prozac  Dołączył: 03 Wrz 2006
TAMRON SP 2,5/90mm czy warto...?
witam -prawie codziennie czytam forum ale po raz pierwszy pisze...
a sprawa jest poważna ;)
mam pytanie dotyczace obiektywu tamron sp 90 2,5 makro -(model podobno ciut nowszy-rozmiar filtra 55) to model z mocowaniem adaptall
czy ktos z Was mial kontakt z tym szklem podobno sa pewne problemy z zielonkawym zabarwieniem jesli jest uzywany z cyfrą...
czy cena 400-500 zl za to podobno cacko do makro jest ok...?
dzieki za pomoc
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli dobrze pamiętam, to tego tamrona posiada(ł?) Jarek Dąbrowski. W cyfrze był zdaje się problem, ale nie z zafarbem, lecz z refleksem od tylnej soczewki padający czasami na matrycę. A tak poza tym jest to bardzo dobry obiektyw.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, to tego tamrona posiada(ł?) Jarek Dąbrowski.

Mamy tu do czynienia z jawnym, semantycznym nadużyciem. Nie dam sobie wmówić, że białe jest białe. Nie miałem tego obiektywu, aczkolwiek widziałem co potrafi.
mklnet napisał/a:

W cyfrze był zdaje się problem, ale nie z zafarbem, lecz z refleksem od tylnej soczewki padający czasami na matrycę.

Dokładnie. Polecam ten wątek:
http://manufactura.home.p...topic.php?p=575
Link do zielonej plamki prowadzi już gdzieś indziej, ale ona rzeczywiście tam była.
mklnet napisał/a:
A tak poza tym jest to bardzo dobry obiektyw.

Ano. Kolega "teem", wypowiadający się w powyższym wątku, stwierdził, że w tym szkle, przymykanie powoduje jedynie wzrost głębi ostrości - on jest rewelacyjny już na pełnym otworze.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
mklnet napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, to tego tamrona posiada(ł?) Jarek Dąbrowski.

Mamy tu do czynienia z jawnym, semantycznym nadużyciem. Nie dam sobie wmówić, że białe jest białe. Nie miałem tego obiektywu, aczkolwiek widziałem co potrafi.

W takim razie to chyba Alkos współpracował z tym szkłem. Tak, to musiał być Alkos.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Jesli dobrze rozpoznaje szklo, to chyba mega okazja. W sklepach w necie ceny tego to tak okolo 1600zl, a ty mowisz ze masz za 400-500 !!! ??? E chyba nie mowimy o tym samym szkle, albo jakies kradzione :)

Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pemigan, masz zapewne na myśli młodszego brata, którego troszkę przyciemniono, i dodano autofokus. Tamron AF SP (Di) 90/2.8 Macro kosztuje ponad tysiąc. A manualne cacko o którym wspomina autor wątku rzeczywiście może kosztować 400-500 - i moim zdaniem to jest dobra cena.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
... Tamron AF SP (Di) 90/2.8 Macro kosztuje ponad tysiąc...

Eeee tam. Fotojoker wyprzedawał po 199pln dla JSS :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
Eeee tam. Fotojoker wyprzedawał po 199pln dla JSS


Nie przypominaj mi :evil: Zapłaciłem normalną cene.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach