McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
[obiektyw] Obiektyw niechce zejść z K100D
Witam wszystkich .
Jestem świeżym posiadaczem K100D i mam już kłopot . Dokupiłem manualny teleobiektyw , uradowany jak dziecko zamontowałem na korpus cyknąłem kilka próbek i......
D (_(_) ... Coś się zatło i koniec nie chce zejść . Obojętne czy wciskam blokadę czy nie obiektyw ma lekki ( milimetrowy ) luz ale nie ma zamiaru się obrócić .
Co robić - pomocy :-(
Zwróciłem uwagę na kropkę podczas zakładania , obiektyw ma styki i pozycję "A" na pierścieniu przysłony.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
McGregor napisz co dokładnie jest napisane na tym szkle? Czy nie jest to może obiektyw Ricoha?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Żaba napisał/a:
Czy nie jest to może obiektyw Ricoha?

Na 99% jest od Riocha.
Kiedyś miałem taki problem i poradziłem sobie stosując trochę więcej siły. Zahacza dodatkowy styk, jeżeli z wyczuciem będziesz to robił to zdejmiesz obiektyw, a po zdjęciu musisz delikatnie spiłować samotny styk, do niczego nie potrzebny w Twoim przypadku i następnym razem nie będzie problemu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pytam bo bagnet Ricoha jest podobny ale nie identyczny. W bagnecie Ricoha ze stykami przekazującymi do korpusu wartość ustawionej przysłony, styki te są umieszczone w innym miejscu. I te styki mogą się zakleszczyć.

[ Dodano: 2008-01-19, 20:35 ]
Zdano dzięki :-D Ja pisze bo czytałem o tym dobrze że jest ktoś kto wie jak ten problem rozwiązać. ;-)
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
28-200 1:4,0-5,6 MC REVUENON (A) P MACRO

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ooo czyżby to z allegro niedawno kupiony? też się nad nim zastanawiałem jako tani manualny spacerzoom, jak się sprawia??
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Dokładnie . Raz go założyłem i zdjąłem . Za drugim razem ...... przyrósł . :-(
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
McGregor, przeszkadza styk widoczny na górze, jego trzeba spiłować.
Oczywiście po zdjęciu obiektywu.

[ Dodano: 2008-01-19, 20:42 ]
Próbuj przekręcać obiektyw raz w jedną, raz w drugą stronę, za którymś razem styk powinien się schować na tyle, że będziesz mógł zdjąć obiektyw.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Teraz go widzę . Muszę ochłonąć (zmienić mokre majtki :mrgreen: ) i spróbuję go zdjąć .
Skubany niema stałych elementów wszystko mu się rysza :-x
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
McGregor napisał/a:
Muszę ochłonąć (zmienić mokre majtki

Na przyszłość pamiętaj o pampersach, nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać ;-)
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
:-P Udało się .
Po pierwsze nie wkręcił się do końca a rzeczony styk ( dzięki Zdano ;-) ) wpadł w gniazdo "śróbokręta" i trochę mi je pokaleczył przy moim siłowaniu się z nim . Wepchnąłem w to miejsce sztywny ale dość cienki papier zdjęciowy i wtedy spróbowałem .

Mam naukę na przyszłość :oops: Dziękuję wam za pomoc .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach