tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
13 grudnia
Na pewno znasz te poranki gdy
Wszystko co widzisz obietnicą cudu jest



Poranek był dziś piękny. Słoneczny. Bez śniegu.
Ludzie na ulicach uśmiechnięci, kolorowi, wolni.
Kontrast. Kraj kontrastów.

13 grudnia. Po latach. Bez komentarza, tylko fotografia.

[Moje dodam jak zrobię wglądówki, znaczy się w nocy. Teraz się rolka płucze]
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
być o właściwym czasie we właściwym miejscu.

Grudzień 1981. Stan wojenny. Transporter opancerzony przed kinem "Moskwa" w Warszawie. W repertuarze "Czas Apokalipsy".
Najbardziej znane, zdjęcie z okresu stanu wojennego. Jego autorem jest Chris Niedenthal, Anglik, który wybrał życie w naszym kraju.



Chris Niedenthal
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tak się złożyło/spotkało, że z trefem fociliśmy dzisiaj, moje leżą tu:
http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=9_1_33
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cobretti napisał/a:
moje leżą tu:
http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=9_1_33

Bardzo przyjemnie sie oglada te zdjecia :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
Bardzo przyjemnie sie oglada te zdjecia
Eghm, niefortunne stwierdzenie :-P . Może chciałeś napisać, że włożył w nie serce, albo, że kadry Ci się podobają, bo kompozycja ładna. :roll:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Może chciałeś napisać, że włożył w nie serce, albo, że kadry Ci się podobają, bo kompozycja ładna.

Sziedze przed kompem w cieplym domu to co ma mi sie zle ogladac? :-P Jesli chodzi o przywolanie klimatu... hmm, nie poczulem go :-P Moze to dlatego ze jest na nich slonce, a nie snieg z deszczem? :-P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
no właśnie (to a propos wrażeń dana). I jeszcze ta doskonałość cyfrowa, ostrość, zero ziarna, rys, piękne kolory, a nie orwowski schiz i smienowska ostrość. Tzn. zdjęcia same w sobie są fajne, ale akurat 13 grudnia 81' pamiętam i to był ZUPEŁNIE inny klimat... total śnieg, total dół, siermięga, ogólna załamka.
jak w końcu kupię skaner do filmów (mam zamiar niebawem) zacznę kopanie w starych kliszach - stanu wojennego tam chyba nie mam, choć fotografowałem coś tam z balkonu - ale obleśno-sentymentalny PRL z lat 80. powinien być. Wrzucę na picasę i dam znać.
Solidarność Walczy ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No to zaczynamy. Wyczołgałem się spod powiększalnika. Skany z wglądówek 10x15 i 13x18.

Materiał: Delta 100 moczona w D76, wierzcie mi, że na papierze wyglądają lepiej.
Sprzęt: MZ7 + FA*24/2.0


Pod kościołem Wizytek [obok pomnika Prymasa Tysiąclecia]



Na skrzyżowaniu Krakowskiego i Świętokrzyskiej



Pod Rotundą



Pod Rotundą



Pod Rotundą - zapiski "po wylegitymowaniu"



Pod Rotundą. Zima, Mikołaj*, transporter i rozgogolona laska na plakacie. Dużo się zmieniło przez te 26 lat.


*Różne są prezenty w grudniu.

[ Dodano: 2007-12-14, 03:41 ]
Aha, mam jeszcze jedną rolkę-trix 400@800. Najlepszych fot nie pokazuję, jak się przemogę to zrobię 24x30 z nich.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Hej - podobają mi się zdjęcia trefa. Najbardziej ten klęczący wojak i fota z transporterem, a w tle Pałac Kultury....(te drugie chyba lepsze)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
na tym z PKiN widać przewagę analoga:-) miałem niemal identyczne, ale w cyfrze nie utrzyma nieba i pałacu, albo SKOT wyjdzie czarny - był dosyć mocno słoneczny poranek, światło z lewej
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Skot pod rotunda trzyma klimat, bylbym sklonny uwierzyc, ze to zdjecie sprzed 16 lat, gdybym nie wiedzial ze pogoda byla inna :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cobretti napisał/a:
na tym z PKiN widać przewagę analoga:-) miałem niemal identyczne, ale w cyfrze nie utrzyma nieba i pałacu, albo SKOT wyjdzie czarny - był dosyć mocno słoneczny poranek, światło z lewej
Smiem podejrzewac, ze tref to zdjecie maskowal. Mysle, ze w PS tez bys wyciagnal.


dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Smiem podejrzewac, ze tref to zdjecie maskowal.
A nie! Nie maskowałem :-D Zastosowałem upierdliwą technikę jednakże żadnego wysłaniania nie było. A klisza ładnie zarejestrowała niebo [choć gdyby użyć połówki, byłoby lepiej].

dzerry napisał/a:
wiekszosc Polski przeciez prawie nie odoczula stanu wojennego
dzerry napisał/a:
do dzisiaj pamietam jak wiele razy zostawalismy na noc z rodzicami u znajomych, bo nie zdazylibysmy przed godzina policyjna
Własnie między innymi o to chodzi. Niby wolność w niby suwerennym kraju.

Z perspektywy wielkiego miasta. Ale tak samo można dziś powiedzieć - wieś nie odczuwa problemów związanych z zagrożeniem terrorystycznym, więc "większość" kraju jest niezagrożona. Wsie nie znają problemów wielkich aglomeracji, wielkie aglomeracje nie mają pojęcia o problemach wsi.

Nikt nikomu nie broni mieć wspomnień ze swej młodości. To byłby absurd. Problem w tym, że każdy przeżywa życie w jakimś okresie historycznym i to właśnie z niego ma wspomnienia. Nie może ich przenieść na inny okres. Nie wybiera go. Ja nie mogę utożsamiać swego dzieciństwa z PS2, natomiast obecne młodziki nie wiedzą jaki był szał na Jurassic Park. Ja dorastałem w kraju, gdzie wyjazd do Czechosłowacji [!] wymagał paszportu, za kilka tygodni dzieciaki będą jeździć po Europie na legitymację, albo na białą kartkę. Stąd może wynika różnica pokoleń i niezrozumienie realiów życia między dziadkami i wnukami, dziećmi i rodzicami.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dlaczego skasowales to co skasowales, dzerry?

Dobrze ze zdazylem przeczytac, warto bylo z innej strony to poznac; ja tam nic nie pamietam... ;-)

Tref - zdjecia extra.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ups, widzę, za zanim spłodziłem post zniknęła treść, do której się odnosiłem.

[ Dodano: 2007-12-14, 16:54 ]
alkos napisał/a:
Dlaczego skasowales to co skasowales, dzerry?
Ja nie kasowałem nic! Widać Dzerry autocenzurę zastosował.

[ Dodano: 2007-12-14, 16:54 ]
Cytat
Tref - zdjecia extra.
A dziękuję, miło to słyszeć!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Dlaczego skasowales to co skasowales, dzerry?
Poszedlem po rozum do glowy - wszak nie gadamy o polityce ;-)

dz.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
No i co mamy gdy w centrum wilekiej metropolii nagle wyrosną makiety;
kopie najprzeróżniejsze :-| ,
http://onephoto.net/info.php3?id=472399

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach