xaviersaint  Dołączył: 03 Sty 2008
[ K10D] W K10d coś się rusza
Witajcie,
proszę o pilną pomoc/odpowiedź.
Kupiłem K10d i od samego początku coś z nim jest nie tak :-( . Czy to normalne aby wewnątrz body coś się przesuwało przy poruszaniu aparatem?
Objawia się to następująco:
aparat trzymam jak przy wykonywaniu zdjęć i kiedy obracam go delikatnie w prawo i w lewo (oś obrotu równolegle do obiektywu) to wyczuwam, że wewnątrz body (od strony prawej ręki) coś się nieznacznie przesuwa. Ruch jest wyraźnie wewnątrz aparatu (prawa, górna część body patrząc na monitor).
Obejrzałem cały aparat na zewnątrz i na ile to możliwe wewnątrz. Nic się nie rusza.
Czy jest to jakaś ukryta wada czy stan normalny.
Proszę o pilną i rzeczową odpowiedź.
Czy należy to coś reklamować a jeśli tak, to gdzie, jak i jak udowodnić swoje racje?

Pozdrawiam
Xaviersaint
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
1. Nie ma powodów, do paniki. Możesz odpuścić. :lol:
2. Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki, wpisując "paluszek", "paluszek filipinki", "paluszek filipińczyka" ;-)

pozdro
I życzę uciechy z aparatu.

P.S. A w ogóle to fajnie, że tyle nowych kadyszek i forumowiczów pojawiło się w okresie poświątecznym. Mikołaj musiał pracować.

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Powinni o tym Filipińczyku na pudle napisać. :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
xaviersaint, szukamy, szukamy, znajdujemy, czytamy...
LiNK

Cytat
3. W moim K100D / K10D coś stuka przy zmianie położenia z pionowego na poziome. Czy mam się martwić?
Testy użytkowników naszego forum wykazały dwie możliwości występowania takiego stanu rzeczy:
- w środku stuka paluszek filipińskiej dziewczynki składającej korpus w fabryce
- "That is the SR unit moving around. It is free moving until the moment of the exposure." [źródło: Pan z Pentaksa]
poczytać można tu-> LINK


Temat zamykam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
.
Czy żaden nowy forowicz nie czyta istniejących już tematów???

xaviersaint napisał/a:
Proszę o pilną i rzeczową odpowiedź.

Menu główne "Szukaj" i "Googlarka".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach