walpie  Dołączył: 14 Kwi 2007
Witajcie,
Trzeba wyjść z ukrycia :-D
Forum czytam od roku. Dzięki niemu kupiłem kadyszkę i pozostałe słoiki.
Pozdrowienia dla wszystkich.

Waldek P.
 
Monkin  Dołączył: 14 Wrz 2007
tref napisał/a:
Monkin napisał/a:
Sprzęcik oprócz MX [...] to "kadyszka"

Monkin, witaj, ja jednak bym zamienił tę kolejność:
oprócz tego, że mam Kadyszkę, dumnie noszę MXa - tak powinno być moim zdaniem. :-D


Masz rację :mrgreen: ale zauważ na pierwszym miejscu dałem ukochanego MX-a, który ma już ponad 30 wiosen, tysiące zaliczonych klisz (regularnie serwisowany) a wygląda jak nówka ze sklepu. Szkoda , że takiego sprzętu już się nie robi....Jak ostatnio syn porównywał wizjery w MX i K10D to był w szoku i rzucił "tata , ale w tym starym pentaxie to jest prawdziwy telewizor" :-B . Trzymam MX-a dla przyszłych wnuków. :mrgreen:
 

konray  Dołączył: 03 Mar 2007
Witam Wszystkich, chcaiałem się przedstawic: Konrad,
"pentaxuję" od lat wielu za pomocą: (chronologicznie) ProgramA, K1000, Z1p, DS, K10D oraz trochę szkła i wyposażenia. Forum czytam często, ale na razie nic nie napisałem. Dużo przydatnej wiedzy, trochę satyry i humoru. Pozdrawiam wszystkich fotografujących Pentaxsami.
 
camelmk  Dołączył: 25 Lip 2007
Skoro się nie przedstawiłem jeszcze to
Camelmk - Maciek, z Krakowa - fotki raczej amatorsko, sprzęt podstawowy pentax optio mx4
 
nai Dołączył: 24 Wrz 2006
nowy na liście
Dzień dobry
pentaxowe forum czytam już jakiś czas, ale póki co ze względu na umiarkowany dostatek finansowy jestem jedynie pentaxowcem in spe. Ale jak już będę obrzydliwie bogaty, to z całaą pewnością kupię pentaxa. A kto wie, może z wiekiem i przyrostem doświadczenia, i ja będę miał okazję się powymądrzać na zacnym forum.
Krzysztof
 
jarodas  Dołączył: 24 Sie 2007
Witam
Jak na razie tylko czytam forum i czaję się na zakup PENTAXa
Pozdrawiam wszystkich
Jarek
 

dziadek  Dołączył: 19 Kwi 2007
Czytam was a ponieważ jak na dziadka przystało mam P67 i dwa słoiki (200 i 90) więc się loguję i niech mnie który przegoni ;-) .
Cyfra tyż jest ale Minolty. Będę więc V kolumną. Chociaż widzę czasem wpisy z KKM. Widocznie niszowe się przyciąga.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Widocznie niszowe się przyciąga.
grrr co Wy macie z tym niszowym ludzie :!: :?:

ps witam, witam - forum każdego chętnie przyjmie warunek jest chyba jeden a na imię mu Off Topic....

no oczywiście trzeba tez przeczytać regulamin giełdy, ale to już wszystko...

no i poradnik wyszukiwania istniejących tematów przed zadaniem pytania, ale to tylko tyle...

no i trzeba się orientować o co biega, ale to już absolutnie wszystko...

no i lubić albo planować w przyszłości pleśniaki no ale to jest już...



yyyyyyyyyyy



no generalnie to OT to podstawa :mrgreen:
 

dziadek  Dołączył: 19 Kwi 2007
awakqwq napisał/a:
grrr co Wy macie z tym niszowym ludzie :!: :?:

Bo ja się śmieję z tego i nie jest to przecież na poważnie. :mrgreen: Ja też mam już odruch ...., gdy czytam posty o wyższości lub kultowości lub czymś tam jeszcze systemów. Zresztą jak na dziadka przystało czytam co tam młodzi piszą. Raczej wolę fotografować niż gadać.
Pozdrowienia z Krakowa.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dziadek napisał/a:
Raczej wolę fotografować niż gadać.
Jak zauważyłeś, tu mamy na odwrót :lol: ale witaj, jak najbardziej :-B

Oczywiście wszystkich nowych towarzyszy broni, nie wymienionych bezpośrednio, też oczywiście witamy :-B :-B :-B

PS. Opona roulez! (nie wiem co to znaczy, ale jest chwytliwe ;-) )
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk, zdublowany post - twoj - powyżej.

:P
 
JoannElle  Dołączyła: 13 Paź 2007
No to zgodnie z otrzymaną dyrektywą siem odmeldowujem, coby nie wywalili ;) Jestem szczęśliwą posiadaczką kasetki z kitem (od lipca) oraz z jasną 50-tką od Zenita, aktualnie ulubiony obiektywek :-D Wcześniej wolałam czytać, bo stan wiedzy i umiejętności niezbyt pozwala na wymundrzanie się. Pozdrawiam serdecznie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
perl napisał/a:
zdublowany post
Dzieki! to był efekt broni masowego rażenia o dźwięcznej nazwie "error 503" ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
JoannElle napisał/a:
jasną 50-tką od Zenita
:> że co?

Rozumiem że Helios 58/2 ?

czy może Zenitar 50/2 ?

ciekawe czy na bagnet czy na gwynt
 

temol  Dołączył: 01 Cze 2007
Witam

Do tej pory czytałem z przyczajki, ale postraszony likwidacją konta ujawniam się.
Sprzętu pentaxowego nie posiadam. Niedawno byłem bliski zakupu 67ki, ale akurat trafiła sie
Mamiya RB. To chyba tyle... :)


Pozdrowienia, Tomek
 
bumla  Dołączył: 16 Kwi 2007
Witam serdecznie . Mam na imię Wojtek. Miałem wiele aparatów fotograficznych lecz najbardziej mi pasuje posiadany od lat PENTAX DS. Pozdrawiam fotografujących Pentaxsami.
 
kkrzych  Dołączył: 11 Wrz 2007
Witajcie pentaksiarze( i nie tylko :)!

Mnie samego to śmieszy, ale tak się składa że to mój pierwszy w życiu post(sic!). Miałem schematyczne pojęcie o forach internetowych. Ale k10d i potrzeba wiedzy technicznej zawróciły mi w głowie; zaczytałem się w całym forum i ku miłemu zaskoczeniu znalazłem tu konkrety. Brakowało mi cyfrowych odbitek- bez skanu się nie zaprezentuje, a teraz wreszcie nadrobiłem zaległości przy pomocy epsona v200 i mogę nie być gołosłowny wypowiadając sie o fotografii. Postaram się, mam nadzieje niedługo zamieścić troche fotek.

Fotografuję od 3 klasy liceum, szósty rok już mija:) Przez 5 lat była practica nova pl, później me super- miałem go krótko bo allegrowicz przysłał mi egzemplarz z matówką spaloną alkoholem. Ale wtedy poczułem co to jest pentax:). Od me super i pentaxów na bardzo krótko odepchnął mnie młody serwisant z krakowskiego serwisu na ul. Czapskich, mówiąc że "w tym modelu często gąbka przy lustrze próchnieje i nie opłaca się kupować pentaxów..."
Ta wypowiedź "profesjonalisty" i tak została przyćmiona przez wrażenie jakie zostawił me super:)
Wtedy chyba pierwszy raz wygrzebałem coś z tego forum co mnie zachęciło mnie do pentax'a.
Ostatecznie od roku używam z70 + 50 i 135mm zeiss( od 2 miesiecy, a wczesniej Weltblick ) m42, najczęściej na manualu albo priorytecie przysłony. Jeszcze nie dawno jakość obiektywów nie miała dla mnie takiego znaczenia dopóki nie zobaczyłem co to jest dobry obiektyw. Dostał mi się w ręce sonnar 135/3,5 mc zeissa i troche zwariowałem na punkcie dobrego sprzętu, k10d, ale brak funduszy sprowadził mnie na ziemię i starą dobrą drogę twórczego wykorzystania tego co się ma. Fotografując zdecydowanie stawiam na koncepcję zdjęcia i kompozycję. Najczęściej robie portrety, abstrakcje i w sumie wszystko co piękne, najczęściej czarno biało i wywołuje sam. Pozdrawiam wszystkich, do usłyszenia!
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
zorzyk, 503 powiadasz? To ja się chyba wydostałem ze strefy rażenia, bo już dawno go nie widziałem. :-D
Szukam, szukam, szukam i nadal nie wiem, co z tą oponą. :oops:

:-B dla wszystkich nowych użyszkodników i czytaczy.
 

oscar  Dołączył: 02 Paź 2007
Choc na forum juz od jakiegos czasu sie wypowiadalem, a jeszcze dluzej czytalem, chcialem oficlanie sie przywitac jako iz nareszcie stalem sie posiadaczem sprzetu systemu Pentaxa. Kupilem jego (wg. mnie) ladniejsza i bardziej ekonomiczna wersje Samsunga. Wszystko to dzieki radom, opiniom i porownaniom z tego forum.

Dlugo zastanawialem sie nad zakupem, wiele przygod przeszedlem, ale pozostalem wierny swojej decyzji. Teraz czekam na okazje do focenia i jak juz sie naucze robic ladniutenkie fotki to moze pokusze sie o ich demonstracje na forum. Poki co, bede sie uczyl w domowym zaciszu. :-B
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Litol napisał/a:
Szukam, szukam, szukam i nadal nie wiem, co z tą oponą.
Z grubsza zaczęło się od tego, ze ktoś (nie pamiętam nicku) pokazał zdjęcie przedstawiające drzewo nad wodą :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach