sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Koniec Mamiyi?
Wyglada na to, ze kolejna, zasluzona dla fotografii - w tym wypadku srednioformatowej - marka odchodzi:
http://babelfish.altavist...f21%2f3690.html
A dopiero co bylem na prezentacji ZD :-(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Koniec Mamiyi...
informacja się potwierdza...

http://www.engadget.com/2...-on-camera-biz/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No co Wy?
Ze względu na imbecylizm lingwistyczny skazany jestem na Wasze komenty.
Ale jakoś mi się wierzyć nie chce. Sobie jaja robicie chłopaki, prawda?
Przecież ZD miała już wchodzić do sklepów, podana była orientacyjna cena, już się zastanawiałem nad jej konkurencyjnością w stosunku do 645D...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie bedzie żadnej konkurencyjności i kropka!

(to ta dobra strona medalu)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Swiat sie konczy :shock:
Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To Alkos jeszcze Hasselblada wykończ :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
hip hip hurrraaaa!!!!!
To moze byc tylko lepsza wiadomosc dla pentaxa :)
Oby tylko wszedl wreszcie ze swoim 645D .....
Ja nie mam na to cudo kasy ale.....za jakis czas :) .....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
hip hip hurrraaaa!!!!!
To moze byc tylko lepsza wiadomosc dla pentaxa :)
Oby tylko wszedl wreszcie ze swoim 645D .....
Ja nie mam na to cudo kasy ale.....za jakis czas :) .....

To fakt. Z jednej strony szkoda, z drugiej jest to szansa dla Pentaxa o ile madrze to rozegra!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kolejna strona potwierdza te smutna wiadomosc:
http://www.camera-news.com/
 
jmj
[Usunięty]
martwi nie tyle sprzedaż fotograficznego businessu ile notka o stagnacji w sprzedaży.
Bronica wstrzymała rpodukcje z tym samym uzasadnieniem.
Choc z drugiej strony ktos chciał zapłacić...

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja to sądzę, że Pentax z Samsungiem wyłożyły grubą kase dla firm, które już upadły albo upadną w przyszłości, aby ostatecznie zostać monopolistą .. tylko patrzeć jak wykupią Canona i Nikona ... ;-) ;-) ;-)

a tak btw to jednak szkoda i troche przykro, że jesteśmy świadkami końca pewnej historii ..

... no ale, coś musi umrzeć, żeby urodzić się mogło coś ...
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
jmj napisał/a:
martwi nie tyle sprzedaż fotograficznego businessu ile notka o stagnacji w sprzedaży.
Bronica wstrzymała rpodukcje z tym samym uzasadnieniem


Kto wie? Moze w tym wszystkim jest jakas madrosc Pentaksa, ze sie tak nie spieszy i nieprzeinwestowuje... moze poprostu "mierzy sily na zamiary" stad moznaby wnioskowac, ze ostatnio sily mocno wzrosly, wiec moze czas na "powrot Krola" - narazie w srednim formacie i entry level (K1000/K100D), a potem moze wreszcie cos konkurencyjnego dla wymagajacych amatorow...
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
 
[quote="sylwiusz]To fakt. Z jednej strony szkoda, z drugiej jest to szansa dla Pentaxa o ile madrze to rozegra![/quote]
Jakoś w to nie wierze... Pentax nie zrobi takiego body jak Mamiya 6 lub 7 i nie zrobi tez pudełek jak Hasel, Bronka. Będzie robił ku uciesze młodych yuppies średnioformatowe 645D :evil:

[ Dodano: 2006-05-02, 22:42 ]
Po tym całym bum będzie miejsce dla kilku firm produkujących klasyczny sprzęt i materiały. Wie o tym roleii, wie ilford, na szczęście nie wie kodak i na szczęście wie Fuji. A ja Wam teraz powiem jedno - do roboty, bo trzeba bdzie na tę przyjemność zarobić :) Poza tym nie widzę podstaw aby fotografia analogowa została zastąpiona cyfrową 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
vector napisał/a:
Poza tym nie widzę podstaw aby fotografia analogowa została zastąpiona cyfrową


To się w pewnym sensie kłóci z teorią Kopernika o pieniądzu, czy coś tam...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
vector napisał/a:
na szczęście nie wie kodak

eeej, lepiej zeby sie dowiedzial, bo co sie stanie z moim ulubionym tri-xem?? :-?
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
  rzecz o filmach
no tri-x jest jeszcze fajny, t-max100 też ale reszta jakoś nie podchodzi :) Papier mają jak dla mnie fatalny :-?

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
vector napisał/a:
Papier mają jak dla mnie fatalny


no tutaj racja, próbowaliśmy na kółku kiedyś robić odbitki 30x40 na wielogradacyjnym kodaka na wystawę ii stwierdziliśmy "nigdy więcej"!!

 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
rzecz o filmach
no ja mam troche mniejszy format (baryt) i mam go już serdecznie dość. ani to czarne ani niebieskie, cholera wie co... Nie wiem co z tym będę robił ale niech sobie leży. Papier z którego jestem zadowolony to Tetelanl VatioTT, Ilford Multi matowy. Co do filmów to TX jest bardzo fajnym materiałem np. na portrety - powiem wprost - lepsza foma! W przeciwieństwie do niej jest przewidywalny i równomierny :) Lubie ten film i polecam wszysykim którzy chcą ładne ziarno ale większość robię na Fuji ACROS 100 (na EI50) i Neopan 400 (EI400). Polecam - spróbujcie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach