duobell  Dołączył: 10 Sie 2007
[duobell] do skrytykowania
jedno z moich mało udanych zdjęć

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jeszcze dodaj jedno z Twoich bardzo udanych zdjęć :evilsmile:

O zdjeciu: powalczyłbym z jasnością i kontrastami... - znaczy, jak dla mnie jest za ciemno.

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
duobell, skoro Twoim zdaniem nieudane, to po co je pokazujesz? Pokaż coś, co Ci się podoba, albo co najmniej, Twoim zdaniem, jest udane.

To rzeczywiście mało udane.

[ Dodano: 2007-11-21, 00:27 ]
zorzyk napisał/a:
O zdjeciu: powalczyłbym z jasnością i kontrastami...


I ostrością.
 
duobell  Dołączył: 10 Sie 2007
Mówię "nieudane" zawsze z delikatnym przekąsem, autoironią. I tez odnosi się to do mojego podpisu. No i oczywiście :-B za opinie i czekam na kolejne
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zimowe foty to niełatwa zabawa - szczególnie jeśli chodzi o właściwy dobór ekspozycji. Polecam pstrykanie RAWów, bo potem masz szansę wyciągnąć i kontrast i jasność i powalczyć z balansem bieli. O treści zdjęcia i jego kompozycji nie mówię, bo to osobna kwestia - mam wrażenie, że na razie oswajasz się z aparatem i cykasz, co ci wpadnie w oko.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
duobell napisał/a:
jedno z moich mało udanych zdjęć

Przekora przekorą, ale powiedz mi sam, co to zdjęcie pokazuje? dlaczego uważasz, że trzeba się nim chwalić? Ogromną trudnością jest sztuka autoselekcji. Ja mam kłopoty z tym do dziś....
zorzyk napisał/a:
powalczyłbym z jasnością i kontrastami...

A po co? Z tej foty nie da się wiele i tak wyciągnąć.

duobell, nie obrażaj się tylko proszę. A po prostu pracuj dalej i pokazuj nam to, co sam uznasz, że warto.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A ja się pytam z przekąsem - gdzie jest opona? :)
 
duobell  Dołączył: 10 Sie 2007
ZORZYK i LIPALISPKI - Z tą ostrością to wydawało mi się, że jest ok, ale mylić się rzeczą ludzką ;) Zresztą to jedne z moich pierwszych prób na manualnych obiektywach, więc mogłem delikatnie nie do ostrzyć (dziwne mi to sformułowanie wyszło ). Z jasnością i kontrastem podobnie.

CYPIS -Z RAW-ami jeszcze się nie bawiłem, niedługo pewnie zacznę. Owszem cykam co mi wpadnie w oko, ale nie wszystko, bo nie traktuję aparatu jako zabawki.

ARTI - zdjęcie wkleiłem, bo uznałem subiektywnie, że coś w nim jest, że kompozycja, układ tego co przedstawia jest na tyle ciekawy, że można to pokazać innym, żeby napisali kilka gorzkich i bardzo potrzebnych opinii. Zresztą po to to jest, pukasz jakieś zdjęcie, uznajesz za warte pokazania i dowiadujesz się co źle, co dobrze, a co całkiem do bani.
I nie, nie zamierzam, ani nawet nie pomyślałem o tym, żeby mieć focha :-D

A swoje zdjęcia będę dalej wklejał, aż przestaniecie je komentować. To będzie znak, że czas dać sobie spokój

Bo praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka jest najważniejsza....







PS. Ale mam teraz stresa żeby wystawić kolejne. Ale co tam, raz kozie....... :mrgreen:
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
co autor miał na myśli?
co autor chciał pokazać? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach