lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
No dobra, dopisałem się. Pokazuje, że za miesiąc skończy pierwsze WU.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lipalipski, witaj wśród pozwijanych ;-) :-B
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
OK! Program mówi mi, że jutro powinien skończyć. Poczekam, a jak skończy to przeinstaluję się na konsolowego.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
Zainstaluj program FahMon (pisałem o nim wxześniej) on ładnie pokazuje postęp obliczeń.
U mnie FahMon w ogóle nie zadziałał, nie znalazł zainstalowanego "zwijacza" więc sobie go darowałem i po prostu sprawdzam plik "unitinfo.txt" albo "FAHlog.txt" jak chcę zobaczyć postępy.
zorzyk napisał/a:
UWAGA STOP!!!!
nic nie rób niech skończy liczyć!
Najlepiej odinstalować graficznego i zainstalować konsolowego!
Ja po prostu wyciąłem graficznego z autostartu i zainstalowałem konsolowego. Ale teraz dostałem bardziej złożoną cząsteczkę na konsolowego, więc dokończę tamtą z graficznego i dopiero go odinstaluję.
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
118
zorzyk napisał/a:
Tu sie pojawi okno konsoli tekstowej, i jej nie można oczywiście zamknąć (bo przerwie). Zatrzymać można klawiszami [Ctrl-C]. Żeby nic się nie pojawiało na ekranie to trzeba uruchomić jako usługę (ale zostawmy to na później).

Jedno chciałem dodać do opisu Mistrza Zorzyka: jeśli ktoś będzie miał przypadkiem zainstalowanego klienta konsolowego w trybie usługi, to broń Was zawijacze ubijać proces ;-/ Ja ubiłem i klient stwierdził, że w takim razie to on nie będzie liczył do końca i porzuca liczone jednostki. Usługi uruchomiły się na nowo automagicznie i pobrały na nowo siakiśtam inne jednostki. Straciłem ~4dni ;-(
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
gebi napisał/a:
U mnie FahMon w ogóle nie zadziałał, nie znalazł zainstalowanego "zwijacza" więc sobie go darowałem i po prostu sprawdzam plik "unitinfo.txt" albo "FAHlog.txt" jak chcę zobaczyć postępy.

Wydaje mi się, że fahmon sam nie znajduje zwijacza - przynajmniej u mnie nie znalazł - ale można kliknąć prawym klawiszem w to okienko z podziałką na kolumny (postęp, nazwa, czas ukończenia, PPD) i z listy wybrać "dodaj nowego klienta". Dalej trzeba podać ścieżkę do katalogu, w którym jest klient konsolowy i voila :-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dzięki za informację, ale chyba już sobie daruję, zawsze to jeden program mniej w systemie. :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szadok napisał/a:
Ja ubiłem i klient stwierdził, że w takim razie to on nie będzie liczył do końca i porzuca liczone jednostki
To jest prawda, ale....

Jeżeli w argumentach wywołania doda się: -forceasm to ponowne uruchomienie idzie bezboleśnie - tzn. odkąd mam takie wywołanie, to zawsze podejmuje od poprzedniego punktu.

Problem polega na tym, że po ustawieniu sposobu wywołania na "service" za pomocą:
fah...clent.exe -configonly
nie znam sposobu na dopisanie na stałe dodatkowych argumentów do wywołania usługi - ale wyedytowałem odpowienie wpisy przez regedit (są takie 3 miejsca). W sumie wywołanie jest taki:

fah...client.exe -svcstart -forceasm -verbosity 9

przy czym pierwszy argument dopisywany jest automatycznie. Używam klienta konsolowego Windows: V6 beta clients Windows NT/2000/XP/Vista text-only console (with built-in Windows-service-install option).

Nie stwierdziłem nieprawidłowości po zatrzymaniu za pomocą:
- zamkniecia systemu Windows
- zatrzymania usług (na procesorze D915 mam dwie usługi)
- wyłaczenia wtyczki z kontaktu (!)

Dodatkowo można sobie zrobić archiwizowanie z wykorzystaniem schedulera i plu wsadowego np. co 2 godziny. W ten sposób w razie czego można odtworzyć poprzedni stan przez skopiowanie katalogu \work\ i pliku queue.dat oraz fahlog.txt z poprawnym stanem obliczeń (przy zatrzymanym kliencie).
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
To ja się do Was dołączam :)
Ile średnio zajmuje Wam czasu policzenie pakietu na sprzęcie ~700MHz?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Szumak, są różnej wielkości "pakiety".
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Zauważyłem, dlatego pytam o wielkość średnią bo nie wiem czy doliczę pakiety przed dedline.
Projekty w boinc liczyłem zwykle około doby, może 1.5...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja pierwszy pakiet dostałem na 4 dni, a deadline na marzec przyszłego roku. Ale włącz i sprawdź, bo to co dostaniesz zależy od możliwości Twojego sprzętu.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
A faktycznie, masz rację. Termin upływa dopiero początkiem marca dla wszystkich pakietów jakie pobrałem, więc na razie nie ma się czym przejmować :)

Który parametr w logu wskazuje ile kroków zostało już policzonych do momentu ostatniego zapisu?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szumak, :-B Grono się powiększa :lol:

Postęp liczenia - pokazywany jest % przeliczony.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Ale z gradacją jednego procenta zorzyk :-B :-D
Cytat
[16:30:36] Completed 15000 out of 1500000 steps (1%)

ale chyba już wiem gdzie jest zapisana bieżąca wartość, muszę jeszcze trochę to poobserwować.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Szumak, to czego szukasz znajdziesz w pliku FAHlog.txt
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Myślę raczej o pliku wudata_01.log bo jest znacznie częściej modyfikowany, nie wiem jeszcze tylko czy zmienia sie cała jego zawartość, czy jest wyłącznie dopisywany.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Ale lipa!!! Niechcący zrestartowałem kompa i szlag trafił cząsteczkę którą liczyłem :evil:
Miałem już 1/3 i wszystko przepadło! Teraz od nowa liczy mi jakąś nową! Shit!!!
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Mi stało się podobnie, z tą różnicą, że bez resetowania komputera i zaczyna liczyć ponownie tą samą paczkę.

Cytat
[12:44:23] Completed 700000 out of 5000000 steps (14%)
[14:21:16] Writing local files
[14:21:16] Completed 750000 out of 5000000 steps (15%)
[14:45:07] CoreStatus = 0 (0)
[14:45:07] Client-core communications error: ERROR 0x0
[14:45:07] Deleting current work unit & continuing...
[14:45:37] - Preparing to get new work unit...
[14:45:37] + Attempting to get work packet
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niewiele to wyjaśni, ale zdarzają sie takie kwiatki:
http://fahwiki.net/index.php/Error_0x0_and_0x1

A tu spis innych błędów:
http://fahwiki.net/index.php/CoreStatus_codes

[ Dodano: 2007-12-02, 22:34 ]
Cześ, zapuść jako usługę, wtedy przypadkiem nie zamkniesz (ale zalecane zatrzymanie usługi dla prawidłowego przerwania obliczeń).

[ Dodano: 2007-12-02, 22:38 ]
Kiedy w argumentach wywołania jest -forceasm to nie tylko, że zawsze włącza SSE, zauważyłem tez, że wtedy nie sprawdza sposobu zakończenia i podejmuje prace - zwykle sie udaje.

Robię kopię (w trakcie pracy) całego katalogu F@H raz na jakiś czas, i kilka razy przywrócenie zawartości katalogu \work\ i pliku queue.dat pozwoliło dokończyć liczenie, ale parę razy też czasteczka leciała w kosmos...

[ Dodano: 2007-12-02, 22:59 ]
Szumak, pojawił się dokładnie taki sam problem na forum
http://foldingforum.org/viewforum.php?f=12
(chyba, że to Twój wpis 8-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach