Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
[Karipu] Moje zdjęcia
Witam wszystkich!
Póki nie kupiłem jeszcze Pentaxa podzielę się z Wami moimi zdjęciami z kompaktów. W większości robiłem je FujiFilm s6500fd, ale mogą się również znaleźć z Canona Powershota A510.
Wklejam moim zdaniem najlepsze moje zdjęcia i proszę o szczerą krytykę.
Lubuję się w zdjęciach krajobrazowych i takich wrzucę zdecydowanie najwięcej, by dowiedzieć się na co zwrócić uwagę fotografując bardziej zaawansowanym sprzętem.
Zacznę jednak od makro...

[1]

[2]

[3]

[4]

[5]


Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-06, 19:30 ]
Kolejne zdjęcia. Tym razem Tatry:
[6]

[7]

[8]

[9]

[10]

 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
To z numerem 10 chyba trochę w prawo przesunięte, co myślicie?
A co do pozostałych, mnie się podoba żelazna dyscyplina, jak w wojsku.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja tu żadnych zdjęć nie widzę :-P
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
ja również nie widzę
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
matb napisał/a:
Ja tu żadnych zdjęć nie widzę :-P
predoo napisał/a:
ja również nie widzę
Acha, rozumiem, że to taka ironia ;-)
Cóż, jak tak popatrzyłem na zdjęcia innych, to rzeczywiście czegoś może moim brakuje... Tylko czego?
A z tą żelazną dyscypliną to o co chodzi?
Mam nadzieję, że sporo mnie ten wątek nauczy ;-)

Kolejne zdjęcia - niebo:
[11]

[12]

[13]

[14]
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Z makro podoba mi się 3., reszta przyzwoita ale nie chwyta za serce. Podoba mi się też 8., chmurki są super - skąd robione? Obydwa zachody Słońca też są OK, dobrze skomponowane.

matb, i predoo, zapewne nie widzieli żadnych obrazków w twoim poście, ja poprzednim razem również.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
corn też nie widział, stąd komentarz o tym, że [10] odstaje. Bo dwa rzędy zajmuje, a poprzednie cyfry tylko jeden. Ech... a jest wątek, gdzie linkowanie można poćwiczyć :-/
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Karipu napisał/a:
Wklejam moim zdaniem najlepsze moje zdjęcia i proszę o szczerą krytykę.

Okej. Zdjęcia takie jak miliony innych zalewających internet, zdjęcia przeciętne dla zwykłego lub odrobinę wprawnego odbiorcy. Natomiast stosunkowo przyzwoicie kadrowane. Fotografuj dalej, szukaj swojego stylu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Aleś dużo dał tych fotek do skrytykowania od razu... No, niech będzie.
Kwiatuszki - takie sobie. Nic szczególnego. Może poza problemami ze złapaniem ostrości. Czyli nuda.
Tatry. Tatry są ładne, więc i zdjęcia ładne. W sumie poprawne, ale nic szczególnego. Jako pamiątka z wakacji to OK, ale żeby się nimi chwalić tak wszystkim naokoło? Nie.... A jeszcze w [9] po prawej (mojej prawej) jakiś palik się pcha do kadru. Po co?
Niebo. Nic, niebo jak niebo. Takie nieszczególne w sumie. [14] ma jakiś potencjał, ale MZ nie do końca wykorzystany. Coś w tym zdjęciu jest nie tak, ale nie powiem co...
W sumie z serii najciekawsze (najlepsze?) wydaje mi się [8], ale też jakoś nie do końca. Może dłuższa ogniskowa, brak cienia "niewiadomo skąd" na drodze, usunięcie tych zboczy po obu stronach - czyli troszkę inny kadr generalnie - by o zdjęcie uratowały.

Ale ja się nie znam, więc nie trzeba tego brać poważnie, co piszę.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
To też ironia, teraz matb,
Cytat
Ale ja się nie znam, więc nie trzeba tego brać poważnie, co piszę.

Karipu, A teraz po kolei:
1. Tak, ja jak i predo oraz matb daliśmy ci szansę na poprawne przeniesienie fotek na portal i pewno się wszyscy (bo ja tak) cieszą, że złapałeś o co biega z tą ironią. Ale to już mamy za sobą.
2. Dlaczego jak w wojsku??? ano , dlatego, że poszczególne numery zdjęć nieodparcie nasuwały mi myśl o zbiórce z wyrównanym szeregiem (i tylko 10. wystawała z szeregu).
3. Macro, jak macro, są. I wszyscy przez to muszą przejść, żeby zobaczyć jak się obiektyw zachowuje w różnych okolicznościach, długościach ogniskowej, odległościach od przedmiotu i natężeniach wpadającego światła. Dlatego nikt nie komentuje tego typu fotek, bo jako sample indywidualne, takimi muszą pozostać.
4. Mój komentarz (jakbym to ja, w przeciwieństwie do matb się znał), 6.,7.,8. i 9. mi się podobają, rzeczywiście w 9. ciut, ciut obciąć prawą stronę. Natomiast 13. chyba cię zaskoczyło po zrobieniu??? i gdybyś miał je zrobic jeszcze raz, to pewno byś potencjał tego zdjęcia, czy widoku wykorzystał lepiej, mam nadzieję, ale coś w nim jest, takiego niepokojącego????

PS. A teraz powiedzcie mi koledzy (przepraszam koleżanki i koledzy) forumowicze , czy nie odczuwacie czegoś takiego, jak żal, że nam - się nie trafił taki widok jak temu, czy temu, czy tej. Bo ja im więcej zdjęć oglądam, to mam coraz więcej takich skojarzeń.
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
Ijon napisał/a:
Podoba mi się też 8., chmurki są super - skąd robione?
Droga nad Morskie Oko. Zdjęcie robione zapewne gdzieś za polaną Włosienica…

corn napisał/a:
PS. A teraz powiedzcie mi koledzy (przepraszam koleżanki i koledzy) forumowicze , czy nie odczuwacie czegoś takiego, jak żal, że nam - się nie trafił taki widok jak temu, czy temu, czy tej. Bo ja im więcej zdjęć oglądam, to mam coraz więcej takich skojarzeń.
Nieskromnie muszę przyznać, że mam niebywale szczęście to ładnych widoków ;-) Problem może stanowi jedynie ich wykorzystanie. Ale mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Muszę przede wszystkim zmienić punkt widzenia i zacząć więcej przewidywać...

Obecnie priorytetem dla mnie jest nauczenie się fotografowania ludzi, bo to stanowi dla mnie największą trudność. Słyszał ktoś coś o TEJ książce?

[15]

[16]

[17]

[18]

[19]
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
Z pierwszej serii: 9 - widać że ładne miejsce, ja bym raczej wybrał trochę inny kadr (i nie chodzi tylko o kawałek słupka po prawej), no ale to już Twoja decyzja co chcesz pokazać. Kwiaty jak kwiaty, nie wiem o co w nich chodzi więc nie będę się wypowiadał.
Z ostatniej - 17 - wreszcie jacyś ludzie :), poza tym noc, moulin rouge, dobry kadr - wszystko tworzy całość.
Oczywiście dodaję, że się nie znam - co mnie chroni od krytyki :).

/edycja/
18 krzywo chyba - ja bym prostował względem płytek, nie ściany po prawej, tak to jakoś dziwnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach