dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
[ analog] Me Super - blokada lustra/migawki
Korpus praktycznie nieuzywany - co w tym wypadku moze w sumie byc zrodlem problemow. Dzialal bez problemu, az dane mu bylo przebyc podroz poczta. Po otwarciu paczki, po drugim strzale lustro sie ostalo u gory, a migawka sie nie wyzwolila. Nie pomogla wymiana baterii. Swiatlomierz dziala i mierzy poprawnie. Zauwazylem, ze popychacz przyslony jest zablokowany w gornej pozycji, pociagnalemna dol i wtedy lustro opadlo. Popychacz sie odblokowal i sprezynuje jak ta lala, jednak po nacisnieciu spustu, znow sie blokuje, lustro znowu zostaje u gory, a migawka sie nie wyzwala.

Co to moze byc?

dzerry
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry napisał/a:
Co to moze byc?

awaria :-(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
awaria :-(
Serio? Ufff, a ja sie balem ze cos gorszego :-P

dz.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W moim ME-F było podobnie, po wymianie gąbek i wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.
Całą operację przeprowadził serwis w W-wie, więc szczegółów nie znam, koszt chyba 50 zł.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No to mesuper jedzie do zielonogorskiego magika ;-)

dz.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dzerry napisał/a:
Popychacz sie odblokowal i sprezynuje jak ta lala, jednak po nacisnieciu spustu, znow sie blokuje, lustro znowu zostaje u gory, a migawka sie nie wyzwala.

Jest tak niezależnie, czy obiektyw jest podpięty, czy nie?

Miałem tak w ME-F po podróży pocztą. Pomogło delikatne dopchnięcie lustra, bo się 1-2 mm wysunęło.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dzerry napisał/a:
o drugim strzale lustro sie ostalo u gory, a migawka sie nie wyzwolila
buuuuuu u mnie po 33 pstryknięciach wystąpiło dokładnie to samo :-( Zwinąłem film do kasetki i obejrzałem migawkę: są na niej jakieś farfocle, coś jakby resztki gąbki i jakieś ślady - jakby po gęstym oleju. Ech... nie nacieszyłem się :-( A tak mi się korpus spodobał :-( dzerry, jeśli możesz to podeślij mi adres do tego "magika" chyba też będę musiał tam swój aparacik posłać... Z góry dzięki!
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
ze tak glupio zapytam: a sprawdzaliscie baterie ?

ostatnio mialem to samo w LX'e przy czasach dluzszych niz 1/100 chyba - wymiana baterii pomogla
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
zy, brak ostrzeżenia o wyczerpaniu baterii, na mierniku napięcie prawidłowe. Zresztą w MEsie bateria jest chyba tylko i wyłącznie do światłomierza? Blokada wystąpiła przy czasie 1/60.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
gezeb, dziękuję

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach