SEMAKO1  Dołączył: 03 Sty 2008
Współpraca P50 z obiektywem Tokina SZ-X 282 28-200/3,5-5,6
Niedawno zakupiłem na Allegro obiektyw Tokiny jak w temacie i mam z nim problem. Według opisu producenta jest on dostosowany do współpracy z "P/KA to fit Pentax,Ricoh" co według mojej wiedzy powinno pozwolić na bezproblemowe działanie z P50 i wszystko jest w porządku przy nastawieniu pierścienia przysłony na pozycję "A". Oba wbudowane programy (P-speed i P-depth) działają. Problem zaczyna się w trybie preselekcji przysłony i w trybie manualnym. Światłomierz zachowuje się tak jakby nie widział zmiany nastawienia przysłony i dla niego cały czas jest 22. Przy standardowym obiektywie Pentaxa wszystko jest OK więc korpus jest dobry. Sprzedawca twierdzi ,że testował ten obiektyw w cyfrówce Pentaxa i tryby Av Tv i M działały. Jak są przesyłane do korpusu dane o nastawionej przysłonie, bo w obiektywach serii A jest tylko jeden styk, który chowa się po zejściu z pozycji"A" Czy to dziwne zachowanie światłomierza to wada obiektywu czy też taka jego uroda wynikająca z niedostatków kompatybilności ze starymi body? Pozdrawiam
dopisano 08.01.2008 22:49
Problem rozwiązany- okazało się ,że banał ,coś co Bożydar Iwanow nazywa "stop down coupler" nie trafiało na " stop down indicator" http://www.bdimitrov.de/k.../K-mount/K.html Małe podgięcie dinksa w Tokinie i wszystko działa jak należy! Czyli jednak niedostatek kompatybilności. Pozdrawiam wszystkich , którzy czytali ten post.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach