Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Tamron 28-75/2.8 a jakosc kita?
Ogladalem sobie testy nikoniarzy na
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=23099
i mam pytanie, czy ktos moze testowal podobnie jak oni ten obiektyw i jak on sie ma do np. Sigma 18-200/3.5-6.3 DC - bo cenowo jest podobnie? Jak Tamron 28-75/2.8 wspolpracuje z Pentaxem z serii D/DL/DS/DS2, bo np. z Canonem D350 potrafi albo robic mydlo, albo miec BF/FF, chociaz ten sam obiektyw z innym modelem Canona potrafi dzialac idealnie - i canonierzy szerza opinie, ze ten model obiektywu trzeba sobie dobierac do aparatu, by bylo ok. A moze ktos moze zrobic test porownawczy obiektywu kitowego 18-55 z tym Tamronem 28-75/2.8 - chodzi mi o ustalenie, o ile jakosciowo ostrzejsze i lepsze wyjda z niego fotki?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja swojego przetestowałem tak: www.dojarek.com/pktest

ale do potencjalnego Twojego Tamrona to ma się nijak - z tego co ludziska piszą, to po prostu trzeba sprawdzić przed zakupem, i to nie o to chodzi, że korpus + puszka daje mydło (co najwyżej BF/FF), ale sam egzemplarz szkła może być gorszy/lepszy od innych.

Pomijając fakt, że w tym porównaniu co je przytoczyłeś nie otwierają mi się żadne zdjęcia, to autor NIC nie napisał o metodologii testu.

Acha, w moim teście Tamron na 75mm też wypadł świetnie. Na 28@2.8 już trochę gorzej...
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
jak on się ma do np. Sigma 18-200/3.5-6.3 DC - bo cenowo jest podobnie?

te sigme sobie odpusc, srednie szklo, ale rozumiem ze jego zakres zacheca wielu focacych; slaby kontrast, zakres tele ciemny, ihmo gorsze niz kit (moj znajomek uzywa z 350D, przymyka ale jakos dla mnie to nie jest to), jakosciowo cos ala kit jest troche wezsza od tej sigmy tokina at-x 24-200
pozdrawiam
kp
ps. a co do porownania 18-200 do zooma o swietle 2.8 (ten tamron to chyba klasa pro), bylo by dla mnie straszne gdyby sigma byla lepsza (choc lubie te firme i mam troche jej gratow:>)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Co moze konkurowac w jakosci z Tamronem 28-75/2.5 - w zakresie ceny oczywiscie?
Dzieki za podpowiedz... bo przymierzam sie do takiego zakupu - ale moze nie widze lepszego szkla w tej kategorii cenowej :-D - wiec kazda zlota mysl jest cenna.
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
Tok'Ra napisał/a:
Co moze konkurowac w jakosci z Tamronem 28-75/2.5 - w zakresie ceny oczywiscie?
Dzieki za podpowiedz... bo przymierzam się do takiego zakupu - ale moze nie widze lepszego szkla w tej kategorii cenowej :-D - wiec kazda zlota mysl jest cenna.


Nic. W tej kategorii nic. Ten Tamron jest swietny w calym zakresie. Do tego szybki i cichy AF. Mam go od niedawna i jestem zachwycony.

Jest tez jego dokladny test na www.optyczne.pl
 
Leoman  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam
A jak sie ma do Tamrona Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Makro lepsza czy gorsza?
Przymierzam sie do zakupu i mam dylemat sigma czy tamron prosze o jakas pomoc :)
L
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
Leoman napisał/a:
Witam
A jak się ma do Tamrona Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Makro lepsza czy gorsza?
Przymierzam się do zakupu i mam dylemat sigma czy tamron prosze o jakas pomoc :)
L


Gorsza. Mniej ostra, szczegolnie na brzegach, winietuje i do tego glosny i wolniejszy AF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach