Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Skaner do negatywów
Co polecicie? Raczej chodzi mi o zwykły skaner z przystawką do negatywów, a nie taki konkretny do negatywów, bo te są raczej drogie.

Czekam na propozycje.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A czy w międzyczasie pokusiłeś się o poszukanie na Forum? Masa tego już była. :evil:

np.
http://pentax.org.pl/view...ight=skanowanie
http://pentax.org.pl/view...ight=skanowanie
http://pentax.org.pl/view...ight=skanowanie

...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak zwykły z przystawką to jakiś model Epsona dostosowany do posiadanej kasy.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
HP 3800 - zwykły skaner z lampą w klapie, ale... porównywałem skany z niego ze skanami z frontiera i różnice są stosunkowo niewielkie - HP gubi trochę detali w najjaśniejszych partiach (co czasami bywa denerwujące jeśli najjaśniejszą partią są policzki modelki ;)) ale generalnie za tę cenę, to nie ma co narzekać...
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
W Lęborku kupujesz kliszę i skanowanie na płytę masz gratis :)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
http://allegro.pl/item259...ancja_fvat.html

epson 4490 ale to jednak 1k zł :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Szukałem skanera i chciałem "płaszczaka". Z rozpoznania wyszło, że to ma być Epson. I już w zasadzie byłem zdecydowany na V350, bo V800 ma cenę lekko przegiętą. Ale jakoś samli pooglądać z tej V350 nie było mi dane i w ogóle, więc w końcu kupiłem tani skaner dedykowany: Plusteka 7300. Z zalet to ICC i cena (jakoś koło 750zł). No i dedykowany, nowy, z gwarancją itd. Z wad - no, jest to tani skaner do filmów nisko notowanej marki, więc cudów raczej się nie należy spodziewać ;-)
Na razie ciągle jeszcze walczę, próbując to bydle ujarzmić. I zrozumieć, na czym to całe skanowanie polega i w ogóle. Bo to nie jest niestety, "stryk" i gotowe :-P Postępy jakieś są i w ogóle, ale na razie ciągle jestem na poziomie rozpoznawania o co chodzi z tym softem itd. Kilka efektów "walki" pokazywałem ;-) Jak na razie skanowanie slajdów już mam mniej więcej rozpracowane, nad negatywami ciągle się trudzę ;-)
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Podepne sie do tematu

PLUSTEK OpticFilm 7200

Ktos ma? zna? uzywa?

Cena ok 660 pln, jest sens ?

Pozdrawiam

rOTTEN
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak tylko do 35mm, to najlepiej dołożyć do Minolty III czy nawet IV. Czy innego dedykowanego, ale nie Plusteka.

Miałem przez chwilę Epsona 4490, ale był popsuty. Ale jak udało mi się zeskanować coś normalnie, to 35mm było jak dla mnie bardzo słabe, ale MF już wychodził dobrze, jako wglądówka np. 800x800.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Maciej, a gdzie w cenie ok. 700-800 zł można nabyć Minoltę IV? Albo chociaż Minoltę III?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Napisałem przecież, że trzeba dołożyć. IV spokojnie do 1000 zł dostaniesz, więc III pewnie taniej.

eBay, allegro, ogłoszenia...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rOTTEN napisał/a:
PLUSTEK OpticFilm 7200
rOTTEN napisał/a:
Cena ok 660 pln, jest sens ?


Jest. Zdjecia beda lepsze niz z jakiegokolwiek plaszczaka, ale za to tylko z formatu 135...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
ale za to tylko z formatu 135...

To jest największy ból. Czemu taka minolta dual scan IV nie obsługuje średniego i nadal by kosztowała tyle co teraz? :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos napisał/a:
rOTTEN napisał/a:
PLUSTEK OpticFilm 7200
rOTTEN napisał/a:
Cena ok 660 pln, jest sens ?


Jest. Zdjecia beda lepsze niz z jakiegokolwiek plaszczaka, ale za to tylko z formatu 135...

Jakieś 100 zł więcej za Plusteka 7300. A ma magiczne ICC i jeszcze jakieś bajery.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Maciej napisał/a:

Miałem przez chwilę Epsona 4490, ale był popsuty. Ale jak udało mi się zeskanować coś normalnie, to 35mm było jak dla mnie bardzo słabe, ale MF już wychodził dobrze, jako wglądówka np. 800x800.


mam ten skaner i spełnia moje amatorskie oczekiwania. Łatwy i przyjemny w obsłudze. Robiłem nim 35mm, slajdy i troszkę średniego obrazka, a nawet mikrofilm :mrgreen: (ale z tym to miałem koszmar). Do domowych zastosowań spox i cenowo chyba też atrakcyjny.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam Plusteka 7200 i wcale nie jest tak tragicznie. Kilka razy miałem dużo gorsze skany z labu, niż z własnego skanera. Generalnie jedna uwaga - stosować tylko (!!! ) Silverfast , a nie program dołączony do skanera. Dużo większe mozlliwości korekcji i wtedy coś wychodzi sensownego. Ładniej i łatwiej skanuje się slajdy, czarno-białe nieźle, ale trzeba potrenować z ustawieniami i trochę jest zabawy z obróbką po skanowaniu ( absolutnie odradzam używanie predefiniowanych profili dla różnych filmów- ja robię na ustawieniu linear )- ale o to przecież chodzi. Najgorzej skanują się negatywy kolorowe, ale ponieważ praktycznie ich nie używam, to ten problem już odpadł. :-P
No oczywiście film musi być i dobrze naświetlony i prawidłowo wywołany. Kiedyś spróbowałem z pliku powstałego wskutek skanowania slajdu zrobić odbitki w labie i było całkiem dobrze. Na pewno Minolta , czy Nikon jest lepszy, ale gdy ja kupowałem Plusteka, to różnica w cenie była zabójcza, bo wtedy Plustek kosztował ok. 1100zł, a Minolta chyba 4500 zł, i tyle to za skaner na pewno bym nie dał.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Matewka napisał/a:
Raczej chodzi mi o zwykły skaner z przystawką do negatywów, a nie taki konkretny do negatywów, bo te są raczej drogie.

a patrzyles na jakies stare nikony LS 2000, LS 20 E itp ? one teraz nie sa drogie (jak dla mnie jedyna ich upierdliwosc to np karta scsi i skaner ktore nie beda razem dzialac pod xp a np pod 2k z akrobacjami albo bez problemu pod win98 ;]). tani skaner z przystawka to imho nieporozumienie (nie mowie o dosc drogich epsonach), jakies pseudo profi skanery do negatywow w rodzaju mustekow/plustekow tez troche 'bida'.
ps. a jak juz cos kupisz to zycze Ci duuzo czasu na te wszystkie vuescany, profile negatywow, odszumianie, silverfasty, ice:) super zabawa
pozdrawiam
kp
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
klimecki_, O właśnie o to chciałem zapytać. Czy jest sens kupować coś starszego na SCSI? Szczególnie mam na myśli Nikony. Mam kontroler SCSI adapteca w stacji dokującej do laptopa Della. Ale jak z tym XP i jaka szybkość pracy? Czy to ma wogóle sens?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
klimecki_ napisał/a:
karta scsi i skaner ktore nie beda razem dzialac pod xp

Powiedz to mojemu Nikonowi LS-2000 :-P Na razie smiga bez problemu. Tylko instalacja byla dosc specyficzna.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
auu!!!!!!!!!!!
nie dobijajcie mnie tymi szczegółami!!!!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach