Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
grohu, - no dobra.... a co mnie czeka przy odkrecaniu bagnetu?
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Fafniak, hmm ostatni raz jak rozkręcałem 80-320to dawno temu było, ale z tego co pamiętam, to jak odkręcisz to musisz uważać na styki, to takie małe "czopki" ze spręzykami, a jeszcze może być taka obręcz do przesłony, tak przynajmniej jest w zoomie.

[ Dodano: 2008-01-02, 21:37 ]
ale czekaj rozkręce jeszcze raz.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
a co mnie czeka przy odkrecaniu bagnetu
Przy Twoim pechu ? Duża szansa na zgubienie sprężynek na stykach. :evilsmile: Serio- to sprawdziłem, jest bardzo podobnie jak na zdjęciach grohu, tylko styk inaczej ułożony. Po przestawieniu na A może nie kontaktować. Jeśli baaardzo ostrożnie zdejmiesz dupkę, to powinieneś sam się połapać co i jak. Ale naprawdę musisz uważać na sprężynki, gdyż mają tendencję do samoistnego katapultowania się w kosmos. :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Przy Twoim pechu ? Duża szansa na zgubienie sprężynek na stykach.
- tego sie wlasnie obawiam.... :roll:
grohu napisał/a:
ale czekaj rozkręce jeszcze raz.
- moze odpusc sobie.... :roll:
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
jak mówiłem, uważaj tylk, żebys nie pogubił styków, a sam bagnet napewno założysz z powrotem tak samo, bo innej możliwości nie masz(przekładnia AF).

składanie wygląda u mnie tak, wkładasz styki sprężynkami do otworów .
następnie nakładasz na nią taki plastik, który utrzymuje je w odpowiedniej odległości od siebie, pełni on również funkcje izolatora styków od bagnetu(tak mi sie wydaje, ale raczej na 100%, bo głupotą by było posiadanie tylu styków i ich mostkowanie).
następnie nakładasz bagnet, wycelowujesz popychacz przysłony do otworu w bagnecie, przykręcasz i załatwione

[ Dodano: 2008-01-02, 21:51 ]
własnie rozkręciłem i skręciłem. opis powyżej.

[ Dodano: 2008-01-02, 21:57 ]
i działa ;-) wystarczy trochę odwagi, dobre oświetlenie, stół(tzn porządek),zestaw małych śrubokrętów(znaczy się jeden), cierpliwość, i nie trzęsące się ręce( ja byłem/jestem po piwku)
jak będziesz kiedyś we Wrocławiu to możemy to sprawdzić (na twoją odp).
Jak się uda to bedzie :-B , wydaje mi się że raczej nie powinno to być bardziej skomplikowane.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
grohu, - dzieki ale nia mam narazie odwagi....zobacze w weekend
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Fafniak, w weekend mnie nie ma we Wrocławiu, ale nie bój się maksymalnie dam radę z 8 piw wypić. ;-) , ale wiesz piwka możesz poczta podesłać, a jak co to bedzie operacja przez telefon :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach