vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
  PENTAX laboratory pod SUSE linux
Witam

Uruchomilem Pentax Photo laboratory (S-SW55) pod SUSE Linux, jeśli jest ktoś zainteresowany to piszcie tutaj to napiszę co i jak.....

Aktualnie program sie uruchamia ale przy podglądzie RAW pojawiają się artefakty z prawej strony obrazu na ok 1/4rozmiaru reszta jest OK, szukam przyczyny.....
Co dziwne obrazy są zapisywane do JPG poprawinie bez zniekształceń.... :)

Obrazek ze zrzutem ekranu:



Pozdrówka


Jak ktoś pisał o tym wcześniej (ja nie znalazlem), to dajcie proszę znać i wywalcie ten temat do kosza.....




.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pisz śmiało wiedzy nigdy dość :-) , przypominam sobie że chyba z *.dng miałem podobny pasek choć dużo węższy w DigiKamie i w Gimpie a pliki pochodziły z RC choć głowy nie dam ,
te same wersje programów nie miały problemu z *.pef
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Ty mi lepiej wymyśl sposób jak pod 10.3 zrobić srodowiski 2 monitorowe bo mój jakoś nie potrafi zarybić że ma 2 ekrany :-/
A niestety pracuję na LCD który jest jako dodatkowy, a CDR jest jako główny i zapalam go tylko do zdjęć :-P
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Istreed a jaką masz kartę grafiki i czy chcesz jeden pulpit rozciągnąć na dwa ekrany czy na
każdym ten sam ?
przykładowe rozwiązania oczywiście do modyfikacji w zależności od sprzętu
http://eko.one.pl/index.php?page=Xinerama
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Pulpit na 2 chodzi o to że gadzina nie potrafi wykryć 2 :-/
jak mu załączę środowisko 2 monitorowe to zapala dodatkowy tylko w chwili gdy się pyta czy zastosować zmiany ale na obu mam to samo więc wrzuca ten sam obraz na 2 monitory.
Karta to jakiś stary winfast gforce fx 5700. Sterowniki mam nowe, bo miałem problem z niewidocznym kursorem myszy na starcie :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Istreed napisał/a:
CDR
CRT. 8-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Czepiasz się literówki, a dobrze wiesz o który chodzi :-P
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
jak byś mógł gdzieś wrzucić plik xorg.conf
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Sprawa się wyjaśniła sama, chwiałem sobie pograć w homeworld cataclysm a jedyną ostoją miejsca na tej maszynie był dysk nr 3 z linuxem 8-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
wracając do tematu wlaśnie próbowałem na wine 0.9.50 działa tak jak pisze vivooo , jest już
wersja 0.9.51 być może że chodzi bez kłopotów a nawet jeśli nie to kwestia dni - chłopaki
z winka są sprytni -chyba jeszcze dwa miechy w tył nie można było uruchomić PPL nawet w takiej postaci
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
gezeb, ja sprawdzałem wine gdy kupiłem kasetkę, a to już było prawie rok temu. Laboratory działało, ale z identycznym problemem jak opisywany tutaj, nie sądzę by szybko się to zmieniło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach