milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Sample z SMC-M 1.7
Prosil bym o jakies sample z SMC-M 1.7, najlepiej waszego wykonania z cyfry. Spostrzezenia na temat w/w mile widziane. Ile jest wart ten obiektyw w idealnym stanie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dj ami swojego maila
przesle ci fote przy 1.7 studyjna z A 1.7
tylko pamietaj....to sprzedana fota wiec nich nie wyplynie gdzies tam...
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A to moze i ja sie podlacze do prosby - bo szukam szkla dla siebie - i chetnie obejrze co mozna wycisnac z takiego obiektywu jak i ze szkla 28/2.8 - jak ktos takowe ma. Dzieki....Acha - email: remiwasz malpa gmail.com (duuuze konto wiec bez obaw - i serdecznie dziekuje).
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: Sample z SMC-M 1.7
milo napisał/a:
Prosil bym o jakies sample z SMC-M 1.7, najlepiej waszego wykonania z cyfry. Spostrzezenia na temat w/w mile widziane. Ile jest wart ten obiektyw w idealnym stanie?

Podaj maila - coś wyślę.
Generalnie z obiektywu jestem bardzo zadowolony. Przyjemniejsza byłaby wersja A, ale i tak można wyżyć (chodzi tu tylko o manualkę, wyłącznie punktowy pomiar światła i wynikające z tego ograniczenia przy pracy z lampą). Optycznie i mechanicznie to po prostu bajka, zauważyłem jedynie to, że przy pełnej dziurze trzeba się "przyłożyć" do ostrzenia, ale to w sumie nic dziwnego (króciutka GO). Swój kupiłem za 150 zł w stanie idealnym, może można taniej (albo i nie, bo szkiełka chyba idą w górę). Używam go z K100D. Acha, i rozumiem, że mówimy tu o "piećdziesiątce" :-)

Pozdrawiam,
Piotr.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Dzieki za odzew, ale juz od dwoch tygodni ma ten obiektyw i jestem bardzo zadowolony. W sumie za te 100-150zl, mamy bardzo jasne szkielko, swiene na sluby itp :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Re: Sample z SMC-M 1.7
PT napisał/a:
Generalnie z obiektywu jestem bardzo zadowolony. Przyjemniejsza byłaby wersja A, ale i tak można wyżyć (chodzi tu tylko o manualkę, wyłącznie punktowy pomiar światła i wynikające z tego ograniczenia przy pracy z lampą).

Proszę bez skrótów myślowych bo to wprowadza zamęt. Przy wersjiach wcześniejszych niż A, dostępne są tryby pomiaru światła centralnie ważony i punktowy bez matrycowego. Ograniczeniem jest rzeczywiście praca w manualu z wbudowaną lampą błyskową. Zaś za przyjemniejszą osobiście uważam jednak wersję M :-) , wersja A jest łatwiejsza w obsłudze.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: Sample z SMC-M 1.7
gebi napisał/a:
Proszę bez skrótów myślowych bo to wprowadza zamęt. Przy wersjiach wcześniejszych niż A, dostępne są tryby pomiaru światła centralnie ważony i punktowy bez matrycowego. Ograniczeniem jest rzeczywiście praca w manualu z wbudowaną lampą błyskową. Zaś za przyjemniejszą osobiście uważam jednak wersję M :-) , wersja A jest łatwiejsza w obsłudze.

OK. Uwaga przyjęta - "skracać" więcej nie będę. A dostępne tryby pomiaru światła po prostu sobie obadam, bo wydawało mi się, żę jest tylko punktowy (albo coś namieszałem).

Pozdrawiam,
Piotr.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
gebi napisał/a:
Przy wersjiach wcześniejszych niż A, dostępne są tryby pomiaru światła centralnie ważony i punktowy bez matrycowego.


No żeby byc tak już zupełnie ścisłym to jest dostępny tylko centralnie ważony tryb pomiaru światła, a lampa pali z całej mocy, co raczej czyni ją w tym aspekcie mało użyteczną.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie jest mało użyteczna tylko trzeba wrócić do lampy w manualu (przypomnieć sobie dzielenie w pamięci) :-P :mrgreen: :lol:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
NaiR napisał/a:
gebi napisał/a:
Przy wersjiach wcześniejszych niż A, dostępne są tryby pomiaru światła centralnie ważony i punktowy bez matrycowego.


No żeby byc tak już zupełnie ścisłym to jest dostępny tylko centralnie ważony tryb pomiaru światła, a lampa pali z całej mocy, co raczej czyni ją w tym aspekcie mało użyteczną.

Widzę, że kolejny raz muszę uściślić, że z obiektywami manualnymi dostępny jest tryb pomiaru światła centralnie ważony i punktowy!
Nair nie rób antyreklamy Pentaksowi!
No chyba, że mój Samtax GX-1S to jakiś egzemplarz przedprodukcyjny i ma więcej funkcji, ale przed chwilą sprawdziłem, że są dostępne dwa tryby pomiaru światła centralnie ważony i punktowy! Nie ma matrycowego i matrycowego nie ma, ale za to jest punktowy i centralnie ważony!
Myślę, że powtórzyłem to wystarczającą ilość razy :mrgreen:

Ps. Czy wspominałem już, że pomiaru matrycowego z obiektywami manualnymi nie ma? :lol:
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
gebi napisał/a:
Widzę, że kolejny raz muszę uściślić, że z obiektywami manualnymi dostępny jest tryb pomiaru światła centralnie ważony i punktowy!
Nair nie rób antyreklamy Pentaksowi!



Rzeczywiście przed chwilą sprawdziłem i jest tak jak mówisz. Byłem święcie przekonany że jest inaczej.

A co do antyreklamy to ja z całej siły reklamuję Pentaxa wśród znajomych :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach