Fotonastroje  Dołączył: 28 Lis 2007
[fotonastroje] Fotoreportaż Pentax - Nikon
Zdarzyło mi sie ostatnio robić fotoreportaż z gali sukien ślubnych. Pracuje tam moja modelka i prosiła o fotki. No to zrobiłem.
Samsung GX1L lampa z pomiarem własnym odchylana w obu płaszczyznach.
Ponieważ światło zastane było halogenowe i to dość silne, miałem nasadkę na lampę ocieplającą barwę, żeby sie komponowało z zastanym.
Oczywiście PEF, ISO na ogół 800 - 400 bo przestawiałem.
Dla ścisłości jedno zdjęcie jest kolegi z mojego zespołu a reszta moja.

Nawet nie zamierzałem się specjalnie chwalić na forum bo rzadko robię reportaże ale.....

Asia dała mi link do zdjęć fotografa zawodowego co biegał z urzędu z jakimś Nikonem lampą dedykowaną chyba i ogólnie znam zakład bo z tradycjami w Płocku.

Lekko mnie powaliło na widok porównania.

Pokazuje Wam w celach poznawczych oraz mam pytanie bo sam nie kumam.
Jak można wytłumaczyć taką różnicę w zdjęciach?

Na pewno nie sprzętowo.
Obróbka?

Nie wiem.

Moje:
www.usmiech.pl/Gala

Jego:

http://5gala.weseleplock.pl/foto/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fotonastroje, - mialem niezla zabawe ogladajac prace tego faceta....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z mojego doświadczenia z D70 wiem, że Nikon ma specyficzne podejście do koloru ;-) więc nie zdziwiło mnie, gdy kiedyś tam znalazłem stronę jednego pana (nie napiszę jawnie, bo jeden nasz kolega ma ból głowy. gdy widzi to nazwisko ;-) ), który opisywał, co należy zrobić, albo raczej co on zrobił, ze jego zdjęcia są ładne, mają ciepłe i nasycone kolory itd....

Tu widac efekt takich manewrów :evilsmile:

Fotonastroje, a twoje zdjęcia bardzo mi sie podobają - rzuciłem tylko okiem na kilka - np. takie z zamyślona dziewczynką :-)
 

Fotonastroje  Dołączył: 28 Lis 2007
No właśnie nowsze Nikony maja już całkiem dobre barwy.

Może to było w jpg i już sie nie dało skorygować? Nie podejrzałem jaki to aparat ale chyba jakiś świeży.
No i ja robiłem w innym miejscu - blisko halogenów więc kontrasty były trochę inne.
Ale jednak nie aż tak.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Fotonastroje, witam kolegę z miasta :D Równiez mialem udac sie na tą galę, ale chcica opuściła jednak hehe.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fotonastroje napisał/a:
Moje:
Jego:


Dla mnie to proste: widac kto dupa nie fotograf.

Nie liczy sie sprzet, liczy sie jego obsluga...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
jedyną zaletą N jest o kilka milisekund szybszy AF.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Dla mnie to proste: widac kto dupa nie fotograf.


racja !!!!! :evilsmile:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Obejrzałem jedne i drugie nikonowskie facet WB nie ustawił dobrze, suknie jak sprane firanki, niektóre nieostre ciekawe, czy w jpg robił, czy w RAW, bo łatwo by to poprawił . Ale nie jest to wina aparatu Nikona tylko majstra.:)
Twoje przynajmnie WB mają dobry, ale też brak na niektórych ostrości np. w 21 jak i czasami przepały na sukniach (44).
Jakim obiektywem robiłeś te zdjęcia?
 

Fotonastroje  Dołączył: 28 Lis 2007
Oczywiście warunki były trudne a mój AF jest taki jaki jest.
Wprawdzie światło było ostre, ale modelki były w ruchu i musiałem mierzyć AF centralnym a potem przekadrowywać.
Sporo materialu odrzuciłem z powodu nieostrości.
W moim modelu aparatu to akurat standard.

Robiłem kitem Shneider kreuzenach 18-55

Przepalenia może i dałbym rade skorygować trochę ale przy tej ilości zdjęć robię wywołanie RAW wsadowo i na Picasie prosta obróbka do galerii.

Jak daję zdjęcia z planowej sesji modelce to obrabiam indywidualnie każde zdjęcie. Efekty oczywiście lepsze.

Kwestia czasu. Galerię zrobiłem wieczorem po pokazie. Bo teraz mam znów coś innego w rozkładzie.

Generalnie traktowałem to jako prosty reportaż i wrzucam na forum jako przykład szybkiej pracy właśnie.



kosafwc napisał/a:
Fotonastroje, witam kolegę z miasta :D Równiez mialem udac sie na tą galę, ale chcica opuściła jednak hehe.


Kosafwc zawsze można sie zgrać.
W naszym mieście aż takiego tłumu z forum chyba nie ma, więc warto popstrykać coś razem :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fotonastroje napisał/a:
W naszym mieście aż takiego tłumu z forum chyba nie ma
Czasem się Warszawa zaplącze do Was :mrgreen:
 

Fotonastroje  Dołączył: 28 Lis 2007
haha foce tez w Warszawie czasem spoko :) i plenerki w Plocku robimy wiec zabawa bedzie na pewno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach