ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Dziwne (?) zachowanie A 50/1.7 z Kasetką
Podpiąłem SMC-A 50/1.7 do kasetki, pierścień oczywiście na pozycję A i zauważyłem że nie da się ustawić przysłony na wartość mniejszą od 2.0 (w trybie AV), a także aparat nigdy sam nie ustawia wartości mniejszej niż 2.0 (w trybie TV).

Żeby było ciekawiej podpiąłem ten obiektyw do MZ-5 i tam aparat widzi przysłonę 1.7 bez problemu (tzn. potrafi ustawić taką wartość w trybie TV).

Próbowałem przeczyścić delikatnie styki na obiektywie, ale nic to nie dało. Styki na body wyglądają na czyste, a zresztą wszystkie inne obiektywy komunikują się z body prawidłowo, więc nie mam podstaw podejrzewać żeby coś ze stykami było nie tak.

Zna ktoś rozwiązanie zagadki ;-) ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie wiem czy to to ale strzelam na oślep. Spróbuj ustawić skok EV na 1/2 a nie na 1/3 :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq, o tym samym pomyślałem, ale sprawdziłem i w każdym przypadku (EV 1/2 czy 1/3) u mnie wyświetla 1,7
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
awakqwq, A czemu ty kolego, zamiast zdjęcia do konkursu robić, na forum buszujesz ? :shock:
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
piotr_luk napisał/a:
awakqwq, o tym samym pomyślałem, ale sprawdziłem i w każdym przypadku (EV 1/2 czy 1/3) u mnie wyświetla 1,7


Też sprawdziłem i ustawienie skoku EV nie ma wpływu. Kasetka uparcie zatrzymuje się na 2.0. Szkoda że nie mam pod ręką innej kasetki ani innego egzemplarza A 50/1.7. Mam jeszcze SMC-F 50/1.7 i w nim bez problemu wchodzi 1.7 ... hmmmm... :-?
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Może starła się plastykowa izolacja któregoś styku na obiektywie i robi zwarcie. Najlepiej sprawdzić omomierzem. Jak masz F50/1.7 to porównaj, bo rozkład styków ten sam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada, mea culpa, pracować muszę. Na polu ziąb, śnieg zaczął padać, a ja mam wciąż letnie opony :shock: eeee wymówki :mrgreen:
1. za bardzo od forum jestem uzależniony
2. nie lubię konkursów (za słaby jestem)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach