piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
Piotrecius, mnie tam klient 5,03 zapisuje wyniki. Wyłączam komputer na noc, czy jak wychodzę z domu.

Masz rację, przejrzałem logfile i faktycznie kilkadziesiąt razy zapisywał sobie wyniki ale po prostu w pewnym momencie wyskoczył mu jakiś błąd (przypuszczam nawet, że z mojej winy - między kolejnymi cyklami pracy komputera majstrowałem troszkę w biosie z FSB):
FAHlog.txt napisał/a:
...
[00:25:22] Writing local files
[00:25:22] Completed 3232840 out of 5000000 steps (65)
[00:25:22] Extra SSE boost OK.
[00:26:27] CoreStatus = 1 (1)
[00:26:27] Client-core communications error: ERROR 0x1
[00:26:27] Deleting current work unit & continuing...
[00:26:47] - Preparing to get new work unit...
[00:26:47] + Attempting to get work packet
[00:26:47] - Connecting to assignment server
[00:26:49] - Successful: assigned to (128.59.74.4).
[00:26:49] + News From Folding@Home: Welcome to Folding@Home
[00:26:49] Loaded queue successfully.
[00:26:51] + Closed connections
[00:26:56]
[00:26:56] + Processing work unit
[00:26:56] Core required: FahCore_7b.exe
[00:26:56] Core not found.
[00:26:56] - Core is not present or corrupted.
[00:26:56] - Attempting to download new core...
[00:26:56] + Downloading new core: FahCore_7b.exe
...


PiotrR napisał/a:
I bardzo mnie cieszy wydajność dużego wiatraka z miedzianym radiatorem, który tam zainstalowałem rok temu, jak mnie już wkurzyła oryginalna boxowa suszarka. Komputer w pełnym stresie od paru godzin, wiatraczek niecałe 3000 obrotów, temperatura proca nie przekracza 51 stopni. :) (Z boxową suszarką dobijała do 70).


Z uwagi na hałas też zmieniłem suszarkę na wolnoobrotowy wiatrak z dużym radiatorem. Stała prędkość ~1600obr/min i po podkręceniu Pentium D805 2,66@3,5 GHz temperatura przy 100% użycia CPU nie przekracza 65*C po kilku godzinach pracy. A przy boxowym wyjcu (~3900obr/min) na standardowej częstotliwości bywało cieplej.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotrecius, pokazuję i objaśniam ;-) :

(dla własnej wygody zalecam stanowczo używanie Total Commandera, bo wtedy życie staje sie prostsze :mrgreen: )

- wciągasz sobie klienta konsolowego do siebie, np. do katalogu [instalki]
- na dysku C zakładasz katalog [fah]
- do tego katalogu kopiujesz fah54_console.exe
- zmieniasz katalog bieżacy na [fah]
- wpisujesz z reki (jesteś w konsoli tekstowej windows)

fah54_console -config

- program się uruchamia i zaczyna zadawać pytania (po angielsku) i podpowiada yes/no zależnie od sytuacji, amu możemy: wpisać yes lub no (potem enter) albo (enter) jeśli się zgadzamy z odpowiedzią domyślną. Acha trzeba podać swój nick i team number.

* (piszę z pamięci więc trochę niedokładnie)
- jeżeli chesz jedną instalację to w zasadzie na wszystko dajesz (enter) i już. W oknie dosowym już zaczyna pracowac

Jeżeli chesz 2 programy liczące jednocześnie 2 cząsteczki, to zakłądasz 2 katalogi, np. [fah1] i [fah2]
- do każdego znich kpoijesz program kosoli
- w każdym katalogu uruchamiasz konfiguraccję

fah54_console -config

- konfiguracja jest analogiczna, tylko w pewnym momencie trzeba odpowiedziec yes na pytanie czy chcesz advanced configuration - znaczy yes

- i znowu lecisz na enterze, aż zapyta o machine ID: w pierwszym przypadku podajesz 1, a w drugim 2.

Możesz zrestartować komputer i już są usługi. Potem instalujesz ten programik FahMon, co go opisałem wyzej.

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
zorzyk, dzięki serdeczne, wirtalne :-B dla Ciebie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotrecius, ale uruchom, bo za pól godziny ide z psem na spacer :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No dobra. To ja już też liczę, może kiedyś to komuś pomoże :-| , bo ufoludków w Seti nie znalazłem :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam podobne zdanie, jak alkos - SETI@home to nośny temat, ale f@h jakby bardziej przydatne.

[ Dodano: 2007-11-05, 19:45 ]
[low] ma niby być pomocny wtedy, gdy inne aplikacje niejako przytłamszają f@h, nawet gdy nie pracują ostro. Zauważyłe, za jak ustawiłem za pierwszym razem [low] to lightroom subiektywnie stał się bardziej ospały, mimo, że z obciążenia systemu nie bardzo to wynikało. Teraz mam wszystkie procesy f@h na [idle] i chyba jest rzeczywiście niezauważalny w pracy .

[ Dodano: 2007-11-05, 19:45 ]
Piotrecius czemu skasowałeś posta? :mrgreen:

Właśnie znalazłem taką informację w Wiki o rekonfiguracji klenta:
"Stop the FAH process (Control+C the client or stop the FAH service) or you may lose your work."
W wolnym przekładzie: zatrzymać klienta FAH (Ctl-C) lub zatrzymać usługę FAH, bo twoja praca może przepaść.

[ Dodano: 2007-11-05, 22:54 ]
Nie tylko u nas wszystko już jest powiedziane :mrgreen:
Nie zalecamy uruchamiania klienta SMP 5.91 beta dla Windows jako usługi systemowej - Opis instalacji klienta SMP dla Windows

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Zauważyłe, za jak ustawiłem za pierwszym razem [low] to lightroom subiektywnie stał się bardziej ospały, mimo, że z obciążenia systemu nie bardzo to wynikało.


Zauwazylem to samo z fotoszopem. Jak zabieram sie do wiekszej pracy, przełączam na idle.

Za to Wolfensteinowi nie szkodzi :-D
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Piotrecius czemu skasowałeś posta?

Bo znalazłem odpowiedź w Twoim poście na czwartej stronie ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fanfary / oklaski / baloniki itp. 8-)

Team pentax@pl przekroczył 10.000 punktów.

Czekamy na kolejnych zwijaczy :-) (dla dobra nauki oczywiście)

Fold on!

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Zorzyk, wymiatasz z tymi swoimi czterema rdzeniami i czterema klientami. Czy zbliżasz się do wydajności Playstation?

Moje komputery pewnie skończą zwijać kolejne porcje pod koniec tygodnia (no bo je jednak czasem wyłączam). Jeden to nawet pewnie jeszcze później.

Pozdrawiam zwijaczy
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrR, jeżeli się nie pokręci, to powinno mi zwijać ok. 1700-2400 PPD (to zależy od projektu: 2652 ma score 1148, 2653 ma 1760). Teoretyczne założenia były takie, że PS3 pracuje 8 godzin pełną parą (czyli w nocy) resztę czasu oddając graczom, i za ten czas powinna przerobić 800 PPD. Z tego widać, że pełna moc PS3 byłaby ok 2400 PPD. Czyli na moim jest podobnie, z tym, że ja nie gram (bo nie umiem ;-) ).

Gdyby nasz team pentax@pl zwijał dalej, jak teraz, to moglibyśmy za rok mieć 500.000 punktów (10.000 /tydzień * 50 tygodni, zwijamy tydzień). A teraz sobie wyobraź, że grupa zwijaczy się powiększy 8-)

[ Dodano: 2007-11-08, 00:28 ]
A tu jest opis, jak na dwóch wirtualnych maszynach (w jednym komputerze z quadem) w oparciu o VMWare można zrobić jeszcze więcej, ale to konfiguracja raczej tylko dla maszyny dedykowanej do folding@home.

[ Dodano: 2007-11-09, 16:41 ]

szpajchel, widzę, ze od razu wybrałeś klienta SMP :mrgreen: No bardzo się ciesze, ze nasz oddział specjalnej troski się rozrasta :mrgreen: Teraz to drżyjcie narody :evilsmile:

Do posiadaczy C2D (alkos, Fafniak, ?) - może też spróbujecie zwijania na kliencie SMP?

Fold on!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Do posiadaczy C2D (alkos, Fafniak, ?) - może też spróbujecie zwijania na kliencie SMP?


nie chce mi sie :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos, jak to "nie chce mi się" ;-) KOnfiguracja zajmuje z minutę. Chyba że nie masz .Net 2.0 + update, to wtedy więcej.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:

szpajchel, widzę, ze od razu wybrałeś klienta SMP :mrgreen: No bardzo się ciesze, ze nasz oddział specjalnej troski się rozrasta :mrgreen: Teraz to drżyjcie narody :evilsmile:

Testuje moj nowy komputer w pracy :-P - maszynka ma sluzyc do podobnych zadan. Tyle, ze to nie bialka (na szczescie!), wiec czasochlonnosc obliczen jest znacznie mniejsza. Musze doczytac, czy programy, ktorych chce uzywac popracuja na dwoch rdzeniach. Pewnie nie :-( Poki co udalo mi sie obciazyc jednym z nich jeden rdzen w 100%.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żorż: "Siema misie. Co nowego?"
Misie: "Dzwonili z centrali. Przestajesz zawijać"
Żorż: "Że..że co?!" :mrgreen:

No to trzebaby zwinąć jakiegoś blancika ;-) Napiszcie mnie jedynie jak toto skonfigurować, żeby było optymalnie i dla kompa i dla F&H. Mam: Windows 2000/XP/Vista Graphical client ii bez zmiany parametrów jedzie mi na 100%CPU .. jak zrobić, żeby toto po restarcie jechało mi dalej a nie od nowa? Zwijało mi już dobre 15minut no ii mi się komp zwiesił, bo próbowałem coś majstrować z procesami. Po restarcie zwija mi tę samą cząstkę od nowa :roll: Jak i gdzie się ustawia [idle]?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
sołtys napisał/a:
jak toto skonfigurować, żeby było optymalnie i dla kompa i dla F&H.

Jeśli chodzi o zwykłego (nie SMP) klienta (o SMP się nie wypowiadam, bo nie mam), to suwak wydajności na 100% i zwijamy. F@h żre malutko RAMu (na następną cząsteczkę zaznaczę przyjmowanie dużych cząsteczek, zobaczymy, jak to się zmieni) i ma domyślnie ustawiony niziutki priorytet. Nie zauważyłem spadku wydajności innych uruchomionych równocześnie aplikacji w stylu Open Office, Adobe Reader, PowerDVD, Opera, Netscape Mail.
PS - nie wiem dlaczego się cały czas pojawiają problemy z zapisywaniem wyników pracy. U mnie tego nie ma. Jakby co w Configure>Advanced jest suwaczek częstotliwości "czekpointowania".
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sołtys, stay tuned, przygotuje opis.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to uruchomilem jeszcze konsole .. jeśli możnaby prosić o baaardzo łopatologiczny opis jak skonfigurować i jedno i drugie aby było nie zauważalne, aby tak samo na pasku zadań się to nie wyswietlalo :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sołtys, a napisz jeszcze, jaki masz procesor - jedno czy dwurdzeniowy?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, jedno .. aha, chyba zrezygnuje z graficznego ii przesiąde się tylko na konsole .. czy jest możliwe sprawdzać na bierząco w konsoli co się dzieje ze zwijaniem? tzn. np. ile zostało do końca itp.?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach