Pszczoła  Dołączył: 07 Wrz 2007
[*istD] *istD błędny EXIF?
Wczoraj trochę testowałem własnej roboty "namiot bezcieniowy" :-D Miałem podpiętą lampę, z którą synchronizacja jest do 1/150s. Tymczasem w EXIFie mam wpisane wszędzie 1/600 s. Błąd, czy może mój *istD sam się tuninguje? ;-)
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Pszczoła, sprawdź w tym EXIF-ie, czy czasem nie ma tam informacji, że zdjęcia zdjęte są bez flasha. Aparat zobaczy lampę jeśli to będzie lampa dedykowana. Inne lampy aparat wyzwala, ale nawet nie wie o tym. Inna sprawa, że na zdjęciu powinien być widoczny efekt zbyt krótkiego czasu synchronizacji. Zaraz sprawdzę na moim, czy w ogóle wyzwoli na krótszym czasie, bo wcześniej nie przyszło mi to do głowy.
Pozdro.

[ Dodano: 2008-01-14, 17:48 ]
No tak: Kadyszka nie wyzwala lampy zewnętrznej niededykowanej na czasie krótszym niż 1/180s, a na wewnętrznej nie da się skrócić czasu nawet na manualu póki lampa jest otwarta. Trochę szkoda....
Nie wiem co na to Twój *ist, czyli w sumie nic nie wiem :-(
 

Pszczoła  Dołączył: 07 Wrz 2007
Jest podane, że lampa była włączona. To jakiś błąd programowy, bo pokazuje tak w SilkyPix, zaś w aparacie jest 1/150s
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Acha. Czyli zbłądziłem. Czyli przepraszam za zawracanie gitary. :-)
Ale z ciekawości spytam: lampa dedykowana pentaxowi? Bo jeśli nie, to skąd wie?
I jak się *istD zachowuje, jak zmniejszasz ręcznie czas migawki: wyzwala lampę?
 

Pszczoła  Dołączył: 07 Wrz 2007
Mam Nissina 34iaf z TTLem. Jak ją kupowałem to miała być do Pentaxów analogowych, ale świetnie się sprawuje z *istD. Dobrze doświetla. Czas migawki mogę zmieniać oczywiście w Tv i M.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Kiwak, aparat musi wiedzieć ze jest lampa bo innaczej
by jej woogóle nie wyzwalał
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Grizley napisał/a:
Kiwak, aparat musi wiedzieć ze jest lampa bo innaczej
by jej woogóle nie wyzwalał


Ale Kiwak pisał o K10d. K10 nie musi wiedzieć, że ma lampę. I tak ją wyzwoli i tak :-P
Do 1/180s zwiera środkowy styk sanek lampy z masą. Mało tego: lampa wyzwala się tylko w momencie otwarcia migawki (brak przedbłysku). W exifie informacja o braku odpalonej lampy.
Aha. Na 100% taki układ jest w trybie M. W innych - nie wiem.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Zgadza się, Kiwak pisał o K10 ;-)
Pozostałe rzeczy też się zgadzają.
I w innych trybach też wyzwala. Tylko do 1/180. A szkoda, można by się pobawić jakoś...
No i druga kurtyna nie teges :-(
Pozdrowionka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach