Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
[Raven] Moja pierwsza galeria
W listopadzie kupiłem kasetke, ale dopiero teraz miałem okazję przetestować ją w moim ulubionym temacie. To mój pierwszy raz z aparatem na rajdzie i dodatkowo z lampą!
Niestety czasami nie trafiałem z ostrością, ale następnym razem będzie lepiej ;-)
Aha, nie robię cropów, to oryginalne kadry.
Proszę o konstruktywną krytykę i wszelkie rady.

http://www.rajdy.v10.pl/4...aleria,488.html
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven, - zdjecia sa cholernie podobne do siebie....wiem ze nie jest prosto uzyskac jakies fajne roznorodne foty...ale naprawde trzeba by je jakos urozmaicic
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Cytat
wiem ze nie jest prosto uzyskac jakies fajne roznorodne foty...ale naprawde trzeba by je jakos urozmaicic


A konkretniej? Bo na rajdzie jest ograniczona liczba miejsc do fotografowania. Nie mozesz wszedzie stac, a z przemieszczaniem tez sa problemy.
Poza tym pochodzą one tylko z czterech oesów, więc nie jest źle z różnorodnością. A żeby każde zdjęcie było inne to jest niemożliwe, to nie sesja :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Raven, Fafniakowi chodziło o to, że mógłbyś wyjść na środek drogi i zrobić zdjęcie zdziwionej miny kierowcy, a potem drugie rurze wydechowej ;-)
Jak ustawiłbyś serię, to może udałoby Ci się zrobić jeszcze wspaniałe zdjęcie wypryskującego spod kół sniegu, ochlapującego obiektyw. A jak będziesz miał dużo szczęścia to zrobisz ładne zdjęcie pielęgniarce w szpitalu. Może nawet uda Ci się zrobić cały reportaż z operacji, tylko w tym wypadku, pamiętaj o szerokim kącie, albo lepiej rybim oku :->
 

p1tbull  Dołączył: 24 Sty 2008
Hmm no ja także uważam, że te zdjecia sa bardzo podobne do ciebie. to wyglada jak wystawa samochodow sportowych :D na swierzym powietrzu :) ;)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja mam takie pytanie, jak to jest z lampami błyskowymi na takich rajdach? czy dozwolone jest błyskanie kierowcy w oczy na zakręcie? czy trzeba załatwiać sobie jakieś pozwolenia, żeby fotografować takie rajdy?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
aby urozmaicić troszkę, proponuję stary numer ze śnieżką (ale nie królewną) ;-)
Trzeba umiejętnie rzucić śnieżką, żeby przeleciała przed oczami kierowcy, może rozbić się na szybie, a jeszcze lepiej, rozbić szybę (kamień w środku). W wyniku małego zamieszania, będziemy mieli piękny reportaż. Zdjęcia samochodu obejmującego drzewo, złamanej ręki kierowcy, roztrzaskanej głowy pilota, akcji ratowniczej. Jak będziesz miał szczęście, to jeszcze pięknego pożaru i akcji straży pożarnej ;-)
 

p1tbull  Dołączył: 24 Sty 2008
Pentagram napisał/a:
aby urozmaicić troszkę, proponuję stary numer ze śnieżką (ale nie królewną) ;-)
Trzeba umiejętnie rzucić śnieżką, żeby przeleciała przed oczami kierowcy, może rozbić się na szybie, a jeszcze lepiej, rozbić szybę (kamień w środku). W wyniku małego zamieszania, będziemy mieli piękny reportaż. Zdjęcia samochodu obejmującego drzewo, złamanej ręki kierowcy, roztrzaskanej głowy pilota, akcji ratowniczej. Jak będziesz miał szczęście, to jeszcze pięknego pożaru i akcji straży pożarnej ;-)


:lol: :lol: Hehehe Ciekawy pomysł :P :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven, - konkretniej....
1 - wzialbym dluzsza lufke i na "osi" wyjscia z zakretu sie ustawil sprawdzilbym ostrosc i przelaczyl na manula i jak pojawia sie auto - to serie robic.....z 2 wysokosci... twojego wzrostu i z poziomu gruntu
2 - pannig za autem.....
3 - kibice i "rozmazane" auto....
4 - twarze kibicow pomagajacych wypchnac samochod....
5 - startujace auto po "tej pomocy"
6 - ustawic sie z aparatem na zakerecie po wewnetrzenj na wzniesieniu i opusczajac aparat jak najnizej zrobic na max szerokim....

ustawien jest wiele...ja moge tylko proponowac cos z wlasnego doswiadczenia bardzo niewielkiego (kamerowego)
oczywiscie dodajac do tego wszystkiego to co ty zrobiles....
Zwykle znalezc mozna ustawienia bezpieczne..... i jednoczesnie dajace inne foty ....

Pentagram, - przeszlo juz..?
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Pentagram, wiem że to żart - ale takie numery naprawdę się zdażają i kończy się nieraz tragicznie, więc Raven pewnie jest na ten temat nadwrażliwy.
A foto z tego typu imprez - te robione w celach dokumentacyjnych dla zawodników/sponsorów siłą rzeczy muszą być do siebie podobne.
A jak ciekawie pokazać rajd ? - pewnie trzeba uczyć się od najlepszych .
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Eldred, kierowcy sa przyzwyczajeni do fleszy, nie maja wyjścia :-)

Cytat
1 - wzialbym dluzsza lufke i na "osi" wyjscia z zakretu sie ustawil sprawdzilbym ostrosc i przelaczyl na manula i jak pojawia sie auto - to serie robic.....z 2 wysokosci... twojego wzrostu i z poziomu gruntu

Tak robiłem ;-) tylko bez serii. Inna sprawa, że nie zawsze trafiałem w punkt :-(

Cytat
2 - pannig za autem.....

Hmmm, przecież są takie fotki (tylko, że z lampą).

Cytat
4 - twarze kibicow pomagajacych wypchnac samochod....

Zrobiłem kilka, ale niestety wyszlo mydło :-(

Cytat
5 - startujace auto po "tej pomocy"

W tym nie widze nic ciekawego...

Cytat
6 - ustawic sie z aparatem na zakerecie po wewnetrzenj na wzniesieniu i opusczajac aparat jak najnizej zrobic na max szerokim....

Chodzi ci o mały samochód na szerokim planie?

p1tbull, a co każde zdjęcie musi być inne? Czasami się po prostu nie da...

Dzięki za uwagi Fafniak, ale dalej nie zgadam się z "cholernie podobnymi do siebie".
Porównaj sobie pod tym kątem np. z galeria: http://www.rallyonline.pl...okaz&T[id]=2827
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven napisał/a:
Chodzi ci o mały samochód na szerokim planie?
-nie....potem moze napisze jak wpadnie mi do glowy jak to wyjasnic.... :-P

[ Dodano: 2008-02-04, 15:24 ]
Raven napisał/a:
ale dalej nie zgadam się z "cholernie podobnymi do siebie".
- moze przesadzilem z okresleniem... a moze poprostu swiatlo jest tak dupne ze robi sie szaroburo...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
U mnie kolory sa w miare prawdziwe, bo nie bylo slonca, tylko szare chmury. Nie chcialem cukierkowac zdjec.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
Pentagram, - przeszlo juz..?

ależ kochany Fafniaku, to tylko taki tyci, tyci, niewinny żarcik :roll:
Już znikam.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Fafniak, stawiam na bardzo szeroki kąt i samochód bardzo blisko (aż się perspektywa zaburza i mamy wielki przód?)? :-)
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Raven napisał/a:
Fafniak, stawiam na bardzo szeroki kąt i samochód bardzo blisko (aż się perspektywa zaburza i mamy wielki przód?)? :-)

Zapomniałeś dodać : i 50% na przeżycie po takim bezpośrednim spotkaniu ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Spoko, 20 lat w temacie, ponad połowa bezpośrednio na oesach oraz rozsądek dają na prawdę wiele w kwestii wynajdywania miejsc do filmowania/fotografowania w miarę bezpiecznie ;-)
 

misiowaty  Dołączył: 10 Lis 2007
Bardzo podobaja mi sie zdjecia nr 3 i 4. Widac na nich "dynamike" jesli mozna to tak okreslic... To ze zdjecia sa do siebie podobne to fakt - ale jest pare ktore naprawde cieszy oko. No moje na pewno :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven napisał/a:
Fafniak, stawiam na bardzo szeroki kąt i samochód bardzo blisko (aż się perspektywa zaburza i mamy wielki przód?)?
- dokladnie.... a jak sie ustawisz na gorce na zakrecie po wewnetrznej to powinno to byc dobre miejsce...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Tylko jeszcze musze poćwiczyć ciągnięcie za samochodem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach