alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:-B :-B :-B
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Za pozytywne jak na hejt ;)

A co tam...
:-B
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
gebi, :-B

A ja dzisiaj niechcący sobie nacisnąłem reset w obudowie i potem okazało się, że jeden klient (~70%) też się zresetował - jestem cztery dni do tyłu :evil: . Szkoda, że akurat ten, bo drugi miał ~12% i nie zresetował się.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na niechcace resetu zrobiłem prostego batcha + schduler (co godzinę), który mi robi kopie całego katalogu \f@h\ na drugim dysku. Potem odtworzenie (w razie potrzeby) zawartości \work\ oraz queue.dat cofa zwijanie maksymalnie o 59 minut ;-) ale w ten sposób nie traci się WU.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A ja myślałem, że ustawienie w konsoli najczęstrzego czasu zapisywania wyników (bodaj co 3 minuty) całkowicie chroni przed takimi wpadkami. Dzięki Żorżyk za cenną wskazówkę :-B - w końcu do czegoś się ten harmonogram zadań przyda ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Checkpoint kontroluje ostatni punkt - jeżeli nastapi reset, to przy restarcie fah sprawdza pliki, i jak mu coś tylko nie pasuje, to zaraz wrzeszczy, że kasuje WU - szczególnie klient SMP. Dla przykładu restart klawiszem i zwykły klient (nie SMP) najnormalniej się podnosi i kontynuuje (ale taki test robiłem tylko raz :-D ).


Tak wygląda mój fah_bak_smp.bat:
Cytat
del X:\!_fahSMP\%1-fahSMP.arj
arj a -i -wX:\temp -r -y -hr X:\!_fahSMP\%1-fahSMP X:\f@h-SMP\*.* > X:\!_fahSMP\%1-fahSMP.txt


(X: to tylko przykładowa liera dysku)

Jak to działa:
- na dysku X: zrobiłem katalog archiwalny
- sheduler ma zadanie co godzinę gdzie wywoluje tego batcha z odpowiednim parametrem: 01, 02,...23,24

np. fah_bak.bat 01 (jako archiwum z godziny 1.) tworzy sie 01_fahSMP.arj
kolejno 01_fahSMP.arj, ..., 24_fahSMP.arj

czyli co godzine kasowanie starego archiwum i tworzenie nowego. Można oczywiście po prostu kopiować, ale wtedy by trzeba do osobnych latalogów \01\, \02\... \23\, \24\.

Czyli mam zawsze archiwum z całej doby wstecz :-)
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
gebi napisał/a:
Hurraaa, awansowałem do pierwszej 10-tki w rankingu :-D
Kto mnie shejtuje? :lol:


AjHejTju!!! :evilsmile: Spadłem przez Ciebie o jedno oczko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2007-12-14, 21:57 ]
zorzyk napisał/a:
Na niechcace resetu zrobiłem prostego batcha + schduler (co godzinę), który mi robi kopie całego katalogu

Zorzyk, miałem Ci już kiedyś to pisać, ale zapomniałem... W XP jest takie narzędzie do robienia kopii zapasowych. Nie potrzebny bat, wystarczy ustawić narzędzie i ładnie robi kopie (różnicowe, całkowite jeszcze jakieśChybaInne.. ;-) ) A potem, w razie nieszczęścia odzyskujesz którąś kopię... Jak usiądę na winzgrozę, to gdzieś tego poszukam...

EDIT: przy okazji: okazuje się, że jednostki są bardzo różnie punktowane... Na dwóch rdzeniach FAH prawie jednocześnie pobrał mi dwie jednostki. Jedną liczył 2 dni, i dostał za nią ~168pkt, drugą liczył 4 dni i dostał za nią ~190pkt... :roll: I gdzie tu sprawiedliwość?? :evil:
[lepper mode ON]No to ja się właśnie pytam, gdzie jest tu sprawiedliwość???[lepper mode OFF] :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Punkty zależa od projektu: http://fah-web.stanford.edu/psummary.html

Jeśli chodzi o Windows - wolę, jak mi samo nic nie robi - wystarczy, że sie nie zawiesza ;-) Pochodze z wymierającego gatunku DOSozaurów :mrgreen: i wolę sam czasem to i owo ulepszyc (bądź pogorszyć) w sposób, który sobie dokładnie obmyśliłem i przetestowałem :mrgreen:

Ale żeby nie było, ze jestem niereformowalny, to robię na wszelki wypadek obraz dysku odpowiednim programem - Paragon Hard Disk Manager (kiedys trafiłem na promocję na www.softkey.pl ).

W sumie to jest tak, że najważniejsze, aby te kopie sie zrobiły i żeby było wiadomo, co dalej z tym począć, na wypadek katastrofy :-) :-B
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
zorzyk napisał/a:
Pochodze z wymierającego gatunku DOSozaurów

Może czas powrócić do korzeni? :-D

zorzyk napisał/a:
robię na wszelki wypadek obraz dysku odpowiednim programem - Paragon Hard Disk Manager (kiedys trafiłem na promocję na www.softkey.pl ).


Bardzo niezły jest G4U i do tego opensource, ale warto mieć komputer z uruchomionym FTP na który wrzuca się tworzone obrazy.
A tak poza tym to nie sądziłem, że ktoś w obecnych czasach używa jeszcze arj!!! :-B
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Dżast tu let ju noł - spróbowałem tego klienta GPU.
Na Omegach v3.8.421 i Radku Mobility X1600 256 MB zwijam z prędkością 2%/h. Czyli praktycznie tak samo szybko jak na SMP.
Gorzej, że FAHmon pokazuje, że WU projektu 2725 jest warta 330 pkt :/ Jeżeli on się nie myli, to wracam do SMP, przynajmniej do momentu zapowiadanych zmian w punktacji.

EDIT: Oczywiście po ukończeniu WU, nie jestem aż tak łasy na punkty :)

EDIT2: No i mi zaliczył... 330 pkt. Strata czasu i tyle. Wracam do SMP!
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
Na nowym nabytku radku x1950 GT@PRO mam PPD ok 600, (jedna ramke robi w ok 9 minut) niestety liczac na GPU obciaza mi tez jedno jadro procesora, troche to dziwne ale podobno tak ma byc. Szkoda ze projekty na GPU sa tak nisko punktowane.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
danio napisał/a:
Szkoda ze projekty na GPU sa tak nisko punktowane

Ale jak widać ich plusem jest duża szybkość - można policzyć więcej projektów w tym samym czasie w porównaniu do innych klientów - w sumie punktowo może to wyjść podobnie a może nawet lepiej (tak sobie teoretyzuje tylko ;-) )

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
danio napisał/a:
obciaza mi tez jedno jadro
o żesz
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
przeca dopisane ze procesora :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
GPU jest niezłe, jeśli porównujesz do standardowego klienta na PIV/Pentium D. Zwykłe osiąga sie 100-200 PPD, dla starszych dwurdzeniowców 300-400 PPD. Więc na przykład, jeżeli masz PIV z HT uaktywnionym, to zapuszczasz normalnego klienta (za ok. 200 PPD) i klienta GPU (600 PPD) co daje godziwe 800 PPD :-) HT poradzi sobie z obsługą jednostki graficznej,

Z drugiej strony - jeżeli to masz na C2D to (z uwagi na punkty) korzystniej zapuścić SMP - ale tu nie mam jasności, jaki może być "urobek" - pewnie 1000-1300 PPD? No i wtedy już bez klienta GPU.
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Jak właśnie obliczyłem - na moim C2D T5500, 27 minut na ramkę daje jakieś 940 PPD przy WU wartym 1760 pkt.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Gratulacje dla Żorżyka z okazji zawinięcia okrągłych 100 WU :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotrecius, dopiero teraz spojrzałem i rzeczywiście - 100!
Czekam, kiedy przekroczymy "magiczną" pozycję dwa tysiące :-D

[ Dodano: 2008-01-02, 11:52 ]
No i mamy nowego wspierającego w zespole :lol: Witaj na pokładzie, Thracan :-B

[ Dodano: 2008-01-05, 10:12 ]
Na liście zwijaczy witamy _pawła_ :-B ,
a pentax@pl w rankingu na miejscu 2001 :mrgreen:
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
A ja witam wszystkich zwijaczy i forumowiczów. Na forum jestem od dawna i sporo już na nim przeżyłem (skasowanie konta m. in. :mrgreen: ). Moja działalność ograniczała się jednak tylko do czytania zacnych postów wszystkich wielbicieli :-B

Pozdrawiam wszystkich staropolskim: Keep on foldin'
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pentax@pl Folding Team 91739

właśnie znalazł się na prestiżowej liście

TOP 2000


:mrgreen: Chwała zwijaczom :mrgreen:

:-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach