wkuzia  Dołączył: 23 Gru 2006
Możliwości Photoshopa 6
Cześć

Photoshopa 6 można mieć razem ze skanerem za jakieś 400 PLN.
Zastanawiam się, czy nie wystarczyłaby mi ta wersja.
Teraz mam PS CS i używam go głównie do retuszu. Najczęściej używanymi narzędziami są:
1) healing brush (pędzel korygujący)
2) stamp (stempel)
3) maski dla warstw
4) Kadrowanie (Crop)
poza tym czasami zdarza się, że manipuluję krzywymi, zmieniam kolory za pomocą obrazek->dopasuj->zastąp kolor.
Teoretycznie powinien mi wystarczyć PS Elements 5, ale on nie posiada właśnie masek dla warstw, nie można operować na krzywych.

1) Czy Photoshop w wersji 6 posiada Healing Brush(pędzel korygujący) ?
Jeśli nie, to czy działanie tego narzędzia da się jakoś zastąpić innymi narzędziami z PS 6, bez jakiegoś bardzo dużego nakładu pracy ?
2) Zakładam, że maski warstw są mu nieobce, podobnie jak krzywe i możliwość zastępowania koloru. Czy dobrze myślę ?
3) Czy można kadrować w PS 6 za pomocą narzędzia Crop (Kadrowanie)
4) Czy w PS 6 można dokonywać konwersji pomiędzy profilami kolorów np z AdobeRGB na profil maszyny na której będzie się naświetlać zdjęcie ?
5) Czy PS w wersji 6 pracuje bezproblemowo na Windows XP Prof. ?
6) Czy można jeszcze gdzieś ściągnąć wersję testową PSa 6 ?

Proszę, nie proponujcie mi GIMPa, bo jego szybkość na Athlonie XP3200+ z 1GB RAM jest znacznie mniejsza od PSa CS.
Na komputerze klasy 2xPentium3 500 MHz + 512 MB GIMP się krowi niemiłosiernie, bez względu czy pod Windows, czy pod Linuxem.

Wojtek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odpowiedzi:
1. jawnie nie ma healing brush - trzeba pewnie na około, akcje? Ale pędzle ma.
2. Głowuy nie dam, ale tak.
3. tak
4. tak - pena obsługa kolorów, profili itd.
5. tak
6. przypuszczam, że wątpię :-/

[ Dodano: 2006-12-23, 14:47 ]
A czemu chcesz zamienić CS-a na PS6? Subiektywnie chyba bym wolał się zupgrejdowac do CS2 (+/- 850 zł brutto) albo poczekać do wiosny na CS3. Tak, z ciekawości pytam...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
wkuzia kupujesz skaner dla PSa czy PS tylko przy okazji?
 
wkuzia  Dołączył: 23 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Odpowiedzi:
[ Dodano: 2006-12-23, 14:47 ]
A czemu chcesz zamienić CS-a na PS6? Subiektywnie chyba bym wolał się zupgrejdowac do CS2 (+/- 850 zł brutto) albo poczekać do wiosny na CS3. Tak, z ciekawości pytam...

Prawda jest taka, że PS CS jest jedynym programem legalnym inaczej i zakup 6 ma uspokoić sumienie jego właściciela.
Dlatego szukam informacji o konkretnych narzędziach, których do tej pory były w użyciu w PS CS.
Ze względów finansowych rozważam tylko PSa 6 lub PS Elements 5

Wojtek

[ Dodano: 2006-12-25, 15:24 ]
djack napisał/a:
wkuzia kupujesz skaner dla PSa czy PS tylko przy okazji?

Rozważam zakup skanera tylko dla PSa który byłby w komplecie.

Wojtek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tego, co się orientuję, to Elements 5 posiada krzywe, choć chyba nadal nie ma masek.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Krzywe w Elements to można rozbić o kant betonowej sosny.
To jest jakaś kpina - "krzywe" regulowane czterema suwaczkami (samej krzywej nie ruszysz) i tylko dla wszystkich kanałów na raz.

Ze skanerem dostałem Photoshopa 5.0 Limited Edition - nie ma CMYKa, nie ma Laba, nie ma akcji, ale ma prawdziwe krzywe! Nie ma też mnóstwa wodotrysków bez których da się bardzo dobrze żyć. Niestety, nie współpracuje z Adobe Camera Raw
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zawsze można do PSE coś takiego zapodać:
http://www.curvemeister.com/
i da się chyba na tym pracować - na pierwszy rzut oka całkiem dobrze wygląda i niewiele kosztuje.

Pozdrówka
Marucha
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Curvemeister to jest jakieś wyjście, ale kosztuje 80$, czyli połowę ceny PSE 5.0. Niby niezbyt dużo, ale denerwuje mnie reklamowanie PSE 5.0 jako programu wyposażonego w krzywe.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
NIe wiedziałam gdzie o to spytać wieć znalazłam ps 6 - bo takowego mam

a mianowicie czy jest w ps 6 taka możliwość żeby polaczyć np. 4, 6 zdjęc w jedno? oczywiście żeby były widoczne między łączonymi zdjęciami ramki?

jeżeli ps 6 nie ma takiej mozliwosci to jaki program by miał?

dziękuję
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ma taką możliwość.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
a gdzie ją moge znaleść?
siedziałam dziś and tym chyba z trzy godziny i kiepsko...nie znalazlam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W Shopie 6 jest wiele możliwości.
Ale najpierw opisz dokładnie, co chcesz uzyskać, bowiem na razie to nie do końca ogarniam Twoje zapytanie. Chodzi Ci o automat? Czy też możliwość edycji ręcznej. Chcesz na większym obszarze umieścić kilka zdjęć wzajemnie się nachodzących z rozgraniczonymi krawędziami, czy też ma to być kolaż.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
chodzi mi o coś takiego, że mam 4 zdjęcia i chce żeby stanowiły jedno zdjecie, ale te zdjęcia nie nachodza na siebie, tylko sąsiadują bokami...
zaraz cos poszukam i jakby co to wkleje linka

[ Dodano: 2007-11-19, 23:18 ]
o np:
http://www.digart.pl/zoom...dnie_ot_co.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tworzysz nowy obrazek w wielkości, której potrzebujesz. Otwierasz w Szopie potrzebne Ci zdjęcia, następnie przeciągasz na ten nowy po kolei owe nowootwarte. Każdy z nich na obrazku docelowym znajdzie się na nowej warstwie. Skalujesz daną warstwę poprzez wciśnięcie skrótu ctrl T. Aby uczynić to dokładnie, możesz posłuzyć się miarkami (aktywacja Ctrl R i przeciągnięcie lini pomocniczych ze skali z góry i lewej strony obrazka).
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
dziękuję Ci, bardzo mi pomogłeś :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach