mariuniu  Dołączył: 10 Gru 2007
Witam zarówno w tym wątku jak i na forum bo to mój pierwszy post.
Otóż wydaje mi się że temat jest bardzo podobny do tego, który był poruszany na forum nikona:

http://www.forum.nikon.or...ead.php?t=41178

czyli podsumowując - w przypadku nikonowskich NEFów LR szybko wczytuje najpierw jpg zaszyty w NEFie (wygląda ładniej bo jest obrobiony przez soft korpusu wg ustawień) a później doczytuje NEF w postaci SUROWEJ bez uwzględnienia ustawień puszki (daltego wygląda szaro i nieostro). LR nie jest softem dedykowanym do określonego sytemu więc nie czyta ustawień korpusu - w przypadku pentaxa może być podobnie a wg mnie tak jest. Pozdrawiam.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
mariuniu napisał/a:
LR nie jest softem dedykowanym do określonego sytemu więc nie czyta ustawień korpusu - w przypadku pentaxa może być podobnie, a wg mnie tak jest. Pozdrawiam.


Hmm... mozna ustawic preferencje:
http://www.computer-darkr...ve-settings.png
Warto przeanalizowac link:
http://www.computer-darkr...ra-defaults.htm

Tam sa takie gałki do przekrecenia:
1.
Open Lightroom Preferences (see figure 1 above) and set the checkmark associated with "Make defaults specific to camera serial number" to On and "Make defaults specific to camera ISO" is Off

2.
Open an image shot with the camera model and serial number (important) you want to apply the calibration settings to (any image from this specific camera will suffice, but you must have an image open before the values can be inserted into the adjustment fields)

3.
Adjust the camera calibration fields to the calculated values

4.
Choose "Set Default Settings" from Photo menu in Develop module, the dialog in figure 3 will appear

5.
Press the "Update to Current Settings" button

:mrgreen:
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
Cytat
hmm, zauważyłem taką rzecz. Jakimportuje te wstepnie przerobione z rawow tiffy to wyswietla mi komunikat:

Non-RAW files were not converted to DNG
Not allof the files being imported were raw camera files. Only raw camera files were converted to DNG



ze tak sie wtrące, moze to dlatego ze masz ustawione w okienku "import photos" ,
file handilg :"copy photos as a digital negative(DNG) and import"
zamiast np. "copy photos to a new location and import" ?
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
bynon napisał/a:
Cytat
hmm, zauważyłem taką rzecz. Jakimportuje te wstepnie przerobione z rawow tiffy to wyswietla mi komunikat:

Non-RAW files were not converted to DNG
Not allof the files being imported were raw camera files. Only raw camera files were converted to DNG



ze tak sie wtrące, moze to dlatego ze masz ustawione w okienku "import photos" ,
file handilg :"copy photos as a digital negative(DNG) and import"
zamiast np. "copy photos to a new location and import" ?


niestety nic nie daje. CHyba sprobuje powyzszego sposobu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach