igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
  Problem z K10? Przyszłona nie odskakuje
Aparat zachowuje sie tak jak by caly czas przyszlona byla na 22 w wizjerze mam ciemno jak w d*** a w sloneczny dzien z obiektywem kitowym aparat daje mi czasy 1/4? Patrzac w obiektyw widze ze listi sa zamkniete na maxa a na gornym wysiwtlaczu pisze mi f/3,5:/ ponizej daje zdjecia :/


 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Jak by nie patrzeć to popychacz powinien być na dole.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Luuudzie prosze o pomoc...
Powiedzcie mi do kogo moge sie zglosic w Lublinie o ewentualne rozpatrzenie problemu... Jakis komis, naprawa aparatow itp Czy zostaje mi tylko i wylacznie wyslac do Serwisu jesli tak to na jakiej zasadzie by to sie odbywalo?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
igorkrupa napisał/a:
Czy zostaje mi tylko i wylacznie wyslac do Serwisu jesli tak to na jakiej zasadzie by to sie odbywalo?
ekhmm... nie lepiej w tym prypadku do serisu zadzwonic? Info z pierwszej reki bedziesz mial....
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
igorkrupa, a co się dzieje jak włączysz podgląd głębi ostrości. Ten dzyndzel się chociaż trochę rusza?

Możesz spróbować delikatnie opuścić go w dół, ale raczej serwis.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
igorkrupa napisał/a:
Czy zostaje mi tylko i wylacznie wyslac do Serwisu jesli tak to na jakiej zasadzie by to sie odbywalo?
ekhmm... nie lepiej w tym prypadku do serisu zadzwonic? Info z pierwszej reki bedziesz mial....


Jak nie bedize innego wyjscia to tak zrobie...

PiotruśP napisał/a:
igorkrupa, a co się dzieje jak włączysz podgląd głębi ostrości. Ten dzyndzel się chociaż trochę rusza?
Możesz spróbować delikatnie opuścić go w dół, ale raczej serwis.


Gdy wciskam podglad ostrosci wysuwa sie taki drucik ktory chyba powodowal podniesienie sie migawki, czyli jednak probuje podniesc wajche lecz niema juz jak bo sprezyna odbila ja do gory.




Tuutaj nawet dobrze widac ten mechanizm wydaje mi sie ze podczas zmiany przyslony w aparacie, zebate kolko wbudowane w silnik lub sprezyne porusza wajcha przyslony... w moim przypadku musial strzelic albo jakis zatrzask lub blokada ktora trzymala wajche w pozycji srodkowej " " i nawet jak ja tam penseta opuszczam wajche w dol to kolo z zabkami widoczne w tle, ani drgnie. Niewiem, moze jest to mala usterka i zrobia mi to w Polskim serwisie "oby" ale bede zly jesli beda wysylali sprzet do Niemiec.

Mam nadzieje ze zrozumieliscie oco mi chodzi.
Pozdrawiam i czekam na informacje.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
naprawiło się? Może się tylko coś przyblokowało i nie opada wajcha.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Naprawili w 12 dni roboczych... Jak narazie wydaje sie ze jest wszystko OK.
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
Radzik napisał/a:
Jak by nie patrzeć to popychacz powinien być na dole.


Prawdopodobnie paluchami przesunąłeś dźwignię przysłony w aparacie do góry co spowodowało zeskoczenie sprężyny mechanizmu który popycha właśnie tę dźwignię.
Wiem bo sam tak zrobiłem jak uszkodził się mój K100D, chciałem sprawdzić czy przesuwa się ta dźwignia i popchnąłem ją za mocno w górę. Moja usterka była spowodowana czymś innym ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem. Opis naprawy mojej usterki jest w dziale „Złota rączka”
 
kudel  Dołączył: 11 Mar 2007
a moglbys dac bezsposredni link do tego postu/watku na forum?
bylbym bardzo wdzieczny..

a stalo mi sie to samo co koledze igorkrupa, tyle ze mam to nieszczescie byc kilka tysiecy km od sklepu w ktorym kupilem aparat:|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach