zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na szybko: tutaj jest opis na fahwiki oraz na stronie team poland.

[ Dodano: 2007-11-09, 18:10 ]
Do sprawdzania stanu zwijania można używac programu FahMon (parę postów wcześniej jest link).
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, nie no, aż taki lajkonik nie jestem ;-) ale nie moge się doczytać czy można zrobić tak, aby okienko konsoli nie musiało być otwarte na pasku zadań ii jeśli np. zakładając, że można tak zrobić, czy można w konsoli w jakiś sposób sprawdzać stan zwijania
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W kliencie graficznym klikasz w ikonkę w trayu (nie wiem czy raz, czy dwa razy) i otwiera się okno, w którymn obok obrazka proteiny pokazuje sie postęp zwijania (również czas zwijania ramki).

Żeby nie było nic w trayu, trzeba użyć klienta "console only" 5.04 (albo 6.01 beta), oba do pobrania ze strony projektu http://folding.stanford.edu/English/Download i uruchomić w trybie usługi.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zainstalowałem FahMon, przeciągnołem katalog projektu i pojawia mi się:
Rdzeń: nieznany
Kredyt: nieznany
Postęp: stoi na 1% od jakiegoś czasu
Czy tak ma być gdy uzywam konsoli czy cos jest nie tak? :roll:

Jak widać w menadzeze zadań zwijanie niby trwa, ale nie wiem czy wszystko jest ok? :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żeby klient konsolowy był ukryty, trzeba go zainstalować jak usługę.
NAjwygodniej to uruchomić z linii komendy:

FAH..console.exe -configonly

Wchodzisz w trybie tekstowym w konfigurację:
- podajesz nick (soltys), nr teamu (91739)
- bedzie pytanie:
Launch automatically at machine statup, installing this as a service (yes/no) [no] piszesz odpowiedź: yes

UWAGA: można uruchamiać konfigurację wiele razy. Nowa konfiguracja wejdzie w życie po restarcie usługi.
Wtedy pytanie będzie inne:

Do not launch this program automatically, remove the service (yes/no)? i wtedy trzeba odpowiedzieć: no
UWAGA: w pewnych sytuacjach mimo wcześniejszego zainstalowania jako usługi, pojawia się identyczne pytanie, jak za pierwszym razem. Należy wtedy odpowiedzieć [no] aby potwierdzić bieżącą konfigurację. Odpowiedź [yes] zainstaluje drugą usługe w tym samym katalogu, a to jest konfiguracja błędna. Jeżeli jednak to nastąpi, należy druga usługe ręcznie wyłączyć
....
- Allow receipt of work assignments and return of work results greater than 5MB... : jeśli odpowiesz [yes] mozesz otrzymać projekty duże, które moga wymagać większej pamięci

- Change advanced options (yes/no): [yes]
- Core priority [idle/low]: idle
- CPU usage requested (5-100): można podać 95, wtedy na pewno nie będzie nikomu przeszkadzać :-)
- Disable highly optimized assembly quote (no/yes): [no]
- Pause if battery power is being used (useful for laptops) (no/yes): [no]
- Interval, in minutes, between checkpoints (3-30): można podać 10
- Memory, in MB, to indicate (xxxx available) [xxxx]: przy jednej instancji podaje dostępną pamięć
- Request work units without deadlines (no/yes): [no]
- Minimze networking (no/yes): [no]
- Set -advmethods flag always .... (no/yes): [no]
- Ignore any deadline information .... (no/yes): [no]
- Machine Id (1-8): [1] dla jedynego klienta (lub dla pierwszego w przypadku wielu instancji dla poszczególnych rdzeni)

Po zakoczeniu konfiguracji restatujesz komputer lub uruchamiasz usługe ręcznie.

Komputer się uruchomi z usługą w tle. Do podglądu używasz programu FahMon lub oglądasz plik Fahlog.txt w katalogu, w którym zainstalowałeś FAH...Console.exe

[ Dodano: 2007-11-09, 19:06 ]
FahMon musi mieć 3 ramki przeliczone, zeby zaczął pokazywać. 1% to jest jedna ramka, może trwac nawet kilkadziesiąt minut. Nazwę proteiny, którą liczy pokazuje w prawym okienku.

[ Dodano: 2007-11-09, 19:08 ]
sołtys napisał/a:
Rdzeń: nieznany
Kredyt: nieznany
Poczekaj na rozwój wypadków.....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
:oops: :oops: :oops: wiem co było nie tak .... namieszalem z tymi instalacjami i katalogami przede wszystkim, znaczy wskazywalem nie ten co trzeba, ale teraz juz wiem o co chodzi :oops: :-)
Dzięki wielkie Żorżyk za odpowiedzi ii cierpliwość :oops: :oops: :oops: :-B :-B :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No fakt, graficznego trzeba odinstalować.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
No fakt, graficznego trzeba odinstalować.

no własnie - odinstalowałem graficznego, ale pozostały tam jakieś pliki. Konsole miałem w katalogu instalki ii z katalogu instalki configurowałem klienta ii przez to w katalogu instalki stworzyl sie katalog, ale z uporem maniaka wskazywalem mu stary katalog, w ktorym byl zainstalowany wczesniej graficzny stad bledy :oops: Teraz wskazalem mu caly katalog "instalki" ii sobie znalazl wszystko, bo mi się rozsialy pliki po calym katalogu :-/ :oops: Pokazuje
Rdzeń: SREM Gromacs,
Projekt: 3676 (R80, C6, G2

... co to znaczy: "kredyt: 343punktów?"

Ostatnie co pokazalo mi się w konsoli to:
"Completed 0 out of 1500000 steps (0)" ii wisi na tym .. mam być cierpliwi? tak jest ok?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
"Credit 343" to wartość punktowa jaka zostanie dodana do Twojego konta (i sumarycznie naszego teamu) po zakończeniu obliczeń. Różne proteiny są róznie "wycenione". Tu możesz zobaczyc wykaz wszystkich: http://fah-web.stanford.edu/psummary.html
Robota nie wisi (możesz podejrzeć na menadżerze zadań, masz obciążenie), on po prostu liczy. Na procesorze Pentium D 915 (2800 MHz) dla jednego zadania 1 jedna ramka (czyli 1%) liczy się 46 minut (spodziewane zakończenie za 3 dni). Tak więc operacja jest dość czasochłonna.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
oky, dzięki Żorżyk wielkie jeszcze raz za odpowiedzi i anielską cierpliwość do me :mrgreen: :-B :-B :-B

Wszystko jest ok jak mniema - zrestartowałem komputer i usługa bezproblemowo się wczytała. Sprawdziłem w FahMon ii w logu - oblicza od checkpointu, w logu było zapisane: "Completed 6050 out of 1500000 steps (0)" tzn. że liczy tak jak pisałeś :mrgreen: .... a że mam starego celerona 1,7GHz to mu troche zejdzie zwłaszcza, że jak widzę i jeśli dobrze już wszystko rozumiem spory pakiet mi się trafił :-) No to zwijamy, zwijamy, walcujemy, walcujemy :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No i znowu mi się wyniki nie chcą wysłać... :(
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrR, pmiędzy zakończeniem liczenia a rozpoczęciem nowej cząsteczki mija ok. 10 minut. Cierpliwości ;-) wyśle (chyba) na pewno!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale właśnie nową już zaczął dawno liczyć, a starej nadal nie może wysłać. Przynajmniej klient tak twierdzi, bo w statystykach jest ona już uwzględniona.

P.S. Przysłało mi teraz "dużą" WU. W kliencie graficznym nie mieści się cała na ekranie. Zżera około 100MB RAMu. Ale czasu pracy wymaga mniej niż połowę tego co moja poprzednia "normalna".
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
Ale właśnie nową już zaczął dawno liczyć, a starej nadal nie może wysłać.


Mam podobnie, klient ma już 49% następnego zadania obliczone, a przy każdym uruchomieniu raportuje, że wyniku poprzedniego nie może wysłać (choć w statystykach też jest już uwzględnione :roll: )
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Straszna amatorszczyzna? Odnoszę wrażenie, że autorzy pomysłu nie spodziewali się sukcesu więc nie przyłożyli się do wydanego softu :shock: Działa byle jak, a żeby działało poprawnie potrzebny jest np taki zorzyk, który to rozgryzł i pomaga z dobrej woli innym :-/ zorzyk, wielkie brawa dla Ciebie za chęci ale dla autorów projektu baty.
Amatorszczyzna i to mnie właśnie zastanawia i napawa wątpliwościami. Bo skoro nie potrafili stworzyć/kupić dobrze działającego oprogramowania, co wydaje się być raczej stosunkowo prostą rzeczą, w porównani do tego celu całego porojektu, to jak oni realizują ten projekt :shock: :?:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Działa byle jak
No, na moje oko, taka ocena F@h jest raczej nieuprawniona.

Jak dotąd (widać po dyskusji w tym wątku) problemy, które napotkaliśmy miały związek właśnie z amatorszczyzną z naszej strony - na stronach projektu jest bogaty FAQ i po zastosowaniu się do opisów tam zawartych u mnie poszło wszystko (łącznie z klientem SMP pracujacym jako usługa).

Właśnie próbuję coś znaleźć o zwłoce w wysyłaniu wyników, bo pewnie takie sprawy też są już rozpoznane ;-)

Moim zdaniem, prowadzenie projektu, w którym (obecnie) aktywnie uczestniczy 250 tysięcy ludzi i daje konkretne wyniki naukowe, jest godne najwyższego uznania.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, a dla debili ...mozesz napisac dlaczego ja mam niby cos tam zrobic zeby to cholerstwo pracowalo jako usulga ?????
Co...lepiej bedzie liczyc?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zorzyk, ja rozumiem Twoje podejście do rzeczy ale post Fafniak, dowodzi że mam sporo racji w swoim rozumowaniu. ;-) W końcu wszyscy robicie to jako wolontariusze i soft powinien być tak skonstruowany aby użytkownik nie musiał się z tym bawić.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Właśnie próbuję coś znaleźć o zwłoce w wysyłaniu wyników, bo pewnie takie sprawy też są już rozpoznane ;-)


Ja gdzieś (niestety nie pamiętam już w którym miejscu :oops: ) na stronach F@H czytałem, żeby się tym nie przejmować, bo wynika to z dużej ilości danych przesyłanych jednocześnie do zbiorczego serwera. Co więcej, była tam informacja, żeby nie wymuszać na siłę wysłania danych (poprzez "refresh" - ale to chyba da(ło) się zrobić tylko w graficznym kliencie), ponieważ jeszcze bardziej obciąża to zajęty już serwer i oczekiwanie może być dłuższe - lepiej pozostawić to klientowi, który zapisze się do kolejki oczekujących.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z informacji na forach F@h wynika, że klient tekstowy (konsola) liczy szybciej niż graficzny (bo się nie zajmuje drobiazgami :-) )

Uruchomienie klienta jako usługi pozwala na pracę całkowicie w tle, bez żadnych ikon w trayu (klient graficzny) lub otwartego okna tekstowego (klient konsolowy).

Posiadanie procesora wielordzeniowego pozwala na uruchomienie tylu wątków konsolowych, ile jest rdzeni (w kliencie graficznym - możliwy jest tylko jeden wątek). Dwa (lub cztery) wątki liczą na raz 2 (4) cząsteczki.

Manewry z klientem SMP (który jest przewidziany do najbardziej złożonych projektów) dotyczące jego uruchomienia jako usługi sa związane z jego wersją - beta. Manewr jest drobny i został ogłoszony na którymś forum, i jest teraz opisany w FAQ klienta SMP. Usługa jest lepsza od otwartego cały czas okna, bo otwarte okno zamykam bezwiednie - a zamknięcie okna zatrzymuje liczenie.

Zamknięcie okna poglądowego klienta graficznego nic nie przerywa, bo zadanie się chowa do traya.

piotrecius, właśnie coś takiego też czytałem, tylko, oczywiście, nie mogłem się teraz na to natknąć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach