Frezze  Dołączył: 20 Sty 2008
[frezze] Pierwsze kroki
Witam:)
Pierwsze 6 zdjęć zostało wykonanych samsungiem GX10 z obiektywem Cosina- Macro.
Pozostałe 2 (zachody) są "dziełem" Minolty Dimage Z3.

Ojcem nietypowego balansu bieli na fotografiach od 2 do 6 jest...przypadek ;)
Kilka dni temu, tegoroczny maturzysta po uprzednim "pouczeniu się" wziął do swoich laickich rąk nowo zakupiony aparat rodziciela. Włączył, przyłożył oko do wizjera i strzelił prosto w...telewizor:) Chcąc ocenić swoje "dzieło" przycisnął "zielony guzik" znajdujący się na aparacie i zobaczył...nic tylko ciemność;)
"Co jest do cholery?!"- wysyczał
Zirytowany strzelił kilka fotek w obiekty znajdujące się bliżej okna i zewnętrznego światła.
Efekt? Strasznie ciemne zdjęcia z niebiesko-fioletowym zabarwieniem.
"Kurcze...zajefajny ten niebieskawy fiolet"-pomyślał
Następnie przytaszczył z kuchni kilka "mamusinych kwiatków", położył je na stole dostatecznie blisko okna i rozpoczął godzinną, fotograficzną krucjatę , której efekt
(po castingu) widzicie poniżej :)
Pierwsze zdjęcie również jest zrobione z użyciem "ciekawego" balansu bieli, ale dodatkowo z "kitową" lampą błyskową (dla ukazania oryginalnych kolorów).

Parametry "ciekawego balansu bieli" zapamiętałem- bo przyznam szczerze pozytywnie mnie zaskoczyły:)

Co do dwóch zachodów słońca...
Są efektem zamiłowania do wieczornego przesiadywania za pan brat z Norwidem niedaleko mojego osiedla...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1. - niedoświetlone, pewnie też zbyt mało kontrastu
7. powiela 8. - lepiej by było, żebyś zdecydował się, które pokazujesz. Z tych dwóch mnie się bardziej podoba 8.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
4, 5 - fajne.
*puf*

 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Frezze, za zorzyk'iem uważam, że wpierw powinieneś wyselekcjonować te zdjęcia i byłoby o połowę ich mniej. Podoba mi się tylko 6 i trochę 8. Ale na 6 bym zmienił ten balans bieli chociażby na kompie.. Efekt ciekawy z WB widać dobrze na 2.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Frezze, zdjęcia są marne. Po co je nam pozkazałeś? Jak wygląda walnięty balans bieli to raczej każdy wie. Bo poza tym to na nich nie ma nic godnego uwagi. Ot, taki pstryki - dość przypadkowe i zupełnie nieciekawe.
O tym, że z dwóch zachodów trzeba pokazać jeden, to już Zorzyk napisał. Ja dodam, że lepiej było nie pokazywać żadnego. Temat zupełnie banalny, oklepany i na dodatek w Twoim ujęciu nie ma nic, co by wyróżniało te zdjęcia od tysięcy podobnych. Ja wiem, że każdy (a zwłaszcza początkujący) chce takie zdjęcie zrobić, bo efektowne i ładne. I każdy (no, prawie każdy) takie robi. Więc skoro już zrobiłeś, to sobie schowaj w album i się ciesz, że masz to za sobą ;-) Ewentualnie ciocie, krewni, powinowaci i znajomi będą Cię chwalić, że ładne fotki pstrykasz, ale poza tym... nuda :-P

No, ale ja się nie znam, sam słabe zdjęcia robię i w ogóle :->
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Mi jednak podoba się numer 6 ale można było w przypadku tego zdjęcia można było zrobić większą głębie ostrości.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
No i widzisz Frezze jakie fajne zdjęcia można zrobić lustrzanką?
Aż warto się przyłożyć. Powodzenia.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
4. i 5. bardzo fajny klimat ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
Temat zupełnie banalny, oklepany
Wiesz, każdy jednak chce sobie zrobić taki zachód.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
po co zaraz zniechecać ? wystarczyło przymknąc oko na te foto i tyle :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
argawen napisał/a:
Wiesz, każdy jednak chce sobie zrobić taki zachód.

No to właśnie napisałem. Ten temat Frezze ma już za sobą i teraz może już robić inne zdjęcia. Tyle, że nie trzeba zaraz się tymi zdjęciami chwalić, bo są dość przeciętne.
Grizley, czemu zniechęcać? Ja myślę, że czasem trzeba powiedzieć prosto z mostu, niż przemilczeć. Bo jak się nic nie powie, albo jakieś takie zdawkowe oceny na okrągło, to Autor nie wie nic. A tak, to przynajmniej zda sobie sprawę, że trochę jeszcze pracy go czeka. I może się poczuje zdopingowany do tego, żeby się przyłożyć, a nie od razu pokazywać pierwsze zdjęcia cyknięte nową zabawką.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Wszystko zależy jak ta osoba to odbierze ,ale z drugiej strony masz
racje , krytyka ma swoje zalety wtedy staramy sie robić coś jeszcze lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach