mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jego najjaśniejsza wysokość K50/1,2
Czyli zwierzenia masturbatora ;-)
Ale zwierzeń nie będzie. Pozwoliłem sobie wgrać na serwer grupowy do katalogu testy/K50_1_2vsK50_1_7... spakowane pef'y z kombinacji tego wynalazku z ist D. Porównanie z F50/1,7 i drugim egzemplarzem od alkosa - pliki zaczynające się od a. Tu muszę dodać, że ustawienie ostrości mimo porażająco jasnego obrazu w wizjerze nie jest łatwe i mimo kilku prób prezentowane przykłady mogą nie być optymalne . (mówię o przykładach z obiektywu od alkosa - nieco później, po kolejnych kilkunastu próbach, udalo mi się trafić z ostrością nieco lepiej). Oprócz tego trzy przykłady użycia, na pełnym otworze.
Zapraszam.[/b]
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eee... ja juz nawet nie pamietam gdzie jest grupowy serwer ;-) wiec moze opisz wrazenia? Moze jakies porownanie do K50/1,4?? :-D

Pzdr
Spinner
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
ftp.winkowski.pl
Niestety, nie mam K50/1,4 :cry: Alkos twierdzi, że to jednak nie to samo. Organoleptycznie - prawdziwy kawał słoika. Ilość szkła wystarczyła by pewnie na dwie M50/1,7 i ze cztery M50/2. Przyjemność posługiwania właściwa wszystkim manualom z linii K. W wizjerze naprawdę jasno, ale konia z rz(?)ędem temu, kto zauważy różnicę na pełnym otworze i przymniętym o jeden skok. Tej różnicy dość często nie widzi również światłomierz :-( (pierwszy skok to chyba 1,7 - gdzieś czytałem, że we wszystkich szkłach pentaksa jest zawsze 1EV skoku od maksymalnie otwartego do pierwszego kliku) Tu zresztą pewne rozczarowanie, bo podobne naświetlenie uzyskuje się, jakby 2,0 od 1,2 dzieliło 1EV, a nie 1,5EV. Na cyfrze jest to moim zdaniem znakomity obiektyw portretowy, naprawdę niechętnie go zdejmuję, żeby zamienić na coś AF.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mklnet napisał/a:
muszę dodać, że ustawienie ostrości mimo porażająco jasnego obrazu w wizjerze nie jest łatwe

Co powoduje trudności w ostrzeniu?
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
dickkett napisał/a:

Co powoduje trudności w ostrzeniu?

Papierowa głębia ostrości... A potwierdzenie z systemu AF można sobie w ... wsadzić.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
UWAGA!! UWAGA!! Alarm czerwony !! podano namiary na nasz serwer .. teraz Canikoniarze sie na niego włamią, skopiują pliki testowe ii umieszczą w internecie, że są zrobione D80 albo innym 30D :shock: :evil: .... :lol: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Soltys - piles cos??;-P

Pzdr
Spinner
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Prosilbym jednak nie podawac na forum hasla i uzytkownika.
Zainteresowane osoby wiedza do kogo sie zglosic po te niezbedne dane :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wiemy, wiemy... czy zmiany w Twojej stopce moze sa pierwsza oznaka powrotu na "nasze lono"??:-)

Pzdr
Spinner
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Myslalem o tym bardzo powaznie, jednak zrezygnowalem.
Zadecydowalo kilka bardzo waznych powodow:
1) serwis w Polsce
2) dostepnosc szkiel niezaleznych producentow
3) dostepnosc szkiel Pentaksa (nowych) i ich ceny (nie chodzi oczywiscie o tzw. kity
4) kiedy w koncu bedzie ten K10D i ile bedzie kosztowal?
5) jezeli chodzi o DSLR to niekoniecznie Pentax, ale manualka sobie kupie juz niedlugo.
6) Nikon wypuscil fajna zabawke, bede ja testowal w weekend
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jaaasne a tych szkiel to Ty ile potrzebujesz? I jakich?

K10D i dwa nowe DA* plus 50tka i 90/100tka macro zalatwia Ci sprawe wiec nie pitol mi tutaj... :-P

A D80 pewnie fajny jest - to inna sprawa... Ale nie ma VRa ze wszystkim co podepniesz... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wlasnie jakis czas temu sobie uswiadomilem, ze wszystkie wodotryski lubia sie psuc :-( ,
dlatego na VR kompletnie mi nie zalezy, wole szkielka 1.4 i 2.8 (zoom).
D70 spieniezylem razem z 18-70 i chyba zakupie nowego Tamronka 2.8/17-50 (niestety niedostepnego w ogole z mocowaniem do Pentaksa).
Wystawilem tez na Allegro 2 szkielka (oczywiscie od 1 zl BCM)
http://www.allegro.pl/sho....php?uid=101089

bardzo ladnie ceny rosna :-D , a przeciez musze za cos kupic tez zestawik
z ebay.de (numer aukcji: 170033439912), tylko prosze nie podbijac mi ceny :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - ten zestawik Spinner obserwuje od dluzszego czasu - niestety mysle, ze cena bedzie "lekko koszmarna":-P

Pzdr
Spinner
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
:-D tez mi sie tak wydaje, ze chlopaki sie podpala to dojda do 500 euro jak nic. Zreszta bede wtedy poda siecia i nic z licytacji by nie wyszlo.
Planuje jednak sobie jakiegos MX-a albo moze K2 z 1.4/50 wylicytowac za smieszne pieniadze. Ostatnio poszedl MX z 1.7/50 w pieknym stanie za 46 euro....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Soltys - piles cos??;-P

Jak mawiał AS: "Nigdy, prawdziwego mężczyznę zabija alkohol" :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach