tmszdmsk  Dołączył: 17 Lip 2007
[tmszdmsk] Analogowo
Niestety, wizja zakupu k100d oddala się w czasie z przyczyn finansowych, a zbyt często korzystać z k100d Połówki [niestety jeszcze nie żony] "nie wypada", niech sama się nacieszy ;). W kwietniu/maju postanowiłem reaktywować grubo ponad ćwierćwieczną lustrzankę Seagull DF-2 wraz z obiektywem nieznanego pochodzenia 50mm 1:1,8 [z resztą tej samej Połówki, a właściwie jej ojca] i wsadziłem do niej film Kodak Profoto 400BW [swoją drogą, możecie polecić jakiś dobry i w miarę tani film czarno biały/ewentualnie oddający bardzo żywe barwy film kolorowy?]. Klatki oszczędzałem jak tylko się dało i wyszło na to, że 30[kilka odpadło po części z winy aparatu, a po części przez to, że oddałem 4 klatki Wyżej Już Wspominanej] robiłem 3-4 miesiące. O dziwo 20 z nich wyszło całkiem przyzwoicie[to pewnie zasługa bardziej "duszy aparatu i fotografii b&w" niż moich umiejętności] i chciałbym, aby ujrzały światło dzienne i spadło na nie trochę krytyki[robię to akurat tutaj, bo od pewnego czasu czytam regularnie to forum i podoba mi się jego atmosfera ;D]. Wszystkie mają delikatny zafarb różowo-zielony pewnie z winy skanera w fotolabie, ale bardziej mi się podobają niż czyste B&W, więc w większości zostawiłem]. Na co dzień zdjęcia robiłem Fuji S5500[robiłem, bo kiedy wziąłem lustro w ręce to jakoś śmiesznie zaczął wyglądać ten aparat ;]. Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę i wszelkie porady ;).

» Galeria «
» Ta sama galeria bez różowego zafarbu, czyste B&W «
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Cześć i czołem,

http://picasaweb.google.c...430769098630562 - ostrości nie ma, ale jest klimat. Podoba się.

http://picasaweb.google.c...431001026864578 - klimatyzacja niczym zdrowy intruz na zrakowaciałej tkance budynku :)

http://picasaweb.google.c...430876472812978 -
wygrywa lewa strona zdjęcia.

http://picasaweb.google.c...430176393143634 - uwielbiam zaniedbane podwórka.

W kwestii obróbki: usunąłbym ten zafarb pochodzący zapewne z procesu C-41. W kwestii samych zdjęć: podarowałbym sobie to oklepane ujęcie ze schroniskiem nad Morskim Okiem oraz popracowałbym nad dworcem w Krakowie, bo miejsce ma potencjał, można poszukać lepszych ujęć niż z okna pociągu.

Pozdrawiam,
Kytutr
 
tmszdmsk  Dołączył: 17 Lip 2007
Musiałem usunąć cały post i wstawić go jeszcze raz bo scaliło mi posty ;)

Kytutr napisał/a:
W kwestii obróbki: usunąłbym ten zafarb pochodzący zapewne z procesu C-41. W kwestii samych zdjęć: podarowałbym sobie to oklepane ujęcie ze schroniskiem nad Morskim Okiem oraz popracowałbym nad dworcem w Krakowie, bo miejsce ma potencjał, można poszukać lepszych ujęć niż z okna pociągu.


Szczerze mówiąc nie widziałem wcześniej zdjęcia schroniska nad Morskim okiem, więc w zamierzeniu oklepane nie było ;).

Dworzec w Krakowie jest ciekawy, ale niestety nie będzie mi dane pochodzić sobie po dworcu, bo tam nie mieszkam/nie jeżdżę tamtędy, to była jedyna okazja i akurat jak robiłem zdjęcie to pociąg ruszył ;)

A zaniedbanych podwórek w Płocku pod dostatkiem, tylko czasem strach tam wejść a co dopiero aparat wyjąć.

» A tu ta sama galeria bez zafarbu «

[ Dodano: 2007-11-30, 11:57 ]
Jako, że jestem chory to powrzucam kilka zdjęć z następnego filmu.
Na początek zdjęcia wykonane podczas corocznego Biegu Tumskiego w Płocku
Zenit ET + Helios 2/58 na Fomapan ISO 400

1)


2)


3)


4)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Jakbym oglądał jakieś przedwojenne zawody sportowe :-) . Moje typy to: 2 i 4. Widać ten trud, ból i zawziętość.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Za Marcinicusem, co do klimatu. Ale 2 i 1. Na 1. szkoda stóp uciętych.
 
tmszdmsk  Dołączył: 17 Lip 2007
lipalipski napisał/a:
Na 1. szkoda stóp uciętych.


No niestety, też żałuję, może za rok nie utnę ;)

To jeszcze kilka z tego filmu, tym razem trochę gołębiowo :)

5)



6)



7)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tmszdmsk, 6 mnie się podoba dość, 7 i 5 jakby mniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach