szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
pentax@pl Folding Team 91739
właśnie znalazł się na prestiżowej liście
TOP 2000


To jak się chwalimy, to pentax@pl osiągnął 500WU, z czego prawie 2/5 to praca maszyn Zorzyka, i olqa
:-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chciałbym tylko dodać, że tu trzeba zwijać, zwijać, zwijać ..... a efekty przyjdą same :-)
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
Chciałbym tylko dodać, że tu trzeba zwijać, zwijać, zwijać ..... a efekty przyjdą same :-)
DobraDobra ;-) Jak się zawija w 24h tyle, co inni w tydzień albo i dłużej, to łatwo się gada... :mrgreen: :mrgreen:
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Niestety z powodów różnych (głównie niewydolność czasowa) jestem zmuszony się przesiąść z klienta SMP na zwykłego klienta konsolowego (a właściwie dwa). Więc gdyby ktoś reflektował, to trzecie miejsce w teamie jest do wzięcia ;)

Przy okazji ciekawostka - odkryłem że odpalenie pliku .BAT o takiej przykładowej treści:
Cytat
d:\FAH\1\FAH_1.lnk
d:\FAH\2\FAH_2.lnk

Powoduje, że oba klienty wypluwają sobie grzecznie output do jednego okienka ;)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
A nie masz w ten sposób problemów z przedterminowym przerywaniem procesu obliczeń? U mnie klient linuksowy niestety nie działał poprawnie przy uruchomionych dwóch instancjach.
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Zakładam że oba są skonfigurowane tak, że każda instancja chodzi na swoim rdzeniu (Machine ID). Oczywiście na jednordzeniowcu to raczej nie bardzo sensowne.
Chyba że nie o tym mówisz :)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Nie, mówię o maszynach wieloprocesorowych: PIII dual head i oczywiście konfiguracja była zrobiona poprawnie. Mogę jedynie przypuszczać, że problemem jest komunikacja między procesem macierzystym a jego dzieckiem - jeżeli zrobili to na zasadzie wysyłania komunikatów do procesów danej grupy to w pewnych warunkach może dochodzić do zakłóceń - ale to tylko moje luźne dywagacje. W każdym razie uruchomienie u mnie dwóch osobnych procesów obliczeniowych powodowało błędy i przerywanie obliczeń, które nie występują przy jednym procesie. Niestety, nie ma póki co wersji SMP na maszyny 32 bitowe.

Dlatego też ciekawi mnie jak będzie się to zachowywało pod windowsem - zwróć uwagę czy obliczenia zostają prawidłowo ukończone dla obu procesów i daj znać za kilka pakietów :->
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
A, to w takim razie nie ma problemu, mogę odpowiedzieć od razu - przed przesiadką na SMP zwinąłem parę podwójnych WU w konfiguracji konsola-konsola i nawet jeden w konfiguracji konsola-graficzny. Bez problemów. Teraz jest tylko taka różnica że oba mam w jednej konsoli, ale to raczej na nic nie powinno mieć wpływu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ulega wątpliwości, że punkty najlepiej się nakręcają z klientem SMP :-) ale wymaga on stosunkowo mocnego procesora. Dlatego każdy zwijacz jest istotny :-) Zawsze miło spojrzeć na statystykę zespołów i stwierdzic, ze pentax@pl pnie się do góry 20-40 pozycji co dzień :mrgreen: Ale standardadowy klient F@H jest równie ważny jak SMP - liczy inne projekty, które też sukcesywnie przynoszą coraz to nowe wyniki... Jeżeli komputer (z różnych względów) nie może pracować non-stop, to zwykły klient jest najlepszym rozwiązaniem - preferowany termin zwrotu obliczeń jest na tyle długi, że nawet tylko kilka godzin dziennie obliczeń wystarczy, aby zdążyć.

Ale najważniejsze, że nauka dzięki nam zyska nowe dane, co pomoże w jej rozwoju - miejmy nadzieję!

Cieszmy się, bo ostatnio dołączył zbynio i już są tego pierwsze efekty :mrgreen:

Ze staropolskim pozdrowieniem - zwijaj z nami! :mrgreen:
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
pozwoliłem sobie dołączyć do teamu jakoże to moja dziedzina zainteresowań :-D :-D poza fotografią of course :mrgreen: .
i tu pytanko, da się wykorzystując standardowy programik zmusić go do pracy nad jednym zadaniem na obu rdzeniach procesora 2-rdzeniowego (mam konkretnie Athlona 63 x2 5200+)??????
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Klient standardowy (konsolowy albo graficzny) pracuje na jednym procesorze/rdzeniu.
Można uruchomić dwie instancje klienta konsolowego (w tym również w trybie usługi XP) wtedy każda z nich liczy inne białko, ale razem jest ich dwóch ;-)
Natomiast na procesorze dwu- lub czterordzenioiwym można uruchomić klienta SMP (jako serwis pracuje nieoficjalnie, póki co) który wykorzystuje wszystkie dostępne rdzenie (odpowiednio dwa lub cztery).

Klient SMP liczy projekty, które zwykle mają 3-dniowy preferowany czas ukończenia, i na C2D daje radę. Z athlonami nie mam rozeznania, czy da radę - a, ale Ty masz jakiegoś smoka :-) ---> zaraz spróbuję znaleźć bliższe informacje i dam znać.

[ Dodano: 2008-01-17, 17:59 ]
Tutaj http://fahinfo.org/index.php?WULookup=true można zobaczyć dane dla projektu 2653 (dostaje taki non stop przy kliencie SMP), że minimalna szybkość procesora jest ok 3 GHz (czyli 1.5 GHz na każdym rdzeniu). Jak się te "5200+" przekłada na megaherce? Ale myślę, że dasz rade z klientem SMP.
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
ten athlon 5200+ ma po 2,6 GHz na rdzeń, więc spróbuje tamtym. skończę ten projekt który już idzie, a potem przerzucę się na SMP. dzięki wielkie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Było tu wcześniej o SMP - to rzuć okiem - bo klient SMP ma swoje wymogi (.NET 2.0 itd.).
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
hmmmm..., dziwne, skończyło pierwsze zadanie, wysłało na serwer wyniki (chyba), ale nie może się teraz połączyć z nim celu pobrania nastęonego zadania. poza tym nie uwzględniło mnie w statystykach teamu, a na 100% jestem wpisany do naszego. o co chodzi?? :?: :?:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wyniki mogą się pojawić nawet 2-3 godziny po zakończeniu, więc zależy o której skończyłeś. Jeśli chodzi o połączenie i pobranie zadania - najlepiej wklej w wiadomości jako cytat:

[*quote*]
.....tekst wklejony....
[*/quote*] <----- gwiazdek nie używasz, są tylko w roli technicznej

więc wklej kilkanaście wierszy z pliku fahlog.txt przed i po informacjach dotyczących pobierania wyników to się zobaczy o co chodzi.

[ Dodano: 2008-01-19, 21:12 ]
Na tej stronie http://fah-web.stanford.edu/serverstat.html można zobaczyć status serweró - może akurat ten, do którego się łączysz wypadł, więc trzeba czekać, klient w końcu coś pobierze.
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
dobra w końcu się połączył i ruszyło, ale pomimo, że od skończenia poprzedniego zadania minęło z 5 godzin wciąż nie wrzuciło mnie na listę, nic poczekam. Natomiast rozwaliła mnie wielkość obecnego mojego zadania: poprzednie 200fragmentów, obecne 1500 :shock: :shock: :shock:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie przejmuj się. W tych które mają więcej fragmentów, fragmenty zazwyczaj krócej się liczą i czasowo wychodzi na jedno. Choć ja teraz mam takie 1500, które mój komputer katuje od dobrego tygodnia po kilkanaście godzin dziennie. Z tym że obciążony też innymi aplikacjami, więc wiadomo, że wolniej.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Zazwyczaj trafiały mi się do policzenia kobyły za 500punktów, które liczyły się minimum 4 dni/24h (jak wyłączałem komputer to czas się wydłużał kilka dni), a ostatnio miałem chyba ze trzy lub cztery bardzo złożone cząsteczki za stosunkowo niewiele - każda za około 160 punktów ale liczyły się "piorunem". Zazwyczaj 2 klientów konsolowych łącznie daje na moim procesorze około 200 - 230 PPD, a przy liczeniu tych ciekawych cząsteczek zaskoczył mnie wynik około 400 PPD (te cząsteczki są chyba stworzone pod Pentium D :-P ). Obecnie wszystko wróciło do normy - fahmon wskazuje teraz około 210 PPD. Co ciekawe najwyżej punktowaną cząsteczkę jaką liczyłem (nie pamiętam dokładnie ale było za nią coś około 640 punktów) dostałem na laptopa z nędznym Celeronem M 1.6GHz ;-) .
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
czy ilość części oznacza ilość punktów czy jest jakiś inny przelicznik, jeśli tak to jaki :?:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie http://fah-web.stanford.edu/psummary.html są dane wszystkich projektów, w tym ilość punktów. Każdy projekt ma 100 ramek - frames - (ale jest kilka wyjątków). Na ramkę może składać się różna liczba kroków obliczeniowych - steps.

Wajcha, wklej swój fahlog.txt, bo zbyt długo nie jesteś w statystyce penax@pl...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach