rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
[rpg] Początki...
Witam społeczność! :)
Kasetkę mam od trzech miesięcy, no i ostatnio zacząłem sobie przeglądać osiągnięcia forumowiczów. Dzisiaj na przykład spojrzałem na fotki dagia - i co by tu dużo mówić - podłapałem lekkiego doła ;). Żeby łapać takie kadry będę potrzebował (znacznie) więcej doświadczenia - w takim tempie nauki to jednak będzie też problem żeby technicznie się poprawić w jakimś w miarę rozsądnym horyzoncie czasowym.
Na szczęście samo robienie zdjęć sprawia mi przyjemność, więc z mocnym postanowieniem poprawy wyruszyłem na miasto kiedy tylko pogoda pozwoliła (wcześniej 3 tygodnie chmur). Przeglądając efekty stwierdziłem, że niestety za dużo przypadkowości, za mało przemyślanych kadrów :(. Proszę więc o konstruktywną (najchętniej :P ) krytykę.
Zdjęcia (poza ramkami) nie mają "dodatków" z PS, wszystkie z tego samego dnia.
1

2

3
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
rpg napisał/a:
w takim tempie nauki to jednak będzie też problem żeby technicznie się poprawić w jakimś w miarę rozsądnym horyzoncie czasowym


O czym Waść prawisz?! Chcesz się tego na czas uczyć? Patrz, analizuj, selekcjonuj.

rpg napisał/a:
więc z mocnym postanowieniem poprawy wyruszyłem na miasto kiedy tylko pogoda pozwoliła


IMO - wystrzegaj się takiego podejścia. Zniechęcenie gwarantowane.

rpg napisał/a:
Proszę więc o konstruktywną (najchętniej :P ) krytykę


Drugie jest spoco. Pozostałe dwa - "średnio na jeża".

Najlepszego!
PS/Mertz
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rpg, drugie podoba się.
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
Cytat
Cytat
rpg napisał/a:
więc z mocnym postanowieniem poprawy wyruszyłem na miasto kiedy tylko pogoda pozwoliła



IMO - wystrzegaj się takiego podejścia. Zniechęcenie gwarantowane.


Taka autoironia :)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
E... no jak na początek, to nie jest źle.
3 najsłabsza jak dla mnie
Łazienki coś w sobie mają, tylko chyba za dużo tego na tym kadrze? (ale przynajmniej widać, że ci się chciało rano wstać!:_)
2 - to Bagatela? jakby ci ludzie byli bliżej?...
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
 
mumonzan napisał/a:

Łazienki coś w sobie mają, tylko chyba za dużo tego na tym kadrze? (ale przynajmniej widać, że ci się chciało rano wstać!:_)

Prawdę mówiąc była 2 po południu. Rano było ciemno ;). Odnośnie kadru - chciałem złapać coś ciekawego, ale generalnie były tłumy i ciężko było złapać coś bez (dużej ilości) ludzi. Miałem też ochotę na babcię (widać w tle), ale uciekła widząc kolesia z długim czarnym wysuwającym się sprzętem (tak - to ja z tele :mrgreen: ).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
2 ma fajny klimat, ciekawy kadr, podoba mi się to zdjęcie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
2 - świetne. zdjęcia pod światło z ładną architekturą to pewniaki :))
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Pracuj, pracuj dalej.
1. krzak z lewej mnie denerwuje aż ;-) ale tak to ciekawy klimat powstał przez to słoneczne światło i cienie drzew.
2. najlepsze z tych trzech, dla mnie mogłoby być nawet bez tych postaci, ładnie światło rozprasza się po kostce.
3. jak Mertz to ujął: średnio na jeża, takie na pocztówkę, choć tam gdzie pada cień należałoby wyciągnąć to trochę bo jest za ciemno.
Powodzenia we wszystkim!
 
martinius  Dołączył: 02 Lis 2007
Re: [rpg] Początki...
rpg napisał/a:
Dzisiaj na przykład spojrzałem na fotki dagia - i co by tu dużo mówić - podłapałem lekkiego doła ;). Żeby łapać takie kadry będę potrzebował (znacznie) więcej doświadczenia - w takim tempie nauki to jednak będzie też problem żeby technicznie się poprawić w jakimś w miarę rozsądnym horyzoncie czasowym.


a kaj się spieszysz :) Ja tez jestem na początku fotograficznej drogi, odkrywanie różnych rzeczy cieszy mnie niezmiernie a jeszcze bardziej cieszy jak dużo do odkrycia przedemną.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Nie śpiesz się.

Wróciłem po roku do domu, po kilku dniach przypomniałem sobie, że przecież gdzieś tutaj powinny być te setki lub tysiące odbitek, które kiedyś własnoręcznie wykonałem pod powiększalnikiem, po kilku minutach siedziałem pośród niezliczonej ilości kopert ze zdjęciami. Panuje tam ogromny bałagan, trudno coś znaleźć, ale... na przestrzeni ostatnich lat - patrząc chłodniejszym okiem - wykonałem parę dobrych zdjęć. Może nie są to zdjęcia rewelacyjne, sporadycznie są ostre i czyste, zazwyczaj poplamione, ale mają coś w sobie, dla mnie i osób, które wtedy były ze mną z pewnością mają wielką moc. Tym bardziej, że tylko ja mam te zdjęcia.

Patrzę na nie i lubię to, nie żałuję ani jednej klatki, wydanych ogromnych pieniędzy, to wszystko miało pewien sens, do czegoś dalej mnie doprowadziło. Miałem wątpliwość czy chcę dalej to robić, ale zrozumiałem, że ja to robiłem od zawsze, że bez aparatu, bez zdjęć nie jestem tą samą osobą.

Fotografia jest pewnym procesem, który zachodzi w nas, potrzeba wielu lat by robić coś więcej niż tylko dobre lub bardzo dobre zdjęcia.
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
Dzięki za komentarze - i słowa pocieszenia :) - do tej pory po prostu więcej uwagi poświęcałem utrwalaniu chwil z życia swojego i swoich przyjaciół, teraz poczułem potrzebę rozszerzenia aktywności - a że nie lubię tracić (jak zresztą każdy) chwil i miejsc które mi się podobają, więc wasza pomoc będzie bardzo mile widziana.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach