sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
"Pentaxowe" szkła jednak nie do Pentaxa?
Czyż to nie są odpowiedniki szkiełek Pentaxowych (w innym opakowaniu oczywiście)?? Nie wiem, których szkiełek dotyczy współpraca Pentaxa z Tokiną, ale widać, że chyba tych właśnie .. no ii jednak do Canikona tylko czyli jednak Jarek (jeśli dobrze pamiętam) miał racje:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4917

iii może się jeszcze okaże, żę będą tańsze niż Pentaxowe :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobrze pamiętasz - a na fotopolis nawet się nie zająknęli o SMC 10-17, który już od dość dawna jest na rynku...
Zobaczymy, jak z jakością optyczną tego dłuższego - to samo będzie w "naszej" wersji.
No i ciekawe jak z cenami.

Swoją drogą, żal, że ten fiszaj już nie jest unikalny. Nie to, że żałuję innym, ale jakoś tak fajnie było, jak nam tego zazdraszczali ;-)

A, i widzę, że jak przyszło co do czego, to Sonolciarze zostali na lodzie...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys, - o ile optycznie moze sa takie same.....to naprawde uwierz mi 10-17 jest pieknie zbudowane....naprawde....warto ten 16-45 to jak plastikowa wydmuszka
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: "Pentaxowe" szkła jednak nie do Pentaxa?
sołtys napisał/a:

iii może się jeszcze okaże, żę będą tańsze niż Pentaxowe :-/


Fiszaj - nie sądzę. Użytkownicy spod znaku C i N się ustawią w kolejkę po to szkło, a cena (przynajmniej na początku) na pewno będzie sporo większa od naszego.

Nie wiem, jak w Polsce, ale w USA SMC 10-17 to ~$500 (a teraz nawet $100 mniej, bo jest akcja rabatowa).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - prosze n ie wkurzaj ludzi ta akcja rabatowa......
jakbym mial teraz dostep do USA to 2 szkielka juz bym zakupil
21mm i 77mm.....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spoko, jak wrócę do Polski i roboty nie znajdę, to sprzedam Ci swojego 77 :evil:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no ii chociaż tyle, że w dłuższym u nas będzie wiertarka ;)

w każdym razie analizując to wszystko co się teraz dzieje w obozie przez duże P, współpracę z Samsungiem ii Tokiną, te wszystkie nowości, zapowiedzi itd. to trzeba chyba stanowczo powiedzieć, że naprawde wzieli się chłopaki ostro do roboty, że nieźle kombinują (trzebaby odszczekać to co jeszcze za czasów osw sie pisało, że nie myślą, że przysypiają, że są daleko za konkurencją ii nic nie robią, żeby się to zmieniło itd. itd. itd.) ii raczej im baardzo te współprace służą :mrgreen:
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Napisałem do autora artykułu z fotopolis i oto odpiwiedź:

Szanowny Panie,

informacja o obiektywach Tokiny napisana byla na podstawie materialow prasowych otrzymanych od producenta, w ktorych nie znalezlismy wiadomosci o tym, ze sa to konstrukcje Pentaksa. Jesli ma Pan oficjalne informacje potwierdzajace Pana przypuszczenia, chetnie je zamiescimy.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Ryczkowski.

Bardzo ciekawie napisane "pentaks".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
xonil - właśnie w taki sposób odmienia się nazwę Pentax.
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Nie wiem ale w szkole zawsze mi powtarzali że wyrazów obcych się nie delkinuje. Wydaje mi się że petnax jest wyrazem obcym takim samym jak kakao.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na Pentaksie nie robią się kożuchy.
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
hehe ;-) . Tylko tak mnie natchnęło.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ktoś to już kiedyś gdzieś w jakimś wątku tłumaczył ii choć nie pamiętam dokładnie całego wątku (a było w nim wszystko doładnie i ze szczegółami wypisane) to pamiętam, że "petnaksa" a nie "pentaxa"
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak - podobnie jak w slowie fax:-)

Pzdr
Spiner
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach