lub z netflixa.
Tylko trzeba mieć pustą dużą ścianę w jasnym kolorze lub miejsce na ekran.
Szum w trybie eco stosunkowo mały...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Laserowe projektory to ciekawa sprawa. Tylko mam nadzieję, ze dopracowana już o-) Bo przeglądając na allegro tanie (najtańsze) projektory zauważyłem jakieś leciwe Casio, opisywane jako laserowe. I przy przebiegach rzędu 3-4tyś godzin obraz jest usłany czarnymi i białymi kropkami o-\

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach