matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
problem z pomniejszaniem zdjęć
zdjęcie w oryginale ładne i ostre, ogólnie poprawne. zmniejszyłam je uwaga - bez wyostrzania.. i wygląda jakbym je co najmniej kilkukrotnie wyostrzyła. tak się dzieje praktycznie z każdym zdjęciem, odkąd robię portrety na pentaxowskiej 50 f1.4 ..
czy problem tkwi faktycznie w obiektywie? może jakimś innym programem zmniejszać? teraz używam irfana i nigdy wcześniej tak mi się nie działo, tylko na zdjęciach z tego właśnie szkła..
co o tym myślicie? bo ja już sama nei wiem co myśleć ):
tutaj macie zdjęcie:
http://www.occur.pl/image.../343c848a82.jpg
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po otwarciu okienka "Zmiana rozmiaru obrazka" jedną z opcji jest "Wyostrz po przedpróbkowaniu". Może masz tam pstryczek ustawiony - więc wyostrza.
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
napisałam przecież, że nie wyostrzam.. specjalnie to odhaczyłam, żeby się przekonać..
):
poza tym nawet gdyby, to mam w wyostrzaniu ostawione na jeden stopień, więc nie byłoby aż takiego efektu..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to nie wiem...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakiej metody używasz do zmniejszania? Spróbuj innej (prawy dolny róg okienka w Irfanie).
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Spróbuj innej (prawy dolny róg okienka w Irfanie).

możesz wrzucić jakiegoś print screena? bo kompletnie nie mam pojęcia o co Ci chodzi..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
o_O fakt.. pomogło chyba :D dzięki wielkie :D
zastanawia mnie tylko, dlaczego takie wałki miałam tylko przy zdjęciach robionych tym obiektywem.. no ale skoro to pomogło, to już nic więcej mi nie trzeba
dzięki jeszcze raz :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach