Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Oddać muszę, z tym, że oddałem aparat do sklepu na zasadzie rękojmi (niezgodności z umową) i zdaje się pretensje mogę mieć do sklepu. To, że dzwoniłem bezpośrednio do serwisu to inna bajka - po prostu na ten weekend potrzebny był mi aparat, a sklep miał czas na rozpatrzenie sprawy do przyszłego tygodnia - podzwoniłem, poprosiłem, żeby jak dadzą radę naprawić odesłali do czwartku - i odesłali ... niestety nadal z BF
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
A orientujecie sie moze ile kosztuje dopasowanie szkla do body w serwisie sigmy jest obiektyw jest bez gwarancji?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
igorkrupa napisał/a:
A orientujecie sie moze ile kosztuje dopasowanie szkla do body w serwisie sigmy jest obiektyw jest bez gwarancji?
Coś słyszałem o 250-350 zł. Ale nie dam za to głowy. Najlepiej zadzwonić.
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
I jestem po kalibracji. Oddałem do FotoService w Gdyni na Karwinach, w szoku jestem jak bezproblemowo i miło odbyła się cała operacja.

Poprosiłem czy dałoby się to zrobić w miarę szybko bo miałem do tego powody. Bez żadnego narzekania przyjęli o 16 i na drugi dzień o 14 oba obiektywy były skalibrowane.

Sigma 30mm miała ponoć FF 4cm na 60cm i zrobili na cacy. Pierwsze testy w identycznych warunkach jak poprzednio to potwierdzają. Trafia idealnie przy f1.4 w punkt na tablicy testowej gdzie poprzednio wychodził mi FF 10mm na 60cm a na 2m prawie 5cm.

Sigma 18-200 tylko nieznacznie kosmetycznie poprawili jakieś 2mm BF

Korpus trzyma parametry więc dopasowali mi szkła do body jak trzeba.


Polecam każdemu kto "się boi" - rachu ciachu i po strachu a inna jakość w życiu.
Przy okazji znaleźli chwilę na pogawędkę i dowiedziałem sie wielu ciekawych rzeczy.

Niestety w razie problemu z kalibracją body sprzęt i tak docelowo trafia do Apollo. W przypadku sigmy wszystko na miejscu od ręki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach