jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Karta Sequre Digital, co to?
Kupilem ostatnio w Auchan aparat Optio 60. Sprzedaca wcisnal mi karte TEKQ 2GB...
Niestety po zamotowaniu karty okazalo sie, ze nie jest to karta SD, i nie dziala z niczym, co jest na takowe karty. Nie ma na niej sybolu SD, tylko napis "Secure Digital". Gul mi skoczyl, bo nie moglem sie juz wrocic do sprzedawcy.
Wiecie moze co to jest za karta, ma taki sam ksztalt, i pasuje w miejsce SD.
Jak komus sie przyda, to moge mu ja podarowac.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak sie wpisze w google to wyskakuje sporo stron po rusku :shock: to może być odpowiedź :-? ;-)
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moze poprostu ta sztuka jest niesprawna...aparat mowi ze karta nie jest wlasciwa.
Pewnie bym sie tym specjalnie nie przejal, gdyby nie to, ze nie mam na niej znanego logo SD. Jest to poprostu jakis bubel.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po cholerę Ci logo SD (skrót od Secure Digital)? Jeżeli karta nie działa, to znaczy, że jest felerna i powinieneś ją reklamować. W wątku o kartach w miarę ładnie wytłumaczone było, dlaczego nie do końca warto brać karty mniej uznanych producentów. Zresztą sama karta może nawet jest sprawna, ale Optio może nie obsługiwać tak dużej pojemności.

 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spróbuj poćwiczyć z czytnikiem. Mam karty bodajże Smart Media, które z jakowyś powodów nie czyt mój Olympus, a w czytniku pracują i robią za podręczny nosnik danych w razie potrzeby.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
SD i Secure Digital to to samo - problemem moze byc fakt, ze wiekszosc klepakow chce obslugiwac tylko karty o pojemnosci do 1GB - no chyba ze Twoj aparat chce microSD - bo to inna karta. Jak masz wyrzucic to ja sie pisze :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra ale jak rozumiem chodzi również o to, że na karcie nie jest secure tylko sequre ii to jest ciekawe - czy po prostu nie są robione w standardzie SD tylko w czymś podobnym do SD?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Karty tej marki sa od czasu do czasu sprzedawane na allegro np. tu: http://tinyurl.com/vo3fn
Taka wyglada na klasyczna SD. Czasami II gatunek np. takiej Toshiby jest sprzedawany jako zlom elektroniczny - i wtedy firma "Wacek i Placek LTD" zamawia w drukarni nalepy - oblepia - a ze czesto dyktuja przez telefon co ma byc napisane, to moze sie i na nalepie babol przytrafic.
Kiedys mialem plytki 8" Omega CDR o pojemnosci 210MB z nadrukiem ... 700MB :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra, no ja mam taką Toshibe właśnie - była dołączona do DLa jako "gratis" :mrgreen: ale działa ok
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
A nie była to przypadkiem któraś z podróbek SanDisca? ostatnio można cos takiego dostać w Biedronce albo innym Lidlu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack, jeśli Twoje pytanie było do mnie to .. nie wiem na 100%, ale jeśli wierzyć Aster-Foto (która raczej przecież jest solidną firmą .. no ale nie wiadomo na 100%) to jest to Toshiba a nie SanDisc
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzieki, za wpisy. Widze, ze ta karta jest poprostu niesprawna, bo nie jest to zaden inny znany system. Nie dziala z zadnym urzdzeniem, czytnikiem rowniez. Nie pozostaje mi nic innego, jak oddac ja do sklepu...jak powroce do naszego pieknego kraju. Pozdrowienia z Ankary.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach