Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentax 77 Lt vs FA 85mm 1.4 - zakonczenie
Witam
Z uwagi na bardzo "kulturalne i eleganckie" zakonczenie posta przez Alkosa, ktory wydaje sie traktowac owo forum conajmniej jak swoje mieszkanie....., ktore moze zamknac w dowolnej chwili przed goscmi, na ktorym pisalismy bardzo wiele opini o tescie Dario itd. chcialbym zakonczyc ten temat.
W sieci jest porownanie pewnego naukowca, zapewne niektorym ta osoba jest znana, Arnold Stark z Niemiec.
Tu jest link do testow i dokladnego opisu procedury, przy czym test ow zostal wykonany dla dosc bliskich odleglosci, nie jest to test dla nieskonczonosci.
Jak widac test jest zrobiony "troszke bardziej profesjonalnie i dokladniej" niz ten ktorym tak zylismy ostatnie dni.
http://www.arnoldstark.de...loesung85er.htm

PS A tu jest zakonczenie mojego tekstu ktorego nie zdazylem dodac bo "Pan moderator" po prostu sobie zakonczyl watek, bardzo pieknie i wydawac by sie moglo ze to jakis profesor co zakonczyl wielka miedzynarodowa konferencje...:) Ale coz sa ludzie mniej towarzyscy i z mniejsza oglada. Patrzac na jego wiek mozna wybaczy ulanska fantazje... i zachowanie.

"Michu, To ty nie rozumiesz, od poczatku chodzilo tylko o to ze test o ktorym piszemy tyle nie jest dobrze zaprojektowany i nie mozna z tego testu wyciagnac zadnych wnioskow, dlaczego, Slawek bardzo dobrze to wypunktowal.
wiec nie mieszaj tego testu z opinia na temat zdjec itd
Tak samo nie moge powiedziec ze 77 jest lepszy czy nie od 85, i jak wiele razy pisalem moze byc tak ze faktycznie 85mm daje ostrzejszy obraz niz 77 o np staly zysk jednej przyslony do danej wartosci.ale moze byc i odwrotnie zupelnie. Moze ale nie wynika to z TEGO testu. Koniec, tyle mam do napisania a jak sie maja ewentualne roznice w zdjeciach koncowych to jest zupelnie inna sprawa i nawet jesli na cropie np 300% sie dopatrzymy jakichkolwiek roznic, to pewnie nei ma to znaczenia w jakosci/ostrosci zdjecia, mowie i sprawie czysto technicznej a nie np artystycznej. I tu absolutnie sie sklaniam do Twojej opini oraz tego ze fotki sa decydujaca sprawa, temat, wyglad atmosfera, to oczywiste jest i trudno sie nie zgodzic z Toba.
Wiec tez uwazam ze dalszy ciag nie ma sensu i lepiej sie moze spotkajmy przy innym temacie, gdzie mozemy wzajemnie sie wymienic pewnymi doswiadczeniami, a moze wreszcie ZDJECIAMI itd a nie wzjemnej niecheci przez polski wynalazek jakim sa swiatlowody..
Zapewne kazdy z nas majac ktores z tych szkiel bedzie b zadowolonych a to chyba najwazniesze , a zapewne roznice w ostr sie maja tak do rzeczywistych wydrukow jak pomiar elementu na budowie majacego 10m z dokladnoscia do mikrometrow .I jego wplyw na dopasowanie elementow.
PS Mysle Sylwiusz ze faktycznie nie ma sensu tego juz dalej pisac i wsio jest ok...? :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
* * * ZAMYKAM WĄTEK * * *
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Z uwagi na bardzo "kulturalne i eleganckie" zakonczenie posta przez Alkosa, ktory wydaje się traktowac owo forum conajmniej jak swoje mieszkanie....., ktore moze zamknac w dowolnej chwili przed goscmi,


Przykro mi, w internecie nie ma demokracji. Moze to i oklepane, ale prawdziwe. Sprawuje tu - ostatnio sam - funkcje administratora i jako ze uznalem rozwoj watku za przelewanie z pustego w prozne, postanowilem to zakonczyc.

Zawsze mozna bylo poprosic o ponowne otwarcie watku zamiast e-mailowo wyzywać mnie od chamów...

Cytat

PS A tu jest zakonczenie mojego tekstu ktorego nie zdazylem dodac bo "Pan moderator" po prostu sobie zakonczyl watek, bardzo pieknie i wydawac by się moglo ze to jakis profesor co zakonczyl wielka miedzynarodowa konferencje...:) Ale coz sa ludzie mniej towarzyscy i z mniejsza oglada. Patrzac na jego wiek mozna wybaczy ulanska fantazje... i zachowanie.


No comment. Ostrzegam ponownie - nie toleruje argumentum ad personam, czy chodzi o mnie czy o kogokolwiek innego.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cholera, chyba się nie udało. Zobaczymy, jak teraz.

* * * ZAMYKAM WĄTEK * * *
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Cytat
Z uwagi na bardzo "kulturalne i eleganckie" zakonczenie posta przez Alkosa, ktory wydaje się traktowac owo forum conajmniej jak swoje mieszkanie....., ktore moze zamknac w dowolnej chwili przed goscmi,


Przykro mi, w internecie nie ma demokracji. Moze to i oklepane, ale prawdziwe. Sprawuje tu - ostatnio sam - funkcje administratora i jako ze uznalem rozwoj watku za przelewanie z pustego w prozne, postanowilem to zakonczyc.

Zawsze mozna bylo poprosic o ponowne otwarcie watku zamiast e-mailowo wyzywać mnie od chamów...

Cytat

PS A tu jest zakonczenie mojego tekstu ktorego nie zdazylem dodac bo "Pan moderator" po prostu sobie zakonczyl watek, bardzo pieknie i wydawac by się moglo ze to jakis profesor co zakonczyl wielka miedzynarodowa konferencje...:) Ale coz sa ludzie mniej towarzyscy i z mniejsza oglada. Patrzac na jego wiek mozna wybaczy ulanska fantazje... i zachowanie.


No comment. Ostrzegam ponownie - nie toleruje argumentum ad personam, czy chodzi o mnie czy o kogokolwiek innego.

Coz zamkniecie watku kulturalne nie bylo bez jakichs wstepnych zapowiedzi.... Nie nazwalem Cie chamem tylko zamkniecie dosc chamskim krokiem, a to chyba cos innego......mogles to zrobic inaczej!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurna... może cztery gwiazdki trzeba z każdej strony?

* * * * ZAMYKAM WĄTEK * * * *
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A moze piec :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach